Domů » Bleskovky » S elektromobily se roztrhl pytel. Prohlédněte si pick-up s motorem pro každé kolo

S elektromobily se roztrhl pytel. Prohlédněte si pick-up s motorem pro každé kolo

Je to pochopitelné. Stále sílící vlna tlačící na ekologičtější využívání dostupných zdrojů a prudké snižování produkovaných emisí spolu s nařízeními Evropské komise, která u aut drasticky limituje limity vypouštěného oxidu uhličitého, to do budoucna mnoha jinými způsoby nepůjde. Na trh nyní vstupuje i firma Lordstown Motor se svým modelem Endurance.

lordstown motors 1

Ten vstupuje do segmentu elektrických užitkových vozů, kde se již pohybuje Rivian, Nikola se svým Badgerem, Tesla s Cybertruckem, nebo tradiční výrobci jako Ford nebo GM. Pick-up Endurance má nabídnout dojezd okolo 250 mil (400 km) a unikátností mají být čtyři elektromotory, které budou pohánět každé kolo zvlášť.

The All-Electric Endurance, by Lordstown Motors - HD | Lordstown Motors

Cena vozu má začínat na 52 500 dolarech (1,16 milionů Kč), zákazníci se mají dočkat prvních kousků již na začátku příštího roku. Do startupu vstoupila i zmiňovaná automobilka GM, která investovala 75 milionů dolarů (1,6 miliard Kč). Lordstown dále chystá vstup na burzu pod tickerem RIDE, od kterého si slibuje získání dalších 650 milionů dolarů (14,45 miliard Kč) na produkci a vývoj.

David Preiss

Diskuze k článku

 1. „S elektromobily se roztrhl pytel“

  A ktery z tech zminovanych si tedy mohu koupit?
  Rivian? Predstaven 2018, neni v prodeji.
  Badger? Predstaven 2020, neni v prodeji.
  Cybertruck? Predstaven 2018, neni v prodeji.
  Endurance? Predstaven 2020, neni v prodeji.

  Ne, kdyz se podivam na to obrovske mnozstvi predstavenych konceptu vs. skutecne mnozstvi produkovanych elektromobilu, nechavaji me bulvarni titulky chladnym.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).