Domů » Recenze » Samsung Galaxy Note: Na půl cesty mezi telefonem a tabletem (recenze)

Samsung Galaxy Note: Na půl cesty mezi telefonem a tabletem (recenze)

Samsung vkročil na velmi tenký led a uvedl na trh zařízení, které se snaží zkombinovat výhody smartphonu a tabletu a přidává ještě něco málo navrch. Má šanci na úspěch?

Před nějakou dobou jste si mohli přečíst první dojmy z používání novinky na trhu telefonů i tabletů, Samsungu Galaxy Note. Dnešní recenzí na tento článek plynule navážu. Budu se snažit zodpovědět otázky, které z tohoto článku vyvstaly a zodpovím i některé otázky, které jste mi v diskusi pod tímto článkem položili.

Klady (+)

– dílenské zpracování
– velký displej s HD rozlišením
– slušná výdrž
– stylus
– výkonný hardware
– kombinace telefonu & tabletu

Zápory (-)

– chyby v software
– chybí notifikační dioda
– kvalita fotografií za špatného světla
– občas rozporuplné použití stylusu

Nejprve bych se ale trochu pozastavil nad Galaxy Note jako takovým. Nebudu se zamýšlet nad jeho smyslem nebo zaměřením. Nechci hledat, natož hodnotit cílovou skupinu tohoto moderního hi-end smartphonu. Jen podotknu, že Samsung tímto modelem, dle mého subjektivního názoru, trefil do černého. Na první pohled se vám může zdát, že na telefon je příliš veliký a na tablet zase příliš malý. Nenechte se ale mýlit. V mnoha situacích vám totiž Galaxy Note pohodlně a velmi dobře nahradí obě tato zařízení. Telefonovat se s ním dá bez problémů, a pokud by vám snad přišel opravdu velký, stačí připojit jakékoli handsfree. Na druhou stranu displej s úhlopříčkou 5,3“ je už dostatečně velký pro pohodlné surfování, čtení časopisů či knih, hraní her apod. Pokud bych si tedy já osobně měl koupit Galaxy Note, bylo by to v případě, že bych se rozhodoval jaký tablet si koupím k telefonu (pak bych telefon prodal), nebo dokonce jaký smartphone a tablet k němu. V obou případech bych s největší pravděpodobností pořídil Galaxy Note, protože za rozumné peníze dokáže plnit funkce obou uvedených zařízení. Pojďme se tedy na Galaxy Note podívat podrobněji.

- - -

Začnu poměrně netradičně, a to Androidem 2.3.6, který je softwarovým srdcem telefonu. Popisem tohoto systému bych opět nosil dříví do lesa a proto si odbudeme OS hned na začátku. Zvláště pak za předpokladu, že Galaxy Note dostane ve velmi brzké době upgrade na Android 4.0 Ice Cream Sandwich a s ním bude spousta věcí úplně jinak, včetně podpory stylusu a rozpoznávání písma. Za zmínku u Androidu snad stojí jen to, že u Galaxy Note je optimalizován ne pro velký, ale obrovský displej a HD rozlišení a díky tomu v seznamu aplikací zobrazí až 25 ikon plus spodní řádek na jedné obrazovce. Dříve testovaná Motorola Razr zobrazí o jeden sloupec (pět ikon) méně. Jinak je Galaxy Note plně srovnatelný se svým menším kolegou, Galaxy S II.

Standardem jsou aplikace Social Hub, Music Hub a Readers Hub, kdy poslední jmenovaná s obrovským displejem dostává větší smysl. Dále pak aplikace od Googlu pro vyhledávání a hlasové ovládání, Zprávy a počasí, Správce úloh, Mapy, Navigace, Místa, Latitude, Internet, E-Mail, Galerie, Android Market, Nastavení, Moje soubory, Videa, Gtalk, FM Rádio a další, které známe ze záplavy ostatních Android zařízení hlavně od Samsungu.

Samsung dodává Samsung Apps, svoji obdobu Android Marketu. Já osobně si nejsem jist, jestli vůbec má smysl se jím zabývat. Market toho nabízí dost a nepotřebuje alternativu. Zvláštní je pakt fakt, že Galaxy Note mi nabídl používání jednoho nebo druhého. Ne však obou „obchodů“ naráz, což mi přijde přinejmenším podivné. U dalšího testovaného Samsungu, Omnia W, jsou aplikace od Samsungu zařazené přímo do Marketplace Microsoftu.

-
Za zapůjčení děkujeme společnosti Sunnysoft, kde si Samsung Galaxy Note můžete zakoupit.

Obsah balení

Balení, ve kterém Galaxy Note dorazil, můžeme považovat za naprosto standardní, nijak nevybočující z průměru. Kromě telefonu samotného dostanete USB kabel, nabíječku, sluchátka s náhradními gumovými nástavci do uší a uživatelskou příručku (kterou jsem, přiznám se, ani jednou neotevřel). Nečekejte tedy nic navíc, zároveň vám však ani nic podstatného nebude chybět.

- - -

Součástí balení není ani microSD karta, což se již stalo standardem. Za prvé ceny těchto karet jsou na vcelku nízké úrovni, za druhé testovaný telefon disponuje 16 GB vnitřní paměti. 32 GB varianta by na náš trh měla dorazit v nejbližší době, ale zatím to nebylo potvrzeno.

SAMSUNG i9220 Galaxy Note lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nemohu ale nezmínit speciální pouzdro Samsung Galaxy Note Flip Cover, o kterém píšu níže, které se běžně prodává za 690 Kč, ale Sunnysoft vám ho dá k telefonu zdarma (akce platí do odvolání). Pokud tedy nad Galaxy Note uvažujete, vězte, že toto pouzdro je k němu naprosto geniální a ve chvíli, kdy je součástí balení, dostává tato nabídka zcela jiný rozměr.

Vzhled a dílenské zpracování

Samsung na poli designu nepatří zrovna mezi inovátory. Naopak, nějakou dobu už opakuje stále to samé téma dokola. Podívejte se na Galaxy Ace, Galaxy S II a nyní Galaxy Note. Jsou si hodně, ale opravdu hodně podobné. Nicméně nutno uznat, že u Galaxy S II si Samsung ověřil, že tento design funguje, takže není důvod proč ho nezopakovat, když to přinese požadovaný efekt, tedy úspěch. A ten to zcela jistě přinese. Do doby vydání této recenze bylo celosvětově prodáno více než milion kusů modelu Galaxy Note.

- - -

To, jestli a případně kde se Samsung při tvoření svých designových kreací inspiroval, nechme pro dnešek stranou. Rozhodnou jiní. Testovaný telefon byl tmavý, s tmavě modrým krytem baterie. Na trhu je ještě varianta s černým krytem a chystá se úplně nová verze. Galaxy Note bude po vzoru Galaxy S II celý bílý. Osobně si myslím, že tato varianta je vzhledově nejzajímavější.

- - -

Galaxy Note jsem předvedl a půjčil známému, který je velmi spokojeným uživatelem Samsungu Galaxy S II. Byl z Galaxy Note nadšen. Dle jeho slov působí dospělejším a luxusnějším dojmem a po této „návštěvě“ začal uvažovat nad výměnou. Předpokládám, že nebude jediným majitelem klasického smartphonu, kterého Galaxy Note zaujme natolik, že se rozhodne pro koupi. Já osobně musím uznat, že Galaxy Note opravdu působí výrazně hodnotnějším a dospělejším dojmem a určitě bych ho volil spíš než Galaxy S II, ačkoli si tyto dva koně ze stáje Samsungu přímo nekonkurují. Paradoxem však je, že Galaxy Note svému menšímu kolegovi nejspíš slušně vypálí rybník.

- - -

- - - 

Moje dojmy z telefonu byly ze začátku hodně rozporuplné. Galaxy Note vypadá dobře a je příkladně zpracovaný, ale… je hrozně velký. Nic vás nepřipraví na to, když ho poprvé vyndáte z krabice. Je prostě obrovský. První dva tři dny jsem s tímto faktem hodně bojoval, ale pak jsem si zvykl. Takřka přes noc. Přestal jsem Galaxy Note vnímat jako běžný smartphone a začal jsem se na něj dívat jako na zařízení, které je na půl cesty mezi telefony a tablety a v mnoha ohledech dokáže tablet nahradit. Zafungovalo to a já si zvykl. Po dobu zápůjčky tak Galaxy Note převzal mnoho funkcí mého iPadu. Surfování, Twitter, hledání informací. Nicméně jsou věci, které raději dělám na tabletu, protože je vzhledem k většímu displeji přeci jen pohodlnější – čtení, prohlížení Office dokumentů, fotky či hraní her.

- - -

Někteří zájemci o tento telefon se mě ptali na diodu, která by upozorňovala na nové události. Galaxy Note jí bohužel nedisponuje. A ve spojení s pouzdrem Flip Cover by nakonec ani neměla smysl.

-

Zadní kryt telefonu je velice tenký, ale zároveň i pružný. Dokládá to snímek serveru AndroidNZ, kde se autoři nebáli kryt ohnout do extrému. My jsme v redakci tak daleko raději nešli, přece jenom musíme telefony po otestování vracet v pořádku a případná škoda by šla na naše triko.

- -
Srovnání velikosti: iPhone 4 a iPad

Displej: Jednoduše se povedl

Toto je jednoznačně největší trumf, tahák a výhoda celého Galaxy Note. Super AMOLED displej s úhlopříčkou 5,3 palce a rozlišením 1280 x 800 pixelů nelze jednoduše popsat. Je obrovský, perfektně jemný, se širokými pozorovacími úhly a zobrazí toho na své ploše opravdu hodně. Samozřejmě je kapacitní, s automatickou regulací jasu, podporou multitouch a na doteky reaguje okamžitě, přesně a bezchybně. Jemností se v podstatě může vyrovnat Retina displeji iPhone 4/4S. Sice mu k jeho počtu pixelů na palec něco málo chybí, ale v praxi nemáte šanci to poznat.

- - -

Jenže toto jsou jen holá fakta. Subjektivní dojmy jsou jiné. Tento displej se prostě musí zažít. Jestli máte možnost, zajděte se na Galaxy Note někam podívat a pohrajte si s ním. Já vás nebudu zatěžovat dalšími řádky mých plků, které stejně nikdy nedokáží obsáhnout to, jak úžasný tento displej je.

Zaznamenal jsem určité „nářky“, že Galaxy Note používá PenTile matici a zobrazení na displeji tak je o poznání horší než při použití RGB matice. PenTile matice totiž na rozdíl od RGB používá jen dva subpixely na pixel a obraz na displeji se tak zda rozmazanější nebo neostrý. Nicméně při ploše displeje Galaxy Note a jeho vysokému rozlišení to vůbec nepoznáte, takže není čeho se strachovat. Displej vše zobrazuje jasně a perfektně ostře.

- - -

Displej je chráněn Gorilla Glass sklem, takže se nemusíte bát, že byste ho jednoduše poškrábali, což by při jeho ploše šlo bez ochrany raz dva. I tak ale doporučuji koupit nějaké ochranné pouzdro, optimálně Flip Cover, o kterém píšu níže. Dodá vám to výrazně větší pocit jistoty a bezpečí. Pár dnů jsem Galaxy Note používal bez tohoto pouzdra a zase jsem se k němu rychle a rád vrátil.

Výkon

Dvě jádra taktovaná na 1,4 GHz, chipset Exynos, architektura ARM, Cortex-A9, 1 GB RAM. Suchá fakta hovoří jasně. Galaxy Note patří k tomu nejlepšímu, co dnes můžete koupit. Stačí to, aby byl dostatečně rychlý a nezdržoval v každodenním provozu? Stačí!

Rychlý je Galaxy Note dost, nicméně i tak se ale najdou místa, kde se zadrhne, zasekne, zamyslí a nebo není tak plynulý, jak byste od telefonu v této cenové kategorii a s touto HW výbavou očekávali. Nejmarkantnější je to při stahování a vytahování notifikační roletky. Porovnejte s iPhone 4 nedej bože iPhone 4S. Ten rozdíl je velmi výrazný. I tak je ale Galaxy Note rychlík, který se nezastaví před složitějšími úkoly, během více aplikací na pozadí, přehráváním hudby, videa, surfováním nebo dokonce hraním graficky náročných her. Budete spokojeni, tím jsem si jistý.

- -

Mám však jednu drobnou poznámku, která se možná týkala jen mého kusu a doufám, že mi to v diskusi pod článkem potvrdíte. Galaxy Note často zavírali aplikace běžící na pozadí z důvodu vysokého využití RAM. Přičítám to dvěma faktorům. Za prvé vysokému počtu widgetů a za druhé faktu, že jsem telefon před použitím nezformátoval a fungoval jsem s ním tak, jak o předchozí recenzent zanechal. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Stylus a jeho využití

Stylus je hodně velké překvapení. Naposledy jsem se s ním setkal u Samsungu Omnia Pro a před tím v podstatě u všech smartphonů, které jsem používal. Jenže tehdy byl stylus hlavní způsob, jak telefon ovládat. Prsty to totiž moc nešlo. Operační systémy nebyly optimalizovány pro ovládání prsty, ačkoli Samsung se o to u modelu OmniaPro snažil, sic ne zrovna úspěšně. Displeje byly rezistivní a s prsty si nijak extra nerozuměly. Jenže Android ve spojení s kapacitním displejem je pro ovládání prsty primárně uzpůsobený, tak proč se vracet zpět a používat stylus?

- - - 

Přiznám se, že jsem tak úplně nepochopil záměr Samsungu, ale nemůžu ho hodnotit negativně. Stylus, jako doplněk, je fajn věc a občas se hodí. Já ho používal hlavně při vytváření screenshotů pro tuto recenzi, ale to se běžného uživatele moc netýká.

- - -

Další využití stylus nachází v rozpoznávání psaného písma. Chce to trochu cviku a jde to dobře, ale konkurence v podobě velké a pohodlné klávesnice tuto metodu psaní zadupe do prachu a zapomnění. I tak ale chápu, že jsou pravověrní uživatelé Windows Mobile aj. starších OS a pro ně bude stylus a rozpoznávání písma vysvobozením  z moderního „matlání prsty po displeji“.

Stylusem se dá celý telefon pohodlně ovládat. Jediné prvky, které na jeho dotek nereagují, jsou senzorová tlačítka pod displejem, což je vcelku pochopitelné a na řadu tak přijde přehmatávání. I tak se ale ptám, proč bych měl telefon ovládat stylusem, když to jde pohodlněji prsty? Důvodem mohou být gesta, která stylus podporuje. Například dvojité poklepání na displej s přidrženým tlačítkem stylusu otevře rychlou poznámku, což je funkce, kterou jsem používal velmi často. Rychlejší varianta poznámky není a škoda je, že podobné gesto nelze definovat i při ovládání prsty. Podržení tlačítka na stylusu a tah po displeji odspoda nahoru otevře kontextové menu. Galaxy Note nabízí další a další gesta ve spojení se stylusem. Problém je, že se je musíte naučit a zapamatovat si je.

Ocenil jsem rychlé psaní poznámek, včetně možnosti formátovat písmo. Nastavit lze styl (tužka, pero, fix, štětec atp.), tloušťku čáry a také její barvu. Takže kromě barevného psaní, můžete i malovat. Pokud tedy najdete dostatek trpělivosti. Při kreslení se bohužel ukáže určitá nepřesnost stylusu, a to v rozmezí 0,5-1 mm. Podle některých informací, by tento nedostatek měl eliminovat příchod Ice Cream Sandwich, který má nativní podporu stylusu. Uvidíme.

- - -

Pomocí stylusu, jak už jsem psal výše, lze jednoduše pořizovat screenshoty. Stačí podržet tlačítko na stylusu a klepnout na displej a držet. Displej lehce problikne a následně se vám zobrazí screenshot s možností editace. Lze na něj psát, malovat atp. Což se v některých situacích, např. v mapách, může hodit. Když jsme s kamarády šli na pivko, jednoduše jsem hospodu našel na mapě, udělal screenshot, kolem místa setkání červené kolečko a obrázek poslal na Twitter. Jednoduché funkční, efektivní a efektní.  V telefonu je uloženo i několik ukázek, jak lze stylus využít při psaní, kreslení, pořizování screenshotů atp. což novým majitelům může pomoci jako inspirace.

- - -

Poslední věcí, o které se chci v souvislosti se stylusem zmínit, je hra Crayon Physics. Těžko ji ale popisovat. Podívejte se na přiložené screenshoty. Jednoduše řečeno, musíte dostat „kuličku“ na displeji z jednoho místa na druhé, a to přes všechny překážky. Dostanete ji tam jednoduše, musíte přemýšlet, respektovat fyzikální zákony a malovat čáry tak, aby se kulička jejich pomocí dostala do cíle. Na první pohled to vypadá jako pitomost, ale nakonec jsem tímto „šmrdláním“ stylusem po displeji strávil spoustu času.

Samsung dle svých slov poskytne vývojářům aplikací podklady pro využití stylusu, takže se určitě dočkáme aplikací třetích stran, které budou stylus využívat. Je to velké lákadlo a v praxi se stylus může stát mocným nástrojem pro každodenní práci.

Fotoaparát a záznam videa

Galaxy Note se pyšní foťákem pořizujícím snímky v rozlišení až 8 Mpix. Samozřejmě můžete zvolit i fotky s poměrem stran 16:9, což se poslední dobou dostává do módy, pak ale očekávejte o něco nižší rozlišení. Výsledné snímky jsou povedené, zvláště pak fotíte-li za dobrých světelných podmínek. Za horšího světla už výsledek není tak ucházející, dioda na zadní straně telefonu prostě nezvládne zázraky. Na běžné focení momentek, dovolených, rodinných oslav a v jiných situacích, kdy u sebe máte většinou jen mobil, je Galaxy Note se svojí optikou a čipem naprosto dostačující. Prostředí a ovládání fotoaparátu je intuitivní a velmi rychlé. Galaxy Note dokáže „sekat“ jednu fotku za druhou. Tak či tak, na špičku mezi telefony to ale pořád nestačí.

- - -

Jiné je to v oblasti videa, kde vám Galaxy Note kromě nižších rozlišení dá na výběr i mezi HD a fullHD záběry. A vězte, že výsledná videa jsou naprosto perfektní. Natočil jsem jich za dobu testování mnoho, a protože jsem měl telefon zapůjčen přes Vánoce, měl jsem možnost porovnat výsledky se záběry pořízenými běžnými videokamerami a až na jednu, Galaxy Note všechny strčil hravě do kapsy. A ta jedna byla novinka od renomovaného výrobce, s možností natáčet ve fullHD, velmi kvalitní optikou, ale také řádově za cca 20 tis. Kč.

- - -

Závěr je z mého pohledu takový, že na běžné focení Galaxy Note bohatě stačí a výsledky se řadí ke špičce mezi dnešními fotomobily. V případě videí můžete zahodit svoji starou kameru, protože Galaxy Note je podle mě to nej, co dnes mezi mobily seženete. Nehledě na to, že na jeho obrovském displeji vypadají pořízené fotky a videa velmi dobře a rovnou je můžete ukazovat svému okolí, aniž by muselo mžourat na menší displej.

Ještě poznámka. Subjektivně považuji za nedostatek chybějící spoušť fotoaparátu. Výrobci sice chystají odklon od této funkcionality, ale já osobně ji u telefonů oceňuji a subjektivně zlepšuje používání foťáku.

GPS a navigace

Nejsem geocacher, takže schopnosti Galaxy Note v přírodě jsem neotestoval. Musel jsem se spolehnout na pomoc dvacetikanálového čipu pouze při navigování v autě. Mimo město dnešní navigace zvládají vše s přehledem. Problém nastane, když zajedete do hustší městské zástavby, kde GPS čip může být občas docela zmatený a umístit vás na mapě o ulici vedle. Příkladem budiž pražské Vinohrady nebo Nusle. Galaxy Note se naštěstí zmást nenechal a za pomocí Google map navigoval s přehledem a bez nejmenšího škobrtnutí. Příjemným překvapením bylo rychlé připojení GPS a mnohdy i uvnitř v domě, což konkurenční modely mnohdy nezvládnou.

-

Další výhodou jsou mapy a navigace od Googlu. Nutno počítat s datovým připojením pro navigaci a problém může nastat, když projíždíte místy s horším datovým pokrytím. Nicméně navigace od Googlu je zdarma a nabízí pokročilé funkce, včetně StreetView, což je super věc.

Výdrž baterie

Velký displej si žádá velkou baterii. Je 2500 mAh dostatečná kapacita? Podle mě je a díky bohu, že se Samsung uchýlil k tomuto řešení a otrocky nepoužil například baterii z Galaxy S II. To by byl hodně velký zásek a Galaxy Note by to zlomilo vaz. Moje zkušenosti z každodenního provozu jsou dva dny vcelku v klídku a v pohodě. Pod článkem s prvními zkušenostmi s Galaxy Note se dočtete názory a zkušenosti majitelů Galaxy Note, kteří mluví o maximálně jednom dni. Ano, věřím tomu, že i na této hodnotě lze zůstat. Záleží však na způsobu a intenzitě používání telefonu.

Galaxy Note jsem používal jako soukromý telefon s cca 20 minutami hovoru a 20 SMS denně. Dále pak aktivní dva e-mailové účty, běžící Twitter a GTalk a poměrně intenzivní komunikace skrz ně. Surfování po webu, hraní her, hodně focení a natáčení videa. V tomto režimu Galaxy Note vydržel dva dny bez problémů. Jakmile jsem mu trochu povolil a méně ho zatěžoval, dostal jsem se na 2,5 dne. Věřím tedy, že vyndáte-li ho v pátek ráno z nabíječky, má šanci, při šetrném provozu vydržet do nedělního večera.

Výdrž jsem také ovlivnil aktivní prací s WiFi, GPS a Bluetooth. Jednoduše, pokud nebyla některá z těchto funkcí potřeba nebo k dispozici, vypnul jsem ji. Skrz notifikační roletku to jde jednoduše a rychle. Zároveň jsem si v menu nastavil úsporu energie, kdy při cca 25% nabití baterie Galaxy Note omezil nebo vypnul vybrané funkce. Při přehrávání videa s nastavením automatického podsvícení displeje jsme se dostali na hodnotu 8 hodin 10 minut.

Je jasné, že při zapnutí všeho myslitelného telefon baterku vycucne raz dva. Pokud ale nad spotřebou energie přemýšlíte, a to včetně intenzity jasu a doby podsvícení displeje, ušetřit se dá a dostanete se pak na velmi příjemné hodnoty výdrže na jedno nabití.

Pouzdro Samsung Flip Cover

Samsung speciálně pro Galaxy Note připravil pouzdro, které je svým způsobem unikátní, ačkoli je podobné pouzdrům pro Galaxy Tab. Jedná se o zadní kryt baterie, podobný tomu původnímu, ke kterému je přidělána přední část, zvrchu imitující kůži. Ta se přiklopí přes displej. Zadní část není nijak zajímavá, zacvakne se do telefonu stejně jako původní díl, vypadá stejně, drží na svém místě stejně dobře. Je však o něco silnější, právě kvůli integraci úchytu přední části, a tak například čočka fotoaparátu nevystupuje tolik jako u původního krytu a je tedy lépe chráněna proti poškrábání.

Přední část je z tvrdé černé kůže s vyraženým nápisem „Galaxy Note“ v pravém dolním rohu. Je dostatečně tvrdá, aby displej ochránila při pádu apod. Nejzajímavější je vnitřní část pouzdra přiléhající k displeji. Je z měkkého materiálu, který má tu vlastnost, že perfektně leští displej. Přední část má lehkou vůli (pohybuje se nahoru a dolů), takže displej je v kapse „leštěn“ neustále.

-

Jakousi další funkcí je možnost přiklopit přední část k displeji při telefonování, takže se displej nezašpiní od upocené tváře, make-upu atp. Pouzdro má v horní části výřez pro sluchátko. Je to dobré, že při návrhu Samsung myslel i na tuto možnost.

Subjektivní dojem je i pohodlnější používání telefonu, protože mnohdy se dá držet za horní část pouzdra. Několikrát denně jsem tak zamezil případu, kdy mi telefon chtěl vyklouznout z ruky a odporoučet se za pomoci gravitace na zem.

Poslední je vzhled, který Galaxy Note s tímto pouzdrem získá. Vypadá o další stupínek lépe a dospěleji. Možná by nebylo od věci, kdyby ho Samsung nabídl ve více barvách a vymyslel způsob, jak by přední část lépe držela připnutá na displeji. Ale to už bych toho asi chtěl moc.

- - -

Původní cena pouzdra je 690 Kč, což je vzhledem k jeho funkci velmi dobrá nabídka. Jak už jsem ale zmínil v první kapitole, Sunnysoft vám toto pouzdro dá ke Galaxy Note až do odvolání zdarma. Nutno podotknout, že je to exkluzivní výhoda pouze u Sunnysoftu. Vzhledem k výše uvedenému je tento krok dobrým nápadem, protože Samsung Flip Cover patří k tomu nej mezi příslušenstvím, které jsem za poslední měsíce a možná i roky viděl. Má nápad, hlavu a patu, vypadá dobře a je praktické.

Softwarová výbava

Mimo standardní softwarové výbavy, kterou disponuje Android, přidává Samsung něco málo navrch z vlastní kuchyně, případně od třetích stran. Za zmínku stojí tyto aplikace:

- - -

- - -   

S Plánovač je graficky perfektně provedený kalendář s širokými možnostmi nastavení a zobrazení. Neomezuje se jen na den, týden a měsíc, ale přidává i další pohledy, např. tři dny, pracovní dny, rok apod. Synchronizuje se s Google účtem apod. Nejúžasnější na něm asi je funkce Quick Add, která umožní velmi rychlé a efektivní zadání schůzky. A ještě lepší možnost převést psanou poznámku do kalendáře. V praxi to funguje tak, že si otevřete S Poznámky, napíšete rychle text, který obsahuje popis schůzky a čas a následně pomocí kontextového menu poznámku přidáte do S Plánovače. Telefon vytvoří schůzku a nechá vás ji potvrdit, přidat upozornění v nastavený čas a uložit. Funguje to skvěle, jen v angličtině o něco lépe než v češtině.

- - -

Mini Diář je možná nepotřebná, ale zajímavá aplikace. Jedná se v podstatě o deníček ve své původní podobě. Můžete psát text, přidávat fotky, atd. I graficky aplikace vypadá jako papírový deníček. Na jednu stranu „hloupost“ pro puberťačky, ale znám dost lidí, kteří si v rámci osobního rozvoje nebo GTD píší deník. A tahle aplikace je pro tyto jako stvořená.

- - -

Polaris Office umožní jak prohlížet, tak vytvářet soubory Word, Excel, PowerPoint. Jak verze 97-2003, tak i novější 2007. Díky velkému displeji je prohlížení a editace dokumentů velmi pohodlné. Nečekejte, že byste vytvořili excelovskou tabulku se složitějšími vzorci, filtry nebo dokonce makry, to rozhodně ne. Ale pro základ uvedená kombinace určitě postačí. Stejné to je s prezentacemi, u kterých bych to viděl spíš jen na prohlížení, než kdoví jakou tvorbu. Nejjednodušší na použití tedy bude Word, který vám kromě čtení dovolí složitější editaci a vytváření. Text můžete všelijak formátovat a díky velké pohodlné klávesnici není problém ani delší psaní. Knihu asi nenapíšete, ale delší povídku určitě.

- - - 

- - -

Editor fotografií a Tvůrce videa popustí uzdu vaší kreativitě. Nečekejte zázraky, ale základní úpravy fotek včetně efektů a stříhání videa, také včetně efektů, vám umožní. Já osobně nejsem příznivcem podobných úprav přímo v telefonu, to už musí být aplikace skvěle zvládnuta. Ale opět se zde projevuje výhoda velkého displeje, který práci s těmito médii výrazně usnadňuje a zpřehledňuje.

- - - 

- - -

Zaznamenal jsem dotazy, jak je na tom Galaxy Note s kompatibilitou aplikací z Android Marketu, vzhledem k velkému rozlišení displeje. Za celou dobu testování jsem vyzkoušel několik desítek všelijakých aplikací a na rozdíl od Motoroly Razr, která občas měla problémy, Galaxy Note zvládl všechny bez jakýchkoli komplikací.

- - -

Kontakty, telefonování a data

Napadá mě otázka, umí toto zařízení vůbec ještě telefonovat? Dá se mu vůbec říkat telefon? Dá a telefonovat taky umí. Nabízí vše co je dnes standardem, včetně bezdrátové synchronizace kontaktů s různými účty (Google, Exchange, Twitter, Facebook). Konflikty a duplicity musíte vyřešit ručně. Aplikace Telefon je naprosto identická s tou v Galaxy S II. Nabízí čtyři záložky (klávesnice, historie hovorů, kontakty, oblíbené). Tedy nic nového pod sluncem. Během hovoru můžete telefon přepnout na hlasitý odposlech a pracovat s ním dál jak jste zvyklí. Kvalita a hlasitost hovoru jsou dostatečné. Telefon dokáže díky dvěma mikrofonům odfiltrovat okolní šumy, takže i druhá strana vás slyší jasně a zřetelně.

V oblasti dat se opět můžeme podívat k menšímu kolegovi a jsme doma. GPRS a EDGE, následně 3G včetně HSPA+. Nesmím zapomenout ani na Bluetooth 3.0 a WiFi 802.11b/g/n, s možností vytvoření hotspotu a přímého připojení k jiným zařízením pomocí WiFi Direct. Galaxy Note podporuje i DLNA pro přímé streamovaní médií. Pro toto lze využít aplikaci All Share. 

- - -

- -

Závěrečné hodnocení

Co říci závěrem, když veškerá pozitiva (a že jich není málo) a negativa (těch je výrazně méně) byla zmíněna? Galaxy Note je komplexní zařízení, kterému takřka nic nechybí a dokáže tak uspokojit potřeby velmi náročného uživatele. A to jak člověka, který hledá pouze výkonný smartphone, tak i takového, který se zamýšlí nad pořízením tabletu. Osobně si myslím, že Galaxy Note nabídne více, než kombinace tabletu se 7“ displejem a smartphone k tomu.

Obrovským lákadlem pro mnohé zájemce bude i stylus, v dnešní době velmi netradiční řešení. Ač na první pohled archaismus, najde i v moderním systému jakým Android bezesporu je svoje využití. Jen je potřeba se s ním naučit, zapamatovat si různá gesta, a to, pokud bude šťastný majitel zvyklý na ovládání pouze prsty, nebude úplně jednoduché.

Graf ceny produktu SAMSUNG i9220 Galaxy Note poskytuje server Heureka.cz

Zároveň uspokojí i uživatele náročné na fotografování a natáčení videí. Na trhu najdete telefony, které podají lepší vizuální výsledky, ale žádný z nich nenabídne takovou komplexnost využití jako právě Galaxy Note.

Samozřejmostí jsou pak všechny další moderní funkce propojené hlavně s internetem, sociálními sítěmi atd. Galaxy Note tak víc než kdy jindy naplňuje význam slova „komunikátor“ a víc než kdy jindy se vzdaluje významu slova „telefon“. Tak či tak, díky svojí koncepci a její jedinečnosti vám v této cenové kategorii nabídne i přes silnou konkurenci jasně nejvíc. Za předpokladu, že si zvyknete na jeho rozměry.

Pokud máte k zařízení nějaké dotazy, můžete využít prostoru v komentářích nebo našeho diskuzního fóra, kde se Galaxy Note aktivně řeší.

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

152 komentářů

 1. Hezka recenze ALE ten kousek ohledne vykonu je takovy nijaky… no inspiraci hledej treba u JIRIHO napr. v recenzi na SGS2 (hlavni jsou vysledky ze Smartbenche 2011; JIRI to v recenzi na novy Nexus myslel dobre, ze ukazal vysledky z posledni verze 2012, ale ta jednak neni jeste finalni a HLAVNE neni vubec rozsirena, takze vysledky jsou hodne spatne porovnatelne s ostatnimi zarizenimi).

  • Díky.

   Nedostatku v části o výkonu jsem si vědom a benchmarky mi bohužel unikly a pak už to nešlo dodělat zpětně.

   Příště to napravím ;)

  • Marek Hajn: v pripade tohoto zarizeni by me napadlo treba i otestovani nejake hry, ktera by byla primo vhodna pro stylus (asi hlavne strategie a to napr. OpenTTD, ktery je navic zdarma).

  • bkf1: Jednoduchá hra tam je. Aspoň něco.

   Příště budou tyto připomínky fajn před vydáním recenze. Např. v diskusi pod článkem s prvními dojmy ;)

   Pak se lépe trefím do toho, co čtenáře zajímá a v recenzi by chtěli mít.

  • Marek Hajn: jj ;) pravda ze po pozaru je kazdej hasic :D skoda ze uz neni zarizeni k dispozici, aby se dala recenze dopracovat :(

  • Blesk (neregistrovaný)

   Moc pěkná recenze! Pár bodů mi tam chybí, ale jsou zanedbatelné :-) Jsem Šťastným majitelem, takže je opomíjím :-)

  • Blesk (neregistrovaný): Pokud něco chybí, tak sem s tím. Klidně se ptejte, kritizujte ;)

   Díky.

  • bkf1: To tak bývá ;) Až bude článek s prvními dojmy z dalšího telefonu, tak se v diskusi určitě ozvěte ;)

 2. YAMATO (neregistrovaný)

  Pro mě se toto zařízení stalo noční můrou…a to proto, že přesáhlo možnosti mé ruky. Je už moc velké. Boha, proč jen nemám větší ruce – je to nádherný, téměř dokonalý stroj! Stylus je velmi dobře použitelný – perfektní na náčrtky, zvýraznění a úpravy ve fotkách…a práce s textem je na úplně jiné úrovni! Prostě kéž by vyrobili i o trochu menšího bratříčka…i když možná raději ne, když mám 14 dní Galaxy Nexus, to už bych doma neobhájil a jen bych trpěl :-)

  • Hlavis (neregistrovaný)

   Plně s tebou souhlasím. Taky byl na moje ruce moc velký (ikdyž já ho zkoušel až potom co jsem Galaxy Nexus měl). :) Je teď se mi s ním vyskytl problém, když by zaplej, nechtěl se nabíjet… Teď je na reklamaci a snad jí uznaj a budu moci využít právo na výměnu za nový…

  • Hlavis (neregistrovaný): Žádné takové právo nemáš. Zařízení opraví, pokud je neopravitelná závada, budeš mít na výběr co dál. Musely bu buď prošvihnout 30 dní nebo by jsi musel 3x stejnou, 4x jinou závadu, pak chtěj nový nebo prachy, do tý doby, opravy, opravy, opravy, resp. jimi navržená řešení.

  • Hlavis (neregistrovaný)

   uni: Díky bohu nemáš pravdu… [odkaz] § 616 (3 a 4). Má to ve svých podmínkách i Vodafone. Vzhledem k tomu, že telefon mám asi měsíc, tak se do půl roku v pohodě vejdu. Zde přikládám i reklamační podmínky Vodafonu: [odkaz] Když přijde, ze servisu, že má reklamace je oprávněná, mohu si vybrat mezi opravou a výměnou zboží.

  • imba (neregistrovaný)

   Hlavis (neregistrovaný): ve Vodafone pracuji a bohužel ti musím říct že máš smůlu, protože jestli jsi požádal omylem o opravu výrobku a né o výměnu v 6 měsících hned na místě tak už se to nedá!!!

  • Hlavis (neregistrovaný)

   imba (neregistrovaný): Já jsem trval na výměně okamžité (na lince mi řekli, že do měsíce to jde), ale byl jsem nucen ho poslat do servisu, tak doufám, že když jsem jim to tam dovolil poslat, že to nepochopili špatně a že už na výměně netrvám. Jenom opravený ho nechci.

  • Hlavis (neregistrovaný): Aha, zajímavé, no vida. Tak odeslání do servisu je logické, prodejce není oprávněn posuzovat, zda je závada zapříčiněna nevhodným užíváním nebo za se jedná o vadu výrobku.

  • Hlavis (neregistrovaný)

   uni: Ano s tím problém nemám, proto jsem je nechal, aby to do servisu poslali. Teď jenom doufám, že nedošlo v chybě při komunikaci. Ale jestli je pravda, že sám Samsung mění mobil za nový (když uzná, že vada byla před prodejem). Tak možná ani nebude potřeba využít této možnosti. Jelikož by mi mohl nový mobil poslat sám Samsung.

  • uni: “ Žádné takové právo nemáš. “

   Ale ma. V prvnich 6 mesicich se to bere jako „rozpor s kupni smlouvu“

  • Petr (neregistrovaný)

   imba (neregistrovaný): Jsi z Vodafone? Já taky – Complaint team (reklamace), v takovém případě se musí telefon nejdříve odeslat do servisu a opravit, až potom se může provést SWAP (výměna).

  • Hlavis (neregistrovaný)

   Petr (neregistrovaný): Díky, za odpověď někoho z Vodafone, kdo toto vyřizuje. Jsem rád, že je prozatimní provedený postup správný. Už je v Britexu (service) a čekám na vyjádření. Snad vše dobře dopadne. Jen mám dotas k záruce, když dojde k výměně (SWAPu), tak člověk dostane zase 24 měsíců záruku? Jako na nový produkt?

  • Hlavis (neregistrovaný): přesně tak. Petr.

  • niky79: rozpor s kúpnou zmluvou ale neznamená, že kupec má právo na automatickú výmenu. V ktorom zákone to je uvedené? Odsek 3 § 16 Občianskeho zákonníka nehovorí jedine o výmene.

  • Hlavis (neregistrovaný)

   TA: Nehovoří jen o výměně, ale hovoří o možnosti výběru. Tím kdo produkt koupil. Tudíž si mohu vybrat jestli opravit nebo vyměnit a já trvám na výměně.

  • pet (neregistrovaný)

   pet (neregistrovaný): jasně hoši pokud máte závadu do 6 měsíců od data koupě máte nárok bud výměnu zboží a nebo vrácení peněz nebo standardně opravu, ale když máte tuto možnost oprava je nesmysl, ale musíš nahlásit u prodejce že dáváš rozpor s kupní smlouvou tím dávaš signál servisu, že udělaj pouze diagnostiku závad a na tobě záleží jestli vemeš peníze nebo nový zařízení. jo pozor ve Vodafone moc peníze dávat nechtěj a drzej prodejce říkal že to nemám právo sebral jsem se a šel jsem pryč nechci snimi mít už nic společnýho prevíti arogantní, vlastní zkušenost, ale už jsem měl 2 htc, které jse mi rozbilo do 6 měsíců. po pár dnech mě peníze nakonec dali.

  • mike (neregistrovaný)

   Hlavis (neregistrovaný): Tak musim trosku poopravit. Taky pracuji pro Vodafone a reklamace vyrizuji denne. Pokud chces uplatnit rozpor s kupni smlouvou, tak to musis jasne uvest pri sepisovani reklamace. A muzes si vybrat jestli chces v ramci toho rozporu vymenu nebo opravu telefonu. Az pokud ta tvoje volba nebude z nejakeho duvodu mozna mas narok na odstoupeni od kupni smlouvy a tedy vraceni penez. Pokud jsi ale nerekl, ze chces tel. poslat do servisu jako rozpor do 6. mesicu a tel. se poslal jen na opravu, tak se ti vrati opraveny a uz ti ho bohuzel nikdo nevymeni.

  • Hlavis (neregistrovaný)

   mike (neregistrovaný): Rozpor s kupní smlouvou jsem výslovně nevyslovil, ale trval jsem na výměně. A bylo mi řečeno, že to nejdřív musí na posouzení do servisu. Tak jsem je to do servisu nechal poslat. Snad to nepochopili špatně. O opravě jsem nemluvil. Jen o výměně.

  • Circus (neregistrovaný)

   rozporů jsem dělal u Vodafone několik. ano, již při sepisování reklamace je potřeba sdělit, že telefon je v 6ti měsíční době pro uplatnění rozporu. nárokuješ buď výměnu (za stejný nebo můžeš chtít i jiný hardware) nebo vrácení peněz. vrácení peněz se nevyplatí pokud je telefon koupen s vyšší dotací, ale i z důvodu že později ti nárok na dotovaný telefon odepřou. pokud jde o telefon koupený za plnou cenu, vždy chci peníze zpět (nejlépe na účet. trvá to týden-14dní, rádi se ohánějí, že nemají v kase tolik peněz). pozor! i pokud se ti podařilo poslat telefon na opravu, na pozdější vrácení peněz máš stejně nárok. telefon putuje tak jako tak při posouzení zpět do servisu, kde je opraven. tímto se tyto dvě operace pouze prohodí. budou ti říkat všechno možný, jelikož mají na prodejně dost často nováčky, kteří se s rozporem za celý rok ještě nesetkali. potom taky mi ukaž prodejce který dělá rád reklamace, rozpory, vratky před samotným prodejem ;) hodně štěstí a pevný nervy s Vodafonem

  • Circus (neregistrovaný)

   mike (neregistrovaný): to je přesně to, co popisuji v posledním příspěvku. je k pláči, když musíš prodejci ukazovat kde a co má v RTUR zakliknout a vyplnit. ono není důležité všechno vědět. rozhodující je si umět potřebné informace sehnat

  • Hlavis (neregistrovaný)

   Circus (neregistrovaný): Díky za info. Ještě mám jednu otázku. Mohl by nastat problém, když je telefon kupovaný osobou s IČ? A díky subsidům mě vyšel jen na korunu?

 3. Sekce o stylusu je vyloženě zklamáním. Jak se s ním pracuje v tabulce, v kalendáři, přesuny událostí, práce se soubory, psaní na klávesnici (ideálně Swipe apod.), atd. Recenze jen nudně kopíruje mizerný marketing Samsungu, matlání barviček do obrázku. Jak kreslení, tak barvičky nepotřebuji, potřebuji zefektivnit práci, zvláště, je-li přístroj na desce stolu. Kolik lidí maluje v telefonu?

  • A přímo samsung má pro reklamaci takové podmínky, že pokud se závada vyskytla do půl roku, je to bráno tak, že tam už byla při prodeji a mění se za nový kus. Samozřejmě ale musí nejdřív na posouzení do britexu.

  • Hlavis (neregistrovaný)

   marcelkorv: Mohl bych tě poprosit o zdroj, ze kterého jsi to zjistil? Moc děkuju

  • Hlavis (neregistrovaný): bude to na jejich stránkách, jinak mám vlastní zkušenost, nebo Martin o tom psal tady [odkaz] , ale teď koukám, že je to trochu jinak, servis posoudí, jestli už závada byla při prodeji a pak ho vymení, ale mně se po téměř půl roce objevil pruh na displeji, tak že závada se objevila a nebyla tam při koupi a stejně mi dali fungl nový telefon.

  • Co k tomu říct. Je to stylus, takže se s ním pracuje jako se stylusem. Což je v době kapacitních displejů, které na prsty reagují lépe než na cokoli jiného, zvláště pak na takhle velkém displeji, lehce k prdu.

   Stylus vám nezvýší efektivitu práce s telefonem. Ani omylem.

   Je to příjemný doplněk. Na volovinky jako jsou hry, malování atp. Na práci to fakt není.

   Platí, co jsem napsal. Nezvládne obsluhovat dotyková tlačítka. Nahrazující gesta jsou, ale ne komplet a musíte si je zapamtaovat. Což není easy, protože nejsou intuitivní.

   Můj osobní názor je, že Samsung se snaží za každou cenu něčím odlišit, protože už SGS II není ničím výjimečný a Galaxy Note by byl jen zvětšený SGS II. Tak „vymysleli“ stylus. A ještě museli na displej přidat další vrstvu. To je fakt několik kroků zpět a ještě k ničemu. Nehledě na to, že zjevně ani nedomysleli, k čemu by ten stylus měl být v telefonu dobrý.

  • YAMATO (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Promiň, ale tohle je názor „já to nevyužiji, takže je to na nic“. Jestli mě z Note něco chybí, tak stylus. Já pro něj využití určitě mám, není to jen o „čmárání“ (a to je samo o sobě pro mě hodně použitelná věc, kolikrát potřebuji udělat náčrtek a matlej prstem v SketchBooku), ale o podstatně lepší práci s textem, tabulkami či o lepší práci s webem.

  • Petr (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Osobně stylus používám dnes a denně a je pro mně neopomenutelnou pomůckou (excel, prezentace)

  • Marek Hajn: No pokud chápu, tak má i nějaké tlačítko, tedy by mělo být schopno více úkonů, než jen na něco ukázat. Třeba vyvolávat kontextové menu, fungovat jako shift při označování textu, mazat v poznámkách, já nevím, prostě mám pocit, že to může významně zvýšit efektivitu, ale nic jsem se nedozvěděl nebo jsem úplně mimo záměry Samsungu…

  • uni: přesně tak, jak píšeš, nehledě na to, ze je čím dál víc app na marketu pro S-pen které rozšiřují jeho uplatnění v praktickém ovládání tel.

  • Mazec (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Pane Hajn nevím jestli jste z těch nejpovolanějších, kteří dělají recenze. Mám Note od Vánoc a jako obchodní zástupce ho využiji naplno i se Stylusem.

   Není nad to, telefonovat přes sluchátko nebo přes hlasitý odposlech a psát si perem objednávku volajícího. Než bych si napsal poznámku na klávesnici – volající by asi dávno zavěsil.

   Se Stylusem jde velice dobře psát, stejně jako na papír a to dokonce i malým písmem aby se do poznámky co nejvíce vlezlo.

   PROČ S SEBOU NOSIT PAPÍROVÝ POZNÁMKOVÝ BLOK, KDYŽ MÁM V KAPSE TAKOVÉ ZAŘÍZENÍ.

   Samsung má co nabídnout, dokonce bych řekl, že je momentálně nejlepší, včetně Stylusu. A je škoda odradit případné zájemce a pohřbít funkce Stylusu názorem jedince!

  • YAMATO (neregistrovaný): Já to nevyužiju, takže podle mě a hlavně mně je to na nic.

   Stylus na mě celou dobu působil, že nebyl úplně původně zamýšlen. Prostě není plnohodnotnou součástí systému. A pár aplikací, které Samsung přidal to fakt nezachrání.

   Nehledě na to, že největší fail je jeho nepřesnost.

   Takže ještě jednou. Podle mě je stylus obecně u dnešních moderních smartphonů k ničemu. Tím ale neříkám, že se nenajdou uživatelé, kteří ho k určitým úkonům ocení.

  • uni: Stylus s tlačítkem má určitě potenciál. Ale nejdřív by se jeho využití v rámci systému muselo doladit.

  • Mazec (neregistrovaný): Budeme se předhánět kdo dál dočůrá tím, kdo co dělá za povolání a kdo je větší profesionál? Měřeno tím, kdo jaké zařízení a řešení využívá? Vězte, že já se papírových poznámek zbavil už před lety a používám elektronické, synchronizované, strukturované dle projektů a řádně otagované. Trochu ubohé poměřování, nemyslíte? To, že jste obchodní zástupce nakonec taky nic neznamená. Mám kolem sebe opravdu hodně obchodních zástupců a každý má svůj unikátní způsob zapisování poznámek, práce s telefonem atp. Takže ubírat diskusi tudy mi přijde lehce mimo.

   Stejně tak vůbec nic neznamená to, že máte Galaxy Note od Vánoc. Já ho měl ještě před Vánocemi.

   Recenzent se málokdy ubrání subjektivním dojmům. Prostě se v recenzi objeví.

   A nezlobte se na mě, ale celou dobu na mě stylus působil dost rozpačitým dojmem. Dojmem nedomyšlenosti a nedotaženosti. Můj subjektivní dojem. Máte s ním problém?

   Stejně tak, jako vy si píšete poznámky během hovoru stylusem, já je psal na klávesnici. Prostě to je pro mě pohodlnější.

   Každému co jeho jest. Tísíc lidí, tisíc názorů.

  • Mazec (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Můj příspěvěk se nazabýval způsobem výdělku pěněz, ale měl poukázat na využitelnost toho co vy jste odsoudil. Všechny Vaše poznámky o stylusu vnímám jako pravý opak. Vzhledem k tomu, že máte zřejmě špatnou obrazotvornost a vidím, že mě tento server nic nového nepřinese, nebudu se s Vámi dále zrdžovat.

  • Mazec (neregistrovaný): Můj příspěvek také ne. Jen jsem se zeptal, zdali se bude diskuse vyvíjet tímto směrem ;)

   Moje poznámky o stylusu můžete vnímat jako pravý opak, stejně jako já ty vaše. To je normální.

   Urážet se ale moc ne.

  • Nikolas (neregistrovaný)

   Ke Stylusu: je to zásadní a výrazná změna. Aplikace poznámky umožňuje vždy a všude dělat čitelné a rychlé poznámky, zápisy a obrázky. Tohle docení jen někdo, kdo to využije. Je to řádově lepší než papíry a tužka, zejména pohybujete-li se po různých místech a venku. I doma se do toho dá velmi snadno a rychle psát. A poznámky lze třídit a barevně či jinak odlišovat. A nejen to. Tyhle věci autor recenze zcela opomněl a jsou zásadní pro tento tabletphone.

 4. Hlavis (neregistrovaný)

  marcelkorv: A myslíš, že budou tyto podmínky stejné i při reklamaci přes Vodafone? Jestli to funguje takto, tak má u mě Samsung +

  • Hlavis (neregistrovaný)

   Jinak v tom odkazu, který jsi sem přiložil čtu, že člověk musí dodat kompletní balení, což jsem udělal, ale paní na prodejně vyndala jen telefon a nabíječku. S tím, že zbytek si mám nechat. Doufám, že to na postupu nic nezmění.

  • Nevim, ale mělo by to být stejný. vodafon je pouze prodejcem a posílá to taky do britexu a ten rozhoduje.

 5. Hlavis (neregistrovaný)

  Moc ti děkuju za pozitivní zprávu, potěšilo mě to. :)

  • To nevadí, balení si vemou až při případné výměně, jinak tady [odkaz] si můžeš zjistit co se s telefonem děje, jestli už u nich je, zadej do prvního políčka IMEI

  • Hlavis (neregistrovaný)

   marcelkorv: Ještě jednou ti děkuju. Vím, že to bude znít asi divně. Ale co je prosímtě IMEI a kde ho najdu?

  • Hlavis (neregistrovaný)

   Už jsem to zjistil. Prý se zpracovává.

  • Tak to sleduj každý den, nakonec tam bude protokol, kde bude co opravili a nebo, že vrací zboží na prodejnu bez opravy k do řešení reklamace, což znamená výměnu.

  • Hlavis (neregistrovaný)

   marcelkorv: Tak tam píšou, že to dnes bylo vyřešeno a že je to expedováno… Ale žádnej protokol tam neni :(

 6. Skvělá recenze.Mám stejné pocity, jen ten stylus jsem použil asi 2x a obešel bych se bez něj.Doufám,že se to změní s příchodem Androidu 4?Jsem naprosto spokojený s výdrží baterie,jen poslední dva dny my něco vybíjí baterii a nevím co?V aktivních aplikacích mám 0

 7. Dekuji za recenzi. To pomerne razatni samovypinani aplikaci jsem taky zaznamenal. Snazim se situaci resit externima killerama ale stejne neni pameti nazbyt! Je to muj prvni Samsung po rade modelu HTC. Zatim posledni model DHD mel pameti mene a i pres minimalne stejne narocne widgety nevypinal potrebne app automaticky tak casto. Note vlastnim od vanoc a jsem s nim spokojen. Jak je uvedeno v recenzi idealni mix tel a tabletu. Krom vykone herni sestavy uz doma neni potreba jine zarizeni:-).

  plusy: zpracovani, velikost (pro me jen plus nemam ho primarne jako telefon), baterie, displej

  minusy: malo pameti?!- dost me vytaci neustale vypinani FB a browseru ( casem ho asi vic vyladim ale stejne). Popravde ani nevim jestli mohu nastavit nevypinani zvolenych app ve vestavenem task m.

  pres vykon drobne sekani v launcheru (zkuzte si vdalovat a priblizovat domaci obrazovky a to i v pripade ze je nemate precpany widgety) snad se system trochu vic optim. s ICS

  • To samovypínání apps je fakt děs. Podle mě je to vina TouchWiz, jeho přeplácanosti a neodladěnosti. Samsung už neví co by tam nacpal, místo toho, aby se zaměřil na to, aby to šlapalo bez problémů. Stejně tak ty záseky v launcheru.

   Dám ruku do ohně za to, že čistý Android bude na Galaxy Note běhat jako z praku.

   Není přeci normální, aby telefon s 1 GB RAM neustále vypínal aplikace, protože mu ta RAM nestačí.

   Nechci být kacíř, ale tady asi opravdu platí, že Android potřebuje 4jádrový procesor a 2 GB RAM, aby běhal plynule. Což je dost tristní, ne?

  • Marek Hajn: Neodladěný TW asi bude, jak říkám mám první Samsung ale dle mého názoru Sense při mnohem lepším looku šlapal lépe. Možná je na to má vliv taky veliost displeje, SII dle mých informací stejné problémy nemá. Uvidíme jak bude vypadat nadstavba v ICS ale nejspíš skončím u pure ICS.

  • eis: Displej určitě hraje svoji roli, protože HW musí vykreslovat podstatně vyšší rozlišení. To se samozřejmě musí podepsat na rychlosti a baterii, pokud obě části nejdou dostatečně naddimenzovány. Baterie asi je, ale u HW si tím nejsem jist.

   Sám jsem zvědav, jak bude Galaxy Note běhat s ICS. Věřím, že to bude výrazně lepší uživatelská zkušenost.

  • poterienko (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Já si dovolím reagovat na problémy s vypínáním aplikací a záseky. Myslím si, že problém vůbec není v Androidu. Problém je v optimalizaci systému.

   Měl jsem HTC HD2 s naroubovaným MIUI. MIUI sice nemá v podstatě žádnou nadstavbu, ale zase HD2 má stařičký Snapdragon 1st gen. a asi 440MB RAM. Nikdy jsem se nesetkal s vypínáním používaných aplikací, pokud nebyla „přeházená“ HD hrama a 20 app.

   Dále tu mám denně na očích v rukách přítelkyně HTC Sensation XL. Má Snapdragon 2nd gen. (1.5Ghz- nativní frekvence CPU) a nějakých 760MB RAM, k tomu nenažrané Sense. HTC opravdu zapracovalo na optimalizaci, protože telefon je příjemně rychlý a nesetkal jsem se s nějakými záseky. Ani ty megahustopřísné animace při odemčení se nesekají, narozdíl od obyč. Sensationu s kterým jsem si hrál u Kyslíka.

   A co z toho? Pokud si člověk naroubuje do Note ROMku z XDA, bude to mít asi rychlé jak Veyron, ale Samsung opět zklamal.

   V létě jsem si hrál v prodejně Samsungu v Brněnské Olympii s SGSII. Vlezl jsem do kontaktů, stiskl tlačítko Home a…? Nic. Telefonu trvalo asi 2 vteřiny, než se vrátil na domovskou obrazovku. Nechápu, jak si Samsung mohl dovolit dát takto nevyladěný model na prezentaci na prodejnu.

  • poterienko (neregistrovaný): Tak to bohužel je. Myslím si, že Samsung si s odladěním TouchWiz zrovna nedělá hlavu. Což fakt nechápu.

 8. hoktar (neregistrovaný)

  Zdravim,

  Hezka recenze, ikdyz bych mel nejake vitky. Ale nejde se zavdecit vsem ze?

  Me by zajimalo to pouzdro a led. Co maji spolecneho?

  Napada me jen to ze se nevejde do dirky na sluchatko. Ikdyz by sla zvetsit a led by mohla byt skryta pod sitkou repro (hd2).

  Diky a oml se za natvrdllost.

  • Děkuji. Pokud vám v recenzi něco chybí, ptejte se, dokud mám telefon v hlavě.

   Galaxy Note LED diodu nemá, takže nevím na co přesně se ptáte.

  • Jochen (neregistrovaný)

   Vítky? Víííítkovice!

 9. nechápu proč tam LED neni když u Nexusu to šlo?Jen se chci zeptat na to pouzdro: Když se zacvakává místo zadního krytu na pacičky neni možnost jejich vylomení při nešetrném zacházení?díky

  • Tezko rict, proc LED nedali.

   Pacicky vylamete na zadni strane pouzdra stejne jako na standardnim krytu. Jen to chce hrubou silu.

 10. Zdravíčko,

  povedená recenze, já jsem s Notem nadmíru spokojen využívám ho jak tablet dělám na něm objednávky a to pero je super. No ostatně kvůli němu jsem Nota pořídil.

 11. Hicks (neregistrovaný)

  Nechápu, proč ho ještě nedali do katalogu mobilů na Mobilmanii..

  • To bohužel na SmartManii neovlivníme, fungujeme zcela samostatně a odděleně :)

  • poterienko (neregistrovaný)

   Holt Note překonal jejich inteligenci :D. Nevědí, zda je to mobil nebo tablet….

  • Hicks (neregistrovaný)

   Jiří Hrma: Mea Culpa, myslel jsem, že patříte pod Mobilmanii a s autorským týmem MM spolupracujete..

 12. Hana Došková (neregistrovaný)

  Děkuji za recenzi. Moc přínosná pro mě nebyla, protože už mám bílého Nota doma asi 14 dní. Jsem s ním nadmíru spokojená. S jeho velikostí problémů nemám, vejde se všude kam potřebuji(většinou kapsy). V ruce z něj mám lepší dojem než např. z Galaxy S II nebo HTC Sensation. Na Nota se těším od doby co jsem dala pryč Dell Streak 5 a koupila jsem si Galaxy S II a později HTC Sensation. Na Notu mi asi nejvíce chybí spoušť fotoaparátu, protože mám malé dítě a tak fotím jako o závod. Fotím každou blbost. S fotkami jsem velmi spokojená a s videem také. Co mě štve, že se nedají senzorová tlačítka ovládat stylusem. To přehmatávání, když si kreslíte nebo děláte něco se stylusem je opravdu blbé. Dioda mi chybí, ale dá se to bez ní přežít. Multitasking moc nepoužívám, takže automatické ukončování aplikací nijak nevnímám. Ničeho jsem si zatím nevšimla. Koupila jsem si ten HDMI ocásek od Samsungu k TV (původně to je na Galaxy S II, ale funguje to i s Notem)a je to vcelku pohodlné. Jen mi vadí, že musí být připojena zároveň i nabíječka. Ta mě celkem limituje, že musím sedět blízko TV a koukejte nebo surfujte pohodlně asi metr a půl od TV(nevím jestli se dá koupit delší microUSB kabel k nabíjení). Co mi ještě chybí na Notu je poutko na zavěšení na šňůrku na zápěstí nebo na krk. Mám strach, že by mi Nota někdo mohl snadno vytrhnout z ruky v MHD nebo někde ve městě. Libuji si ve widgetech, takže mi jede Fancy widget s hodinami a počasím, ale nastavenými tak aby se mi aktualizovali jenom když odemču mobil, pak tam mám stejně jako fancy widget nastaven i Social Hub s Twittrem a Facebookem a taky jeden widget s kalendářem od samsungu. Hodně volám, cca. hodinu denně a napíšu tak 10 sms. Poslouchám hudbu před spaním asi hodinu a surfuju. Prolítnu tak 4x denně statusy twitru a facebooku a přečtu mobilmanii a jiné technické webíky s androidem a o dětech. Sem tam nějaká ta hra tak možná 10 minut denně. No vstávám kolem 8 hod. a mobil odpojuji od nabíječky a večer jdu spát kolem 2 hod. ranní další den. Ještě jsem zapoměla, že fotím i se zachytáváním polohy a to tak 35 fotek denně a sem tam nějaké to video většinou v HD, aby nebylo obrovské. Občas ještě upload těch nej fotek na FB. Přijde mi tak 10 e-mailů a odešlu tak 5 denně. Takže mobil vydrží celkem hodně. Pokud,ale jedeme k rodičům a já zapnu na hodinu GPS, musím na nabíječku mnohem dříve. Nabíječku do auta mám, ale vetšinou ji někde zapomeneme nebo ji má někdo půjčenou z rodiny. Líbí se mi, že dám s notem úplně s přehledem celý nabitý den. Jiné telefony vydržely půl dne a pak jsem letěla pro druhou baterii a střídala. Nota miluji a věřím, že jedině ten mě vyléčí z mého častého střídání mobilů.

  • Já děkuji za názor dalšího uživatele. Je dobré vědět, jakým způsobem lidé telefony používají.

   Důležité je, že jste s telefonem spokojená.

 13. PEPE86CZ (neregistrovaný)

  Tak to je pěkná s prominutím volovina, že tužtička je na nic. Měl jsem půl roku S2, kterou mi ukradli. Tak jsem se rozhodoval mezi Notem, Nexusem. Vyhrál note a nelituju. Nejdřív, když to paní vyndala z krabice tak jsem myslel, že mě trefí z té velikosti. Už jsem si říkál, že si ho asi nevezmu, ale pak si říkám, že to přece jenom má něco do sebe a už ho mám 2. týden a maximální spokojenost. Ani ta velikost mi nepřijde tak hrozná, někdy mám pocit, že mám pořád S2. Jinak já tužtičku používám pořád, protože jsem obchodník s realitama. A vyfotím si třeba pozemky a napíšu s k něm čísla parcel a kam až co sahá, dále když potřebuju něco někomu vysvětlit tak mu to pošlu taky po zásahu stylusu. PAk například si vyfotím něco co potřebuju nechat změřit a rovnou si tam zapíšu míry. Dělat si poznámky je taky paráda. No prostě pro mě je Note nejlepší telefon. Nemusíte mít stejný názor, ale já si ho prostě zamiloval. Jinak jsem čekal na Galaxy 3 a tědka vím, že si pořídím nástupce Noteho.

  • Já vám tohle samozřejmě neberu. Dovedu si představit, že jsou určité profese, kde se stylus může hodit. Ne, že ne.

   Jediné co tvrdím je, že stylus v této podobě, resp. SW výbavě, kterou Galaxy Note disponuje, není zárukou kdoví jaké efektivnosti práce s telefonem.

   Každý si najde tu svoji cestu.

   Z mého pohledu je ale stylus jen doplněk, který určitým způsobem telefon dotváří, ale rozhodně si s ním Samsung mohl dát podstatně víc práce.

  • PEPE86CZ (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Ale mě nenapadá co ještě víc by tam Samsung mohl přidat se stylusem, mně přijde, že je všechno tak jak má být. Nebo co Vy myslíte, že postrádá?

  • PEPE86CZ (neregistrovaný): Budu se v podstatě opakovat, tak mě omluvte.

   Stylus je zatím hodně nepřesný. Moje zkušenost je 0,5-1 mm. Někdo dokonce psal o 3 mm. To je docela tragédie a doufejme, že ICS tento nedostatek vyřeší.

   Aplikace pro poznámky je hodně jednoduchá a nenabízí žádné pokročilejší funkce (třídění, tagy).

   Málování je díky popsané nepřesnosti složité. Ale byl jsem nařčen, že lidi si na telefonu nemalují, takže to nebudu brát jako neduh :)

   Není vyřešeno ovládání dotykových tlačítek, takže uživatel musí přehmatávat. To mi hodně vadilo.

   Stylus sám o sobě a v kombinaci s tlačítkem umí gesta, ale nepřijdou mi intuitivní, takže si je uživatel musí zapamatovat a stejně si nezapamatuje všechny. A tady už se uživatel přizpůsobuje telefonu, a to mi vážně vadí. Hlavně u gest, které mám vážně rád, protože dokáže perfektně nahradit jakákoli tlačítka.

   Až budeš app, která umožní definování vlastních gest, bude to super.

   Všechny ostatní apps jsou stejné jako pro ovládání prsty a v tu chvíli nevidím přínos stylusu, protože ovládání prsty je prostě pohodlnější, zvlášť když jsou aplikace tak uzpůsobené.

   Neříkám, že stylus je obecně špatný. Jen dle mého soudu vyžaduje bězší podporu a na něj více zaměřené aplikace. Chce to čas a pokud se tomu bude Samsung věnovat, mohlo by se z něj stát velmi užitečné a efektivní zařízení. Jenže jak už jsem psal, nevěřím, že se tomu bude Samsung dál věnovat. Z mého pohledu je stylus u Galaxy Note jen marketingová snaha jak telefon ještě více odlišit od SGS II.

   Nicméně uvedené jsou moje subjektivní dojmy a nikde jsem nepsal, že je to takto dogmaticky dáno, jak si někteří vysvětlili a začali mi to vyčítat a optimálně se i urazili ;)

 14. Bosto2 (neregistrovaný)

  Můj Note má jen 800MB ram, jak je to možné? Všude se píše že má 1GB ale mě to ukazuje jen 800MB.

 15. Tech 800 MB je volna pamet pro aplikace. Tech 200MB sezere samotny system a v task manageru se nezobrazuje

 16. Ja pouzivam LPP a bzdy mam z tech 800MP jeste tak 300 volnych i pres to ,ze mi bezi nekolik aplikaci a presto mi to treba prohlizec po nejake dobe shodi.

 17. pavel (neregistrovaný)

  Zatím je stylus nepoužitelný – „kreslí“ klidně až 3 mm od hrotu, záleží na jeho náklonu. Na kreslení neexistuje rozumná aplikace, všechny stávající buď neumí přítlak, nebo jsou nepoužitelné ovládáním a navíc jsou nehorázně pomalé, čára má zpoždění, je kostrbatá apod. Kromě toho celý Note oproti S II docela často laguje. Snad se to zlepší s příchodem ICS.

 18. Petr (neregistrovaný)

  Moc krásná recenze opravdu se mi líbila sám galaxy note vlastním někdy od poloviny prosince a zhruba poslední dva dny pozoruji nadměrné vybíjení baterie nechápu oč jde, telefon sem nabil ve středu večer do 100% a šel spát na mobilu byl zapnutý pouze budík a nic jiného všechny aplikace 0 jas na minimum wifi vypnuté prostě vše vypnuté ráno mě telefon vzbudí mrknu na něj a baterky je 89% před tím pár dní to bylo úplně stejně dal jsem ho nabíjet ráno měl vzbudil a někdy měl pořád 100% a minimálně se mi stalo 99% nebo 98% ale nikdy ne 89% stejně tak i dnes v noci měl 42% ráno se vzbudím a má 25%, ted sem v práci je 9:01 a mobil má 14% baterie. Jeho výdž v tuto chvíli je 1 den a 11 hodin.

  Pro jistotu sem napíšu i využitá baterie: OS Android 84%, Displej 8%, V pohotovostním režimu 3%, Nečinný telefon 2% a Systém Android 2%.

  Jediné co jsem si za ty dva dny nainstaloval, byly aplikace organizer widget a extended controls ani u jedné aplikace uživatelé nadměrné vybíjení nepíší, prosím o pomoc díky

  • os android 84%, tam máš problém, já mám 9%. Co se s tim dá dělat ti musí poradit někdo jiný.

  • JIRKA (neregistrovaný)

   Řešil jsem stejný problém, a pomohlo mi telefon po odpojení z nabíječky vypnout a zapnout. Spotřeba během noci se pak vrátila k cca 2% kapacity baterie (se zapnutým režimem letadlo).

  • Petr (neregistrovaný)

   JIRKA (neregistrovaný): Dobře díky zkusím to, já třeba na noc nikdy režim letadlo neměl a mobil mi přes noc dejme tomu od 22:00 do 7:00 nesežral ani jedno procento, samozřejmě jak sem vypnul budík tak to spadlo o to jedno procento na 99% ale i tak sem tak ejště před týdnem měl naprosto úžasnou výdrž a ted je ze mě hromádka neštěstí potřebuju vyhmátnou tu aplikaci co tak žere protože ve spištěných službách prostě není a všechno mám na minimu, jas i wifi a 3g mám vypnuté, neporadíte nějakou app co by mi zjistila toho žrouta?

  • JIRKA (neregistrovaný)

   Petr (neregistrovaný): No, aplikaci co by toho žrouta energie odhalila sice neporadím, ale s tím restartem po nabíjení bych to rozhodně zkusil. Note mi s mým způsobem používání vydrží téměř 5 dní, ale jak píšeš, časem začala spotřeba narůstat…za noc i s režimem letadlo ubylo třeba i 15%, a přes den jsem se nestačil divit, jak je telefon najednou nenažraný. Napadlo mě ale po nabití udělat restart – a paráda, spotřeba je přesně taková jaká bývala.

  • marcelkorv: tahle informace je hodne zavisla na uzivani pristroje. 84% vypada na nekoho kdo napise par sms a obcas si zavola.

  • Petr (neregistrovaný)

   kome: To je sice pravda ale i při tomhle stavu se mi přece mobil nevybije za 1 den 10 hodin když dřív mi vydržel i 4 dny i při vyšším využití

  • Petr (neregistrovaný): To je opravdu malo, snad tomu pomuze to vypnuti a zapnuti po nabiti.

  • Pokinator (neregistrovaný)

   kome: řeším stejný problém s výdrží, nyní sem nabil a zkusím provést restart a uvidíme. Už den si sepisuji, jak rychle mizí baterka, a jaké programy po určitou dobu používám + zapnutý juice defender ultimate, tak uvidím, jestli restart pomůže k lepším výsledkům…

  • Petr (neregistrovaný)

   Pokinator (neregistrovaný): Kdyžtak mi sem prosím napiš čím to bylo abych věděl taky :-)

  • 2Petr: Děkuji za pochvalu.

   To vybíjení je vážně zvláštní. Hlavne využití ze strany Androidu. Upřímně, pokud se to stalo z ničeho nic, já osobně bych volil hard reset, pokud nepomůže soft reset. Je to sice nepříjemné a nepopulární řešení, ale pokdu to pomůže, tak rozhodně lepší, než takhle rychlé vybíjení. Otázkou je, jestli to pomůže.

  • Pokinator (neregistrovaný)

   Petr (neregistrovaný): Určitě dám vědět, a rovnou když vidím jak je tady aktivní vlákno, tak se zeptám, jestli někdo zakupoval mobil u Vodafone, a už se mu nabídla aktualizace firmware na KL7? díky!

  • Petr (neregistrovaný)

   Marek Hajn: O téhle možnosti samozřejmě vím, ale rozhodně jí nejsem nakloněn, k čmu bych si kupoval mobil za 15 tyček a po měsíci jej musel takhle trápit resetama a podobně neexistuje špíš nějakej prográměk na zjištění toho co mi tak užírá baterku? Díky

  • Petr (neregistrovaný)

   Pokinator (neregistrovaný): Já tedy mobil od vodafone nemám, kupoval sem ho od CZC, ale co mi přišlo opravdu zvláštní byla při prvním prohlížení internetu domovská stránka vodafone a aktualizaci sem ještě nedostal také

  • Petr (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Tak jsem zjistil že nějaká aplikace na pozadí mi při zamknutém telefonu ho probouzí a žere tu baterku, ted už jenom přijít na to která to je aplikace a zrušit jí to

  • Petr (neregistrovaný): Je to nepříjemné, to chápu. Ale on mohdy jeden HR vyřeší víc než zdlouhavé bádání kde je chybka. App na monitoring baterky a jejího využití jsem v nějakém Androidu měl, ale za bohu ji nemůžu nikde najít. Ještě budu hledat a dám vědět.

   To by me zajímalo, která app vám v tom dělá takovej nepořádek.

  • Petr (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Tak začalo mi to dělat v poslední době z asi někdy ze začátku tohohle týdne a to sem nainstaloval pouze aplikace organizer widget a předevčírem extended controls, ale myslím si že ten extended controls to nebude protože už mi baterka blba při instalaci této aplikace. U organizer widgetu sem měl podezření na velmi častou synchronizaci widgetu s kalendářem hovory a smskami mám jich požehnaně tak sem myslel že kontroluje často jestli něco nepřišlo a pak to takhle probouzí systém z režimu spánku, odstranil sem widget ale nepomohlo to

  • Pokinator (neregistrovaný)

   Petr (neregistrovaný): No co se týče domovské stránky vodafone, tu prej mají i Ti co kupovali tel u sunnysoftu, no nejspíš napíšu do VF, kdy se hodlají vypustit firware do světa, ostatní ho už mají( nejspíš dovoz z Německa?) jinak telefon po restartu se docela drží. Stále sepisuji průběh, od včerejšího nabití cca 26 hodin je baterka na 45 procentech, jen mě zaráží, že při prohlížení webu a poslání tří smsek mi za 35 min. užívání ubylo 15% baterky. Ještě jedna zajímavost proces Kernell mi užírá podle battery widgetu 30-40% …

  • vlado (neregistrovaný)

   Na sledovanie cinnosti systemu odporucam aplikaciu Betterbatterystats ODKAZ Na XDA sa da najst zadarmo…

   Ja som s vydrzou mojho SGN maximalne spokojny.:D

   ODKAZ

  • Petr (neregistrovaný)

   Tak k dnešnímu dni jsem vyzkoušel radu nabít naplno a restartovat mobil tato možnost bohužel nezabrala, mrknul sem se tedy do spuštěných služeb a hledte co tam bylo služba organizer widgetu který na ploše už dávno nebyl, tento widget je zákeřný hnusák co vám probouzí systém i při vypnutém displeji pokud ho máte na mobilu ihned ho vymažte jakmile sem ho vymazal ve statystykách se mi android vždy probudil až při rožnutí displeje tyto dve linky souhlasily, ihned sem se šel podívat k tátovi na mobil on mi organizer widget totiž poradil a hleďte měl probuzený telefon i při vypnutém displeji jenomže jemu tu baterku neužíral tolik protože si smsky pečlivě maže :-) tudíž mu widget nesynchronizoval nic to je co? Organizer widget je fuj fuj fuj až na to že je velmi krásný je naprosto k ničemu, děkuji všem za pomoc

  • Pokinator (neregistrovaný)

   Petr (neregistrovaný): Takže problém vyřešen? Já musím říct, že při normálním užívání se dostanu max na dva dny při zapnutém juice defendru, teď zkouším telefon když je juice vyplej a baterka mizí rychleji…:/ PS. je normální aby za 30 minut když si s mobilem hraju, (FB messenger, facebook, dolphin browser) ubylo 8-12% baterie?

  • Petr (neregistrovaný)

   Pokinator (neregistrovaný): Ano u mě problém vyřešen, když sem šel dnes večer kolem 11 spát tak měl mobil 80% baterky, ráno v 6:30 měl 76% takže pohoda. Jinak mě by mobil při naprostém nepoužívání občasných smskách a raním buzení vydržel klidně i týden si troufám tvrdit, jenže k čemu by mi pak byl takový mobil za 15 kdybych ho nevyužil při časném používání se taky dostávám něco kolem dvou dnů a kousek a juice defender tedy nepoužívám ani jiné úsporné režimy. Já si myslím že pokud nečistíte běžící programy jas je na jiné úrovni než na minimu tak určitě těch 8-12% není problém včera sem hrál hru sprinkle a asi za 20 – 30 minut nejsem si jistý mi zmizela baterka o 10% takže žádný strach a jas sem měl přitom na minimu

  • Pokinator (neregistrovaný)

   Petr (neregistrovaný): Dobře, tak budu doufat, že výdrž je ok, při normální používání tel vydrží cca 28 hodin, se zapnutým defenderem cca 45 hodin, víc ani prd, při 10% nabíjím…chtěl bych se dostat aspoň na tři dny, ale je pravda, že člověk si s telefonem furt hraje, takže to je nemožné :) Aspoň, že Váš problém je vyřešen, teď vím co určitě neinstalovat :))

  • Petr (neregistrovaný)

   Pokinator (neregistrovaný): Tak s tou výdrží pokud na mobilu pořád něco děláte vůbec nemějte starost. Já se dostal nejvíc na 4 dny a to sem omezil používání opravdu hodně a už mě svrběly ruce, při naprostém nepoužívání jen občas nějaký hovor nebo sms si troufám tvrdit že mobil vydrží i týden bez nabití ale k čemu potom takový mobil že

 19. bejbif (neregistrovaný)

  Pozde, ale prece … zarizeni typu Samsung Galaxy Not mam doma kousek pres rok. Jmenuje se Dell Streak a jedine, co mu chybi, je touch-pen.

  Nejak nerozumim tomu nadseni nad zarizenim s takovym spozdenim …

  • Streak byl zabit samotnym Dellem,

  • bejbif (neregistrovaný)

   Smim se zeptat proc? Ten muj tak nevypada docela zive :-D

  • bejbif (neregistrovaný): Tak Note dává smysl více s aktualizací ICS, kdy dojde k několika významných posunům, nikoli jako nyní jak říkáš, prakticky jen rozlišení.

  • bejbif (neregistrovaný)

   … spis ne, kazda aktualizace je desnej opruz. Znova root, znova odinstalovat nesmysly (Gmail, Google maps, FaceBook, Twitter), pulka Widgetu prestane fungovat, nainstalovat Total Commandera, zbavit se novyho Marketu a ladit … ladit … ladit

  • bejbif (neregistrovaný): Tak já mluvím o oficiálních distribucích, rootování je sice fajn, ale na tom se nedá stavět diskuse kolem platformy Android, to je přeci jen velice minoritní záležitost. Jinak ano, přesně jak píšeš. Ale dvojjádro, akcelerace pomocí GPU, fullHD video, schopnější základní widgety/plocha, to už jsou hmatatelná upgrade ze staršího železa.

