S iPhonem na oběd! Stravenky Sodexo nově přidáte do Apple Pay – SMARTmania.cz

S iPhonem na oběd! Stravenky Sodexo nově přidáte do Apple Pay

Platba u bezkontaktního terminálu skrze Apple Pay kartou Sodexo
  • Největší stravenková společnost v Česku spouští podporu pro Apple Pay
  • Karty Gastro Pass a Multi Pass si můžete přidat do svého iPhonu či Apple Watch
  • Flexi Pass karty se to prozatím bohužel netýká

Placení skrze chytré telefony a hodinky jsou v dnešní době již standardem, obzvláště v Česku, které se pyšní vysokým procentem bezkontaktních plateb v rámci Evropy. I přes to banky a finanční instituce nepodporují všechny varianty, které uživatelům zpříjemňují placení. Stále si tak musíte dávat pozor na to, která banka podporuje vaši oblíbenou platební službu, aby vás nečekalo nepříjemné překvapení.

Stravenkovou kartu si můžete přidat do Apple Pay

Obzvláště složitá situace je poté v případě stravenkových karet, které nabírají na popularitě a pro zaměstnavatele jde stále ještě o velmi atraktivní benefit pro zaměstnance. Nosit všude s sebou plastovou kartu je nicméně pro řadu z nich stejně příjemné jako klasické papírové stravenky. Nejrozšířenější stravenkový systém Sodexo nyní udělal vstřícný krok a přidal pro své karty podporu Apple Pay, což všichni uživatelé chytrých telefonů od Applu jistě ocení.

Přidat si svou stravenkovou kartu do Apple Pay je stejně jednoduché jako v případě klasické karty. Stačí tedy na iPhonu v aplikaci peněženka naskenovat kartu nebo ručně zadat údaje, a můžete vesele platit v obchodech a restauracích, kterých je více než 73 tisíc po celé České republice. Předtím je ovšem potřeba si založit účet Sodexo Connect, bez kterého vám přidání karty do Apple Pay nebude fungovat.Apple Apple Pay Transaction 0Nepřehlédněte

Apple má u EU další vroubek. Důvodem je protekce Apple Pay

Pro placení skrze stravenkovou kartu Sodexo lze v rámci Apple Pay využít jak jejich samostatnou kartu Gastro Pass, tak i gastronomickou část v rámci karty Multi Pass. Co prozatím bohužel nelze využívat, je Flexi Pass, která slouží pro placení ve sportovních a kulturních zařízeních, jako jsou například plavecké bazény, kina či knihkupectví. Doufejme, že do budoucna bude pro majitele stravenkových karet od Sodexa k dispozici i tato část.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku