Rockstar konečně potvrdil nové GTA. Next-gen verze pětky dorazí v březnu

GTA 5

Ve vývojářském studiu Rockstar Games oficiálně vzniká dlouho očekávané pokračování legendární série Grand Theft Auto. K potvrzení došlo relativně nenápadnou cestou – nejprve v blogovém příspěvku na webových stránkách tvůrců a vzápětí také na sociálních sítích. Na zveřejnění prvních podrobností včetně oficiálního názvu vývojáři zatím nejsou připraveni, vývoj však podle jejich slov postupuje zdárně kupředu.

S každým dalším projektem se snažíme výrazně překročit hranice naší předchozí tvorby,“ vysvětlují vývojáři z Rockstaru s tím, že vývoj nového dílu ze série Grand Theft Auto je v plném proudu.

Návrat do Vice City

Podle dřívějších zvěstí čeká hráče návrat do Vice City, nikoliv však během 80. let, ve kterých se odehrával příběh stejnojmenné hry z roku 2003, nýbrž v současnosti. Herní mapa by se měla průběžně měnit a rozšiřovat o nové oblasti podobně jako v případě populárního battle royale titulu Fortnite. Nezávisle na sobě se na tom shodují zdroje důvěryhodných insiderů včetně Jasona Schreiera z Bloombergu či herního magazínu VGC.

Next-gen GTA V už 15. března

Rockstar se v blogovém příspěvku rozpovídal také o chystané verzi GTA V pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S, která dorazí na pulty obchodů už 15. března. Hráči se mohou těšit na nové grafické režimy s rozlišením až 4K a 60 snímky za vteřinu, vylepšené textury i vykreslovací vzdálenost, HDR či ray tracing.

Chybět však nebudou ani kratší načítací časy, pohlcující 3D audio či specifické vlastnosti pro jednotlivé konzole, v případě PS5 mohou hráči očekávat pokročilou haptickou odezvu díky ovladači DualSense.dying light 2Nepřehlédněte

Zombie pecka Dying Light 2: Stay Human obohatí streamovací službu GeForce Now

Stávající hráči na PS4 a Xboxu One mohou svůj herní postup přenést do next-gen verzí, a to v případě příběhového režimu i GTA Online.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku