Ruský smartphone Yota: Dva displeje, jeden klasický, druhý s elektronickým inkoustem

Uspět ve vysoce konkurenčním trhu s chytrými telefony je velice náročný úkol i pro zavedené výrobce. S touto snahou nyní přichází ruská společnost Yota Devices s hlavním sídlem v moskevské metropoli. Ta již od května letošního roku pracuje na vývoji smartphonu, který se má dočkat oficiálního odhalení v únoru příštího roku na MWC 2013, který se již tradičně koná v Barceloně. Zařízení zatím nemá žádný obchodní název, nicméně z konstrukčního hlediska se bude jednat o velice zajímavý kousek. Pojďme ale začít od základů. O dostatek výpočetního výkonu se bude starat dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1,7 GHz a GPU jednotka Adreno 320.

Další známou výbavu bude tvořit čočka 12Mpx fotoaparátu, operační systém Android ve verzi 4.1 a dvojice displejů. Telefon bude pro primární zobrazování využívat 4,3“ LCD displej, který však doplní ještě jeden umístěný na zadní straně disponující totožnou úhlopříčkou.

YotaPhone - LCD + E-Ink (eng)

Na rozdíl od hlavního LCD panelu bude využívat technologie elektronického inkoustu a na dotyky bude reagovat pouze částečně. Jeho hlavní funkcí se stane zobrazování notifikací a dalších předem nadefinovaných informací. Dostatečnou ochranu před jeho poškozením následně zajistí tvrzené sklo od společnosti Corning.

Yota Devices plánuje svojí novinkou nabídnout budoucím majitelům zcela ojedinělou uživatelskou zkušenost. Za zmínku stojí i úzká spolupráce ruského výrobce se společností E-Ink Corporation na optimalizaci a integraci E-Ink panelu se zbytkem hardwaru. Se zahájením prodeje se počítá v polovině příštího roku. Jako první si ho budou moci pochopitelně pořídit ruští zákazníci, přičemž dostupnost na ostatních trzích bude údajně ve čtvrtém čtvrtletí roku 2013.  

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku