Domů » Bleskovky » Rozlučte se s iOS, operační systém pro iPhony zřejmě dostane nové jméno

Rozlučte se s iOS, operační systém pro iPhony zřejmě dostane nové jméno

Už příští pondělí bude zahájena vývojářská konference Apple WWDC. Akce se uskuteční bez fyzické přítomnosti veřejnosti, avšak o úvodní keynote s představením chystaných softwarových novinek nepřijdeme. Což je dobře, protože podle posledních zvěstí Apple pro letošek chystá velké věci.

iphoneOS

Jednou z nich má být přejmenování nejpopulárnější jablečné platformy iOS, alespoň to ve svém stručném tweetu tvrdí obvykle velmi přesný informátor Jon Prosser.

O tom, že se iOS přejmenuje na iPhoneOS byl anonymně informován i jeho podobně úspěšný kolega Max Weinbach, avšak ten tuto zprávu nezveřejnil, neboť jí jednoduše nevěřil. A není se čemu divit, neboť zpráva obsahovala i informaci o přejmenování iPhone na Apple Phone.

Přejmenování na iPhoneOS má svoji logiku

I když je platforma iOS zavedenou stálicí, její případné přejmenování dává v kontextu ostatních jablečných systémů smysl. V loňském roce se od iOS odštěpil samostatný tabletový systém iPadOS, tudíž iOS je čistě telefonní systém. Pokud by se spekulace o novém jménu potvrdila, měl by Apple:

  • iPhoneOS
  • iPadOS
  • macOS
  • watchOS
  • tvOS

V názvu každé platformy by se tak přímo zrcadlilo zařízení, pro které je systém určen.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments