Domů » Bleskovky » Samsung s LG údajně zvažují nasazení safírových sklíček

Samsung s LG údajně zvažují nasazení safírových sklíček

Apple v minulosti investoval nemalé finanční prostředky do vývoje safírových sklíček, která mají chránit displej budoucího iPhonu 6. Safír je monokrystalická forma oxidu hlinitého a patří mezi nejtvrdší materiály na naší planetě. Jeho syntetická výroba slouží pro řadu rozličných aplikací a to od hodinářského průmyslu až po optické systémy. O podobnou technologii však začíná jevit zvýšený zájem i konkurence z Jižní Koreje. Řeč je konkrétně o Samsungu a LG, kteří patří mezi hlavní rivaly Applu. 

 

Tyto informace pocházi z anonymních zdrojů, které mají úzké vazby na oba jihokorejské giganty. Samsung společně s LG již oslovili producenty syntetického safíru s prosbou o zaslání prvních vzorků, které poslouží pro bližší prozkoumání o vhodnosti jeho integrace do budoucích produktů. Pokud se obě společnosti skutečně rozhodnou pro využití safírových sklíček, dojde logicky k navýšení výrobních nákladů a tím pádem k vyšší koncové ceně. Je však otázkou, jak by zákazníci na tuto situaci zareagovali. Již nyní se totiž objevují negativní reakce na vysoké částky, které si výrobci účtují za letošní vlajkové modely.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

9 komentářů

 1. Tom (neregistrovaný)

  Jsem jediné pro safirova skla, protože sebe lepší gorila glass nikdy nebude tak dobra jako safir. Konečně už žádné škrábance na displeji. Jediná nevihoda bude asi v krehkosti satiru, ale věřím ze to částečně vylepší.

 2. Osobně jsem i za použití plastu+ folie. Sklo po pádu praskne, safír to samé. Plastu se nic nestane. A raději si koupím folii za 200,- než platit opravu displaye….

 3. medvidekYou (neregistrovaný)

  Také se spíše přikláním k jinému materiálu. Přeci jen s příchodem „ohebných“ displejů je ten safír/sklo spíše na obtíž. ( Nějaký mix gumy+plastu by byl určitě lepší )

 4. Tak co viem, ze safir sa sice ťažšie poškriabe, ale take gorilla glass vydrži vačši tlak, proste väčšie narazy. Safir sa dosť triešti, a vyroba je ťažšia a nakladnejšia, prepušťa menej svetla atď, ešte u hodiniek to povedzme zmysel má, ale u telefonov ?

  • U hodinek je safírové sklo jediné „přípustné“.

   Ale plocha displaye a hodinek je úplně jiná.

 5. Nepřehání se to trochu? Osobně jsem nikdy na žádném mobilu škrábance neměl, nemám žádnou folii (a to mi i občas spadl na zem, ale uznávám, že zde záleží především na tom, jak šikovně nebo nešikovně dopadne). Teď mám Lumii 920, kde je Gorilla glass druhé (nebo možná i první) generace. Na trhu je už třetí generace a pořád se to trochu zlepšuje. Apple se holt snaží mít nějakou (zbytečnou) exkluzivitu a ostatní výrobci jsou holt nervózní z každého Applovského upšouknutí….říkám si, že by byla sranda, kdyby Apple vypustil do světa, že pracuje na safírovém skle či něčem podobném (ostatně si myslím, že ty závody ve zbytečných chytrých hodinách jsou taky kvůli Applu – i když s tím nemusel přijít jako první, v okamžiku, kdy se k tomu přihlásil, to ostatní začali brát mnohem vážněji) , tedy by vypustil něco do světa, ostatní by do toho vrazili prachy do výroby a pak by Apple řekl, že to byla jen fáma a diví se, proč konkurence utrácí majlant za zbytečnosti :-))))

  • Jiří (neregistrovaný)

   Proč kohokoliv hanit, pokud to jsou pouze nepotvrzené informace? Apple investuje do fabrik na výrobu safírového skla, ale nikdo ještě neví, k čemu, ale už se dělají opět závěry, že ten zlý Apple zase něco vymýšlí, co bude úplná kravina.

 6. Nigfire (neregistrovaný)

  Podle mě by se to docela hodilo jako krycí sklo pro čočky foťáků… Display je moc velkej a potřebuje pružnější materiál.

 7. „dojde logicky k navýšení výrobních nákladů a tím pádem k vyšší koncové ceně. “ >> logicky ak si spolocnosti ako samsung apple zadelia zakazky, tak dopyt po safire narastie a teda jeho vyroba bude lacnejsia…v prvych modeloch v ktorych sa nieco take nasadi sa cena moze odzrkadlit, ale prave nasadenie safiru by znizilo jeho cenu celkom podstatne…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).