Rockstar změnil firemní kulturu a přestal se vysmívat menšinám. V GTA 6 si zahrajeme i za ženu

grand theft auto rockstar

Společnost Rockstar Games v roce 2020 potichu zrušila chystaný režim do GTA Online s názvem Cops ‚n‘ Crooks, který proti sobě stavěl týmy zločinců a policistů. Učinila tak v návaznosti na incident v americkém městě Minneapolis, při kterém tamní policista zabil Afroameričana George Floyda. Z pohledu slavného herního studia šlo o jeden z řady nápravných kroků, které v posledních letech podniklo. Z vydání hry Grand Theft Auto V pro novou generaci konzolí například zmizely transfobní vtipy a společnost rovněž výrazně snížila rozdíl mezi výplatami žen a mužů. Nově nastolená firemní kultura se výrazně propíše také do vývoje GTA 6, tvrdí novinář Jason Schreier ze zpravodajské agentury Bloomberg.

V hlavní roli žena

Odrazem kulturních změn uvnitř studia by mohla být i vůbec první hratelná ženská hrdinka v sérii Grand Theft Auto. Podle zdrojů obeznámených s vývojem si v šestém díle slavné gangsterské ságy zahrajeme za Latinoameričanku, kterou v hlavním obsazení doplní blíže nepředstavená mužská postava. Společně pak mají vytvořit nerozlučnou dvojici inspirovanou bankovními lupiči Bonnie a Clydem.assassins creed japan infinityNepřehlédněte

Kam se podíváme v budoucím Assassin’s Creed? Ve hře je prý vytoužené Japonsko

Tvůrci se podle Schreiera rovněž snaží vyvarovat nevhodným vtipům na úkor znevýhodněných či minoritních skupin obyvatelstva, se kterými se hráči mohli setkat v předchozích dílech série.

Vydání se však zdá být zatím v nedohledu. Zatímco podle analytiků se hra na pultech obchodů objeví někdy v průběhu fiskálního roku 2024, samotní tvůrci zůstávají ohledně tohoto časového rámce spíše skeptičtí. Poznatky o hře s kódovým označením Project Americas uzavírá zmínka o zasazení do fiktivního města inspirovaného Miami a jeho přilehlými oblastmi, což se shoduje s předešlými informačními úniky.

Změna k lepšímu

Pro Grand Theft Auto, které se téměř bez výjimky profilovalo jako nihilistická parodie, která si dělala legraci prakticky ze všeho od pravicových rozhlasových moderátorů po liberální politiky, může jít o poměrně zásadní změnu. Uvnitř studia navíc dlouhodobě panovala kultura sexuální objektivizace, pití alkoholu, návštěv striptýzových barů a zničujících přesčasů známých pod pojmem crunch.john wick 4 2023 keanu reevesNepřehlédněte

Čtvrtý John Wick dostal trailer. Zvoní oblíbené sérii umíráček?

V posledních letech však ve studiu došlo ke změnám v plánování, z pracovníků s částečnými úvazky se stali plnohodnotní zaměstnanci, studio kvůli nevhodnému chování opustilo několik manažerů a za každou odpracovanou hodinu nad rámec běžné pracovní doby mají zaměstnanci okamžitě nárok na volno. Vedení společnosti se tak snaží držet slib, že se GTA 6 – jedna z nejočekávanějších her historie –obejde bez excesivních přesčasů.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku