Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A50 zaujme tříčočkovým fotoaparátem a čtečkou otisků v displeji

Samsung Galaxy A50 zaujme tříčočkovým fotoaparátem a čtečkou otisků v displeji

V Samsungu probíhají přípravy na odhalení nové vlajkové řady smartphonů Galaxy S10, ta ale bude určena především pro ty nejnáročnější zákazníky. Pro ty, co nebudou chtít utrácet za telefon tolik peněz, v Koreji připravují nové telefony vyšší střední třídy řady Galaxy A. Mezi nimi nebude chybět model Galaxy A50, jehož šasi koluje na fotografiích internetem.

Infinity-V displej a tříčočkový fotoaparát

Ze snímků sice není patrný design telefonu, lze z nich ale odhadnout spousta detailů. Otvor nahoře uprostřed například dává tušit přítomnost selfie kamerky v kapkovitém výřezu displeje typu Infinity-V, podlouhlý otvor na zadní straně zase naznačuje přítomnost tříčočkového fotoaparátu na zádech.

Se čtečkou otisků prstů se na zádech pravděpodobně nepočítá, nejspíše se tak dočkáme optického senzoru, který bude přímou součástí displeje. Spodní strana odhaluje otvory USB-C konektoru a sluchátkového jacku, což je ta nejlepší možná kombinace.

Samsung chystá celkem 9 nových „áček“. Některá přinesou funkce vlajkových modelů

Samsung Galaxy A50 má být podle spekulací poháněn čipsetem Exynos 9610 se 4 GB RAM, vnitřní úložiště má dosahovat kapacity 64 nebo 128 GB. Potěšující má být vysoká kapacita baterie 4 000 mAh. Kdy budou nové telefony řady Galaxy A představeny, je zatím nejisté, určitě se tak ale stane až po premiéře vlajkových modelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Franta Tyčka

  Ano, 4k baterie je opravdu potěšující.
  Výborně SGA.

 2. IOS VS ANDROID

  Samsung se do ničeho nehrnul nechal honor i Huawei aby přišli na trh s průstřelem v displeii … Věděl totiž že ten jejich produkt bude bomba sem moc zvedavej jak tu bude vypadat a jestli se u nás bude časem prodávat verze 5G … Samsung opět ukázal světu kdo je tu šéf …

  • 5G u nás je veselé téma. Lajna byla dána, někdy zaostale to u nás začneme nasazovat. S Huawei. Jenže…. Takže aktuálně krom toho, že nevíme kdy ve skluzu to u nás milostivě bude nevíme ani to, od koho… Takže téma toho, Který telefon co nejdříve bude mít podporu 5G, od toho jsme na míle daleko….

  • Franta Tyčka

   Veselé nmožná pro ostatní.
   Jinak vše domluveno, a je to jenom otázkou času.
   Amík to nedá v dlouhodobém horizontu.
   Co za to dostane, ví jenom ti co to naplanovali.
   Hra za spousty peněz, jako ostatně vše kolem nás.

 3. Vsichni mluvi o 5G, ale jaky to je standart? Protoze vsude se pise 5G ale co firma to jina technologie nebo navrhy

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).