  • bejbif (neregistrovaný)

   Telefon pro lamy, je starej par let … jmenuje se iPhone.

  • bejbif (neregistrovaný): Reakce na?

  • bejbif (neregistrovaný): Tim jak se měl zpočátku k aktualizacim, Stage UI, které bylo zoufale pomalé a taky samotnou propagaci streaka, která nebyla vlastně žádná. Meho streaka nini s radostí používá muj bratr, byl jsem s ním spokojený, ale note nabízí víc.

  • bejbif (neregistrovaný)

   Pri srovnani device a jeho softwarove vybavy se dostavame na pole iPhone. Android je vzdy pain, takze je treba vybirat device, tak jako u PC …

   Ano, tady ma Touch velikosti displeje, rozlisenim, baterkou a predevsim perem (ktere ho dostava do jine dimeze), navrch.

   Ovsem nic noveho pod sluncem … prekvapeni neni na miste! koncept stary pres rok.

   Samsung zde rozhodne neni prukopnik!, spis prebira jiz davno objevene (a pouzivane) a dotahuje, vylepsuje na dnesni moznosti … coz je skvele (ne novatorske).

 20. PM (neregistrovaný)

  Zdravím, mám ho objednaný, dotaz na 2 věci. Galaxy S i9000 mám necelý rok, loupe se rámeček, imitace kovu (telefon mi neupad, není mechanicky poškozený), je zde nárok na reklamaci? V tomhle stavu je neprodejný. Jak je to s kvalitou Notu? Stejný rámeček, zadní kryt mě taky děsí

  • Reklamaci bych zkusil, ale nedělal bych si žádné větší nadějě.

   Galaxy Note je opravdu příkladně zpracovaný a troufám si tvrdit, že rámeček vydrží.

   Zadní kryt, ač nevypadá nijak bytelně, na svém místě drží opravdu pevně a zvládné i hrubší zacházení. Nemusíte se bát.

  • bejbif (neregistrovaný)

   Pri srovnani device a jeho softwarove vybavy se dostavame na pole iPhone. Android je vzdy pain, takze je treba vybirat device, tak jako u PC …

   Ano, tady ma Touch velikosti displeje, rozlisenim, baterkou a predevsim perem (ktere ho dostava do jine dimeze), navrch.

   Ovsem nic noveho pod sluncem … prekvapeni neni na miste! koncept stary pres rok.

   Samsung zde rozhodne neni prukopnik!, spis prebira jiz davno objevene (a pouzivane) a dotahuje, vylepsuje na dnesni moznosti … coz je skvele (ne novatorske).

 21. taka zaujimavost,,,,,,ked chcete urobit screenshot, tak nemusite vytahovat stylus, staci ked bokom ruky prejdete po obrazovke zlava doprava (alebo naopak), rovnako, ako keby ste chceli z telefonu zhrnut omrvinky. Je to jednoduche a rychle riesenie.

 22. sam (neregistrovaný)

  Může mi někdo z majitelů či recenzent sdělit, jestli jde stylusem udělat tečka? Např. na i, j, nebo čerchovaná čára? Ale opravdu tečka, ne malinkaté kolečko nebo čárečka! Až to bude nějaký android umět, hned ho koupím :-).

 23. kejvacipes (neregistrovaný)

  Pane Hajne, recenze je pěkná, ale v reakci na (trošku útočnějšího) Mazce jste se projevil poněkud nervózně. Zbytečně.

  Jsem uživatel Nokie E90 a přemýšlím o koupi Notu, hodně se mi líbí, mám tyto otázky na kolegy:

  – jak je to s češtinou? je zcela bez omezení?

  – lze Note použít jako modem? (přes jeho připojení se s notebookem dostat třeba do internetového bankovnictví? radši bych samozřejmě šel do internetového bankivnictví přímo s Notem, ale některé banky např. Android do svého internetového bankovnictví napřímo zatím nepouštějí)

  – navigace: je možná jen asistovaná GPS? navigace mimo ČR by se tak dost prodražila, ne?

  Díky

  • Občas se nechám trochu vyprovokovat. Jsem od přírody cholerik. Ostatním se omlouvám.

   Ad čeština: V celém Galaxy Note je bez omezení. Nemluvím o kvalitě lokalizace. Občas se najdou chybky nebo špatně přeložené výrazy.

   Jen app na hlasové ovládání od Googlu je anglicky a češtinu nepodporuje.

   Ad modem: Galaxy Note umí tethering, takže ho lze použít jako přístupový bod k netu pro jiná zařízení.

   Ad navigace: Jestli lze A-GPS vypnout, se přiznám nevím. Nezkoumal jsem to v nastavení, ale pravdou je, že v zahraničí to při absenci datového roamingu může být problém. Zkusím to ještě zjistit.

 24. A-gps je možné vypnout. Ja se na note pres operu dostanu do internetového bankovnictví české spořitelny ,unicredit bank a mbank.

 25. sam (neregistrovaný)

  Pane Hajne, prosím pěkně, jde udělat ta tečka? Opravdu mě to zajímá, na SGS2 ani SGT to opravdu nejde a řeknu vám moc mily to vadí. Děkuji.

  • Mohu vědět, o jaké tečce je řeč? Jsem trochu mimo obraz. Díky.

  • Jochen (neregistrovaný)

   Marek Hajn: Namalovat tecka stylusem. Nikoli carecka, ale skutecne tecka teckata. Uprimne by me to take zajimalo.

  • Jochen (neregistrovaný): Tak tečka normálně udělat jde, speciálně pro vás jsem natočil video, ta první se mi smekla, reaguje to i na tlak, čím silněji ťuknete, tím je tečka výraznější. Zde je video [odkaz]

  • Jochen (neregistrovaný)

   marcelkorv: Super. Díky moc.

 26. sam (neregistrovaný)

  Díky moc, video je fakt přesvědčivé. Na SGTablet ji neudělám, kdybych se zbláznil. Vidím v tom hlavní přínos Note. Při kreslení různých technických náčrtů to jinak totiž dost chybí. Ještě jednou díky.

  • Není vůbec zač, jak je možný, že jí na tom tabletu neuděláš, mně to jde v pohodě, ale ten stylus z nota na tom nefunguje, tak že ukázka prstem, VIDEO [odkaz]

 27. dim (neregistrovaný)

  a to je na tabletu? Myslím, že se právě tím Note liší, že umí i tečku. Anebo jsem blbej a dělám něco špatně. V jakým prg to maluješ? Já to zkouším např. v „PencilBox“, ale nejde to i jinde. Mám Samsung Galaxy tab, zkouším to stylusem Samsung i prstem a nic NIC.

 28. V tom programu, co je tam od samsungu, jmenuje se PEN memo, mám galaxy tab 10.1 wifiV

 29. Aha, teď jsem stáhl ten pencil box a tam to fakt nejde.

 30. Stáhl jsem pencil box i do noteho a tam ta tečka prstem taky nejde, ale stylusem jo.W

 31. Daniel (neregistrovaný)

  Jak je to prosim s aplikaci Deník. Tedy přesněji – lze záznamy z ní exportovat? A pokud ano – v jakem formátu? Děkuji.

 32. Pravda..v Androidech se moc neorientuji, ale zdá se mě to dost peněz? není lepší podstatně levnější galaxy tab. plus?? Přiznám se, že to tom tabletu přemýšlím, jako po první Androidu..potřebuji volat, připojit se i na cestách alespoň přes EDGE (nejenom být odkázaný na Wifi)a tím pádem velký dispej.Note má sice už slušný, ale 7″ je 7″ :-)Je mezi těmito přístroji nějaký větší rozdíl? dík za [odkaz]

 33. Hlavní rozdíl je velikost, 7 palců je prostě pohodlnejsich. Ale do kapsy to dat nejde ,kdežto note ano. Note se da používat jako primární zařízení na volání. Tab je zase lepší na mail a prohlížení. Samsung mohl u note trochu víc přizpůsobit aplikace rozlišení a velikosti dispeje, podle me se u nej hodně plitva místem.

 34. Deivo (neregistrovaný)

  Note mam od Vianoc. Prechadzal som z WM, takze musim povedat ze spokojnost. Je to moj prvy Android. Co mi zatial vadi:

  1. Raz za cas prestanu uplne reagovat senzorove tlacitka. Pomoze len vypnut/zapnut cely NOTE. Skusal som vypozorovat ci nerobi problem nejaka aplikacia. Vypozoroval som, ze sa to stava ked sa v tom informacnom okne co sa stahuje dole (roletka) objavi nejake reklamne info z marketu alebo take nieco…

  2. Dielenske spracovanie – mam ho ako pracovny nastroj a nesetrim ho. Mam dojem ze sa „kruti“ do stran. Pri premackani vrze. Nieje uplne pevny a nosenie v kapse nohavic tomu nepomaha. Ciastocne vyriesene silikonovym puzdrom…

 35. VALDA (neregistrovaný)

  Můžete mi prosím někdo poradit jakým postupem lze nahrát cca 8 GB souborů xls, doc, pdf a jpg z PC na sd kartu?

  Skro mám zatim chuť konstatova zlatá, zdvořilá Mlokia N90

 36. lafi (neregistrovaný)

  Zdravim. Nota mam cca tyden a musim rict, ze velikost zarizeni se velice rychle vzila a telefon uz mi nejak vyrazne velky neprijde. Velice chvalim klavesnici, protoze velikostne je to konecne me vyhovujici narozdil treba od nexusu s. Telefon mam tak z 80 jako zarizeni na net, text komunikaci atd. Volani je spise okrajove. Proto jsem note bral a nemuzu si ho vynachvalit. Pokud bych s pristrojem 80% casu volal, asi bych hledal neco jineho. Tot je spis komunikator nez telefon.

 37. Zdravim, Nota pouzivam asi tyden, na velikost si asi zvyknu ale trapi me caste vypadavani Bluetooth spojeni s handsfree, temer vzdy, kdyz mi vola nekdo dalsi tak spojeni spadne, da se behem hovoru opet nahodit ale je trochu vopruz … taky ne vzdy funguje automaticke propojeni zarizeni, restart headsetu to vetsinou napravi … mam Jabra BT530 – u HTC Sensation funguje vse zcela bez problemu, zarizeni se okamzite najdou a pripoji, pri volani dalsiho je v BT slyset oznameni cekajiciho hovoru, vse jak ma byt – ma nekdo podobny pronlem? existuje nejaky patch / upgarde na jedno nebo druhe?

  • Tak to vypadá na chybu Tvého Nota, já ho mám cca někdy od února, bluetooth používám od začátku každý a celý den a ani jednou se nestalo, že by spadlo.Používám nokiácké BH-217, které má obrovskou vyhodu, že je v doku a spojí se až po vytažení, ve spojitosti s aplikací kterou jsem nedávno objevil na marketu se Bluetooth aktivuje až při volání, takže docela ůspora na baterce..mohu jenom doporučit..

 38. David (neregistrovaný)

  Tak sem do sveho Gala´xy Note bez problemu dal 64GB MicroSDXC kartu . už aby byly 128GB

 39. Qubice1 (neregistrovaný)

  Zdravim,jen se chci zeptat na váš názor na samsung galaxy note ale chinese version….je výhodné si jej koupit.nebo radši od něj ruce pryč…děkuji za odpověd

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).