Domů » Bleskovky » Rozborka: Apple se u 16″ MacBooku Pro vrátil k původnímu mechanismu klávesnice

Rozborka: Apple se u 16″ MacBooku Pro vrátil k původnímu mechanismu klávesnice

Apple v minulém týdnu představil nový 16″ MacBook Pro, který je patrně předvojem zbrusu nové generace jablečných počítačů chystané pro příštího rok. Poznávacími znameními nových počítačů budou displeje s tenčími rámečky a hlavně zbrusu „nová“ klávesnice, která nahrazuje nespolehlivé řešení s motýlkovým spínacím mechanismem.

Spínače jako před lety

Jak zjistili redaktoři serveru iFixit, nová klávesnice se prakticky neliší od té, které Apple používal u MacBooků před „motýlkovou revolucí“ v roce 2015. Jednotlivé klávesy používají nůžkové spínače, které tvoří dva plastové kusy překřížené uprostřed. Spínače jsou robustnější a poskytují více prostoru pro toleranci nečistot.


mbp 16 2019

Oproti motýlkovým klávesnicím byl o zhruba půl milimetru navýšen zdvih, samotné klávesy jsou zhruba o 0,2 mm tlustší. Díky tomu by měla být velmi snadná jejich výměna, aniž by došlo k poškození klávesy nebo jejího spínače.

Nový 16″ MacBook Pro nebyl automaticky zařazen do bezplatného programu opravy klávesnice, jak se to stávalo předchozím modelům ihned po jejich představení. Doufejme tedy, že staronová klávesnice nazvaná Magic Keyboard bude spolehlivá jako jablečné klaviatury před lety.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mag.net
Uživatel
Mag.net

:-D šašci

zkill
Anonym
zkill

Co na to řekne Uni? Ten přece tvrdí, že žádný problém s motýlkovou klávesnicí nebyl. A že za všechno si mohli uživatelé, že nepoužívali MackBook v dostatečně aseptickém prostředí (minimálně však 99.99% čisté prostory).

uni
Uživatel
uni

Že Apple udělal ústupek. I to patří ke kvalitní práci. Naslouchat, udělat kterou zpět, kompromis, apod.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Netvrdil uni, ze apple sa nikdy nevracia k veciam ktore opustil?

Menty
Uživatel
Menty

Právě, mam stejnou otázku. Apple je přece praporečník pokroku a ten kroky zpět nedělá. Zajímavé.

uni
Uživatel
uni

On opustil klávesnici? 😊

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

presne podobnu reakciu som od teba ocakval. Facepalm…

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Funkční chlazení, opravená klávesnice, dokonce se i ESC vrátil?
To je na Apple nezvyklý počet oprav v rámci jedné generace, a ještě k tomu významných, důležitých oprav ve jménu spolehlivosti.
Apple jde opravdu málo kdy za co pochválit, ale konečně mají majitele Macbooků s Haswelly nové stroje, na které se vyplatí upgradovat.
Takže výjimečně: GJ Apple.

uni
Uživatel
uni

Jony zdá se některé věci už asi opravdu přepísk…😊

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Tak minimálně u chlazení a klávesnice můžeme slovíčko „asi“ bezpečně vypustit.