Domů » Články » Samsung Galaxy Buds Live: fazole s aktivním potlačením hluku (první dojmy)

Samsung Galaxy Buds Live: fazole s aktivním potlačením hluku (první dojmy)

Konečně jsme se dočkali a v portfoliu společnosti Samsung nově najdeme plně bezdrátová sluchátka s podporou aktivního potlačení hluku (ANC), navíc s poměrně atypickým vzhledem, který jinde nenajdete. Samsung Galaxy Buds Live rozhodně nejsou nástupci oblíbených Galaxy Buds+, ale jde o zcela novou řadu sluchátek.

V minulosti se spekulovalo, že by se sluchátka mohla jmenovat Galaxy Beans (fazole, Beans byl ostatně i jejich kódový název) a svým tvarem je rozhodně připomínají. Samsung ale nakonec zůstal více při zemi a na pultech obchodů se objeví jako Galaxy Buds Live.

Samsung Galaxy Buds Live 10
Samsung Galaxy Buds Live v elegantní bronzové barvě

Prodávat se budou ve třech barevných variantách – černé, bílé a bronzové. Samotná sluchátka mají lesklý povrch, dobíjecí pouzdro je naopak matné.

Odvážný design a skvělý zvuk

Galaxy Buds Live mají velice netradiční peckovou konstrukci. Nezapustíte je tedy do ucha jako klasické špunty s vyměnitelnými náušníky. Bude tak zajímavé pozorovat, zda se Samsungu podařilo nalézt optimální tvar, který bude vyhovovat každému uchu. Já už měl možnost je krátce otestovat a do uší mi padla skvěle. Rozhodně bych se nebál si s nimi vyrazit třeba zaběhat.

Samsung Galaxy Buds Live 04
Galaxy Buds Live jsou hodně netradiční sluchátka

Na těle sluchátek najdeme jeden 12mm reproduktor doplněný basovým měničem (zvuk vyladila společnost AKG) a celkem tři mikrofony (dva klasické vnější doplňuje jeden vnitřní a společně se starají o redukci nežádoucích zvuků na pozadí). Kvalita reprodukce zvuku je rovněž na velmi slušné úrovni a na své si přijdou i milovníci výraznějších basů, nicméně podrobnější hodnocení vám přineseme až v chystané recenzi, kterou pro vás připravuje kolega Petr Uhlíř.

Nabíjení bude probíhat skrze dvojici pinů. Potěší také nízká hmotnost, pouze 5,6 gramu (pro každé sluchátko), stupeň odolnosti IPX2, dotykový senzor pro snadné ovládání, infračervený senzor a gyroskop. S telefonem sluchátka komunikují skrze Bluetooth 5.0.

Výdrž a ovládací gesta

Každé ze sluchátek disponuje 60mAh baterií, která zajistí až 8 hodin poslechu hudby (s aktivním potlačením hluku výdrž klesne na 6 hodin, což je stále skvělá hodnota). Součástí pouzdra je 472mAh akumulátor, který přidá dalších 21 hodin. Pouzdro samotné váží 472 gramů. ANC bude ve výchozím stavu vypnuté a aktivovat jej půjde skrze mobilní aplikaci Galaxy Wearable (Android) či Galaxy Buds Live (iOS). V případě, že vám nedělá problém angličtina, nabízí se i využití hlasového ovládání skrze asistentku Bixby.

Na těle sluchátek najdeme dotykové plochy, které zajišťují ovládání. Konkrétně jsou k dispozici tyto příkazy:

 • Kliknutí – pozastavení/zahájení přehrávání
 • Dvojité poklepání – přepnutí na další skladbu, přijetí/ukončení hovoru
 • Trojité poklepání – přepnutí na předchozí skladbu
 • Přidržení po dobu 1 vteřiny – aktivace uživatelsky definované funkce (v aplikaci), odmítnutí hovoru
 • Přidržení po dobu 3 vteřin na obou sluchátkách – režim párování
Samsung Galaxy Buds Live 02
Samsung Galaxy Buds Live v bílé variantě

Kromě klasického dobíjení pouzdra skrze USB-C půjde využít i bezdrátového dobíjení skrze standard Qi. Pět minut v pouzdře zajistí sluchátkům až 1 hodinu poslechu hudby.

NepřehlédněteGalaxy Watch 3 odhaleny: vaše zápěstí může být mocnější, než si myslíte

Cena a dostupnost

Při pohledu na parametry je jasné, že za tahle sluchátka si Samsung nechá zaplatit. Doporučená cena byla stanovena na 5 499 Kč včetně DPH. Datum zahájení prodeje je naplánované na 21. srpna. V případě, že si předobjednáte právě představený Samsung Galaxy Note 20 Ultra, získáte k němu Galaxy Buds Live zdarma.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

 1. Pěkný, ale ta cena by mohla být pod 5 ;)

 2. Jednoznačně nejhezčí sluchátka na trhu. Líbí se mi ta kombinace lesku a matnýho pouzdra.

 3. Matěj Vilka

  trochu se bojím jak u spuntu bude v reálu fungovat ANC? Nemá někdo zkušenost z jiných modelů?

 4. Jedná se o zcela nový koncept který hyří funkcemi a výkonným hardware, nicméně jedná se o pecky, nikoliv špunty. Moje zkušenost s peckovymi sluchátky není dobrá a to jsem vystřídal několik různých druhů. Teprve dlouhodobá zkušenost prokáže jejich skutečnou hodnotu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).