Domů » Bleskovky » Rozbor kódu naznačuje, že Instagram plánuje spustit videochat

Rozbor kódu naznačuje, že Instagram plánuje spustit videochat

Instagram možná brzy přidá novou funkci, která by mu mohla teoreticky pomoci přetáhnout další část uživatelů Snapchatu. Rozbor kódu nejnovějších instalačních souborů aplikace pro Android totiž odhalil, že v něm přibyly ikonky pro „hovor“ a „videohovor“.

Funkce nazvaná video chat už byla navíc zhruba před měsícem spatřena v jedné neveřejné verzi Instagramu, takže se dá očekávat, že brzy skutečně zamíří i do verze „ostré“.

Podobnou funkci už má nějakou dobu Snapchat, který se v současné době potýká s velkým odlivem uživatelů a celkovým propadem popularity. Za tím stojí hned několik faktorů, ale nejdůležitějším je právě postupné přebírání jeho funkcí Instagramem. Snapchatu nepomáhá ani kontroverzí redesign, proti němuž uživatelé dokonce podepisovali petici.

Spuštění videohovorů by tak mohlo být pověstnou „poslední kapkou“, která už definitivně odsune kdysi velmi populární Snapchat do historie. Pokud se tak tedy již nestalo — jen Příběhy na Instagramu používá denně 300 milionů lidí, zatímco všechny funkce Snapchatu dohromady za den zaregistrují jen 187 milionů uživatelů.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).