Domů » Bleskovky » Remix OS 2.0 si můžete vyzkoušet i na tabletech Nexus 9 a 10

Remix OS 2.0 si můžete vyzkoušet i na tabletech Nexus 9 a 10

Remix OS od společnosti Jide Technology je upravený Android, který umožňuje práci s aplikacemi v oknech a instalaci v podstatě na jakýkoliv počítač (více informací). Nově lze navíc tento systém nainstalovat a vyzkoušet na tabletech Google Nexus 9 a 10.

Remix OS 2.0 je postavený na starším Androidu 5.1.1., avšak obsahuje spoustu vylepšení jako je již zmíněná práce v oknech, notifikační panel, průzkumník souborů či taskbar. Pokud chcete tyto funkce svým tabletům Nexus dopřát, můžete si příslušné ROM stáhnout ze stránek projektu; pro ty, kdo nechtějí riskovat, doporučujeme počkat na Android N, který by měl okenní režim umět již od počátku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).