TOPlist

Reverzní bezdrátové nabíjení v iPhonech? Možná už letos

apple magsafe powerbank
  • Loňské iPhony měly dostat podporu reverzního bezdrátového nabíjení
  • Apple ale nestihl funkci připravit v termínu

Některé smartphony s Androidem mohou sloužit jako bezdrátová nabíječka pro drobné příslušenství, kdežto iPhony zatím podporu reverzního bezdrátového nabíjení nemají. Podle zjištění serveru 9to5Mac bylo přidání této funkce plánované už u současných modelů iPhone 14 Pro a 14 Pro Max, ale Apple na poslední chvíli od tohoto záměru ustoupil. To ale neznamená, že se této funkce v brzké budoucnosti nedočkáme.iPhone 14 Pro recenzeNepřehlédněte

Recenze iPhone 14 Pro: design už trochu nudí, výbava je opět špičková

Podle 9to5Mac jsou iPhony schopné reverzního bezdrátového dobíjení už několik let – potřebný hardware má už iPhone 12 z roku 2020, který například dokáže bezdrátově dobíjet připojený „batůžek“ MagSafe Battery Pack. Telefon nicméně musí být připojený Lightning kabelem k nabíječce – sám od sebe se o energii podělit neumí.

Cupertino prý podporu této funkce brzdí softwarově, jelikož tamní inženýři dosud nedokázali připravit firmware, který by nabíjení řídil. Je totiž zapotřebí optimalizovat aspekty jako je výkon, účinnost a teplota. Přípravy firmwaru pro iPhone 14 Pro a 14 Pro Max sice loni probíhaly, ale nakonec se nepodařilo věc dotáhnout v požadovaném termínu. Součástí mělo být i nové rozhraní podobající se tomu, jaké Apple nyní používá u nabíječek a příslušenství MagSafe, a to včetně animací a zvukových efektů.

I když by se mohlo zdát, že uvedení této funkce v letošních iPhonech je v podstatě hotová záležitost, redaktoři uvedeného serveru jsou spíše zdrženliví – může se stát, že ji Apple uvede, ale také musíme počítat s variantou, že dojde k dalšímu odložení, nebo dokonce ke zrušení.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku