Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S11 zřejmě změní označení. Galaxy Fold 2 nabídne „ohebné sklo“

Samsung Galaxy S11 zřejmě změní označení. Galaxy Fold 2 nabídne „ohebné sklo“

Známý technologický leaker Ice Universe, který má velmi blízko k zákulisním informacím o produktech společnosti Samsung, dnes publikoval několik zajímavých postřehů. Jihokorejský gigant údajně zvažuje přejmenování chystané vlajkové řady Galaxy S11.

NepřehlédněteSamsung Galaxy S11 nabídne revoluční fotoaparát: vše, co o něm zatím víme

Rok 2020 totiž pro Samsung znamená nejen novou dekádu, ale díky ohebným telefonům i novou éru, a je tedy docela možné, že řada Galaxy S11 změní číslování na Galaxy S20. Změna má rovněž naznačovat větší technologický skok mezi modely.

Galaxy Fold 2 nabídne „ohebné sklo“

Samsung si je rovněž dobře vědom vyšší náchylnosti ohebného displeje na poškození u současné generace modelu Galaxy Fold. Jeho nástupce s véčkovou konstrukcí by proto měl nabídnout speciální flexibilní vrstvu s označením UTG – Ultra Thin Glass. Mělo by se jednat o speciální „ohebné sklo“ s tloušťkou od 30 do 100 µm (pro srovnání, průměr lidského vlau je od 18 do 180 µm), které je výrazně více odolné a především jej nepoškrábete zatlačením nehtu.

NepřehlédněteSamsung neuhlídal podobu ohebného véčka. Podívejte se na první fotografie

Na druhou stranu, tento typ „skla“ je velmi náročný na výrobu a navíc nejde o nijak levnou záležitost. Samsung by si tedy musel poradit nejen s posílením produkce, ale i s nastavením vhodné cenové politiky. U Galaxy Foldu 2 se očekává, že bude levnější než první generace, nicméně právě UTG by jej mohlo prodražit.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).