Resident Evil pro iPhone dorazí v říjnu. Cenu raději nechtějte znát – SMARTmania.cz

Resident Evil pro iPhone dorazí v říjnu. Cenu raději nechtějte znát

Resident Evil Village
  • Poslední dva tituly Resident Evil míří na iPhone 15 Pro a Pro Max
  • Village si zahrajete už v říjnu, remake 4. dílu až v prosinci
  • Cena je však odvážně zvolená, zvláště ve srovnání s konzolovými verzemi

Japonská společnost Capcom oznámila, jak to bude s dostupností posledních dvou titulů Resident Evil na iPhony. Hráči se dočkají velmi brzy, již za měsíc si na iPhonech zahrají osmý díl Resident Evil Village. Následovat bude vydání očekávaného remaku Resident Evil 4, který měl na konzolích premiéru v březnu.

Resident Evil na iPhone

Podle oficiální informací od Apple můžeme potvrdit, že Resident Evil Village dorazí na iPhone 15 Pro a Pro Max 30. října. V tento den bude hra nově dostupná také pro všechny modely iPad Air a iPad Pro s čipy Apple Silicon. Oficiální cena byla stanovena na 39,99 dolaru, tedy asi 925 korun.

Cena je zvolena relativně sebevědomě. Přece jen, Village je titul z roku 2021, kdy vyšel pro konzole PlayStation a Xbox. Na podzim 2022 pak přišel i na Nintendo Switch a počítače Mac. Mimochodem, zvolená cena je shodná s tím, kolik stojí plnohodnotná konzolová verze. Na PlayStation Store vyjde digitální kopie Resident Evil Village na 1 049 Kč včetně DPH.

Nejdražší mobilní hry

Apple pravděpodobně věří, že iPhone 15 Pro a Pro Max nabídnou skutečnou konzolovou kvalitu, proto zřejmě volí takto sebevědomou cenu. Na App Store zároveň již visí i zatím nejnovější hra z univerza Resident Evil, a sice remake 4. dílu. Ten má dorazit 31. prosince 2023 a cena má být ještě vyšší: 59,99 dolaru, tedy asi 1 400 korun. Titul je od března dostupný  pro herní konzole, v PlayStation Store stojí 1 649 Kč i s DPH.

Capcom tedy své hry nacenil skutečně velmi odvážně. Zároveň nastavil laťku i pro další vývojářská studia, která chtějí doručit své AAA tituly na iPhony. Jedno je jasné – mobilní hráči si budou muset pomalu zvykat na to, že mobilní hry s cenou maximálně pár stovek jsou pryč. Nastává čas pro pořádně nabušené mobilní hry, které ale zároveň přichází s pořádnou cenovkou.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku