Domů » Recenze » Recenze Sony Xperia E1: Další levný bestseller?

Recenze Sony Xperia E1: Další levný bestseller?

Sony uvedlo na trh velmi levný smartphone Xperia E1, který se stran nízké ceny pokusí nalákat na solidní hardware či proklamované hudební schopnosti. V nás zanechal veskrze pozitivní dojmy, japonský výrobce se ale dopustil několika prohřešků, jež rozhodně nebyly nutné.

S výrobou levných Androidů má Sony poměrně bohaté zkušenosti. Model Sony Xperia L (recenze) patří na českém trhu dlouhodobě mezi dobře prodávaná zařízení a pokud zabrousíme do časů Sony Ericssonu, pak nelze opomenout ani velmi úspěšné Xperie Mini a Mini Pro.


Xperia E1 se prodává ve fialové, černé a bílé barvě

Dnes testovaná Xperia E1 se profiluje jako telefon pro mladé, čemuž dopomáhá zaměřením na hudbu, třemi barevnými variantami či velmi příznivou cenou 3 500 Kč včetně DPH (některé e-shopy telefon nabízejí ještě o několik stokorun levněji). Specifikace této částce zcela odpovídají a snad až na menší velikost interní paměti v nich nenacházíme výraznější nedostatky, což je oproti předcházející Xperii E rozhodně velký pokrok.

Graf ceny produktu Sony Xperia E1 poskytuje server Heureka.cz

Je však Xperia E1 dobře použitelná i v praxi nebo bude lepší se poohlédnout u konkurence, potažmo přihodit nějakou tu korunu navíc? Nejen na tuto otázku si odpovíme v dnešní recenzi. Experia E1 se na českém trhu prodává také ve verzi se dvěma sloty na SIM kartu za zhruba 3 950 Kč včetně DPH, my jsme však testovali klasickou variantu s jedním slotem na SIM.

Klady

 • velmi příznivá cena
 • svižné reakce, dobře optimalizovaný systém
 • vzhled a zpracování
 • dedikované Walkman tlačítko
 • slušný výdrž baterie

Zápory

 • tragický fotoaparát a záznam videa
 • malá interní paměť
 • nemožnost přesouvat aplikace na paměťovou kartu
 • průměrný zvukový výstup

Obsah balení: Neurazí, nenadchne

V nenápadné bílé krabici ve tvaru kvádru se mimo samotný smartphone nachází ještě nabíječka s oddělitelným microUSB kabelem a příjemně malým adaptérem do zásuvky, manuál a také peckové handsfree. Jeho tvar je bohužel vskutku nevydařený a v uchu takřka nedrží. Je to škoda, protože zvuk který produkují, není vyloženě špatný a méně náročnému uživateli postačí. Obsah balení je tak naprostým standardem a nemáme za co chválit, ale ani co vyčítat.

- - -

Videopohled

Nenechte si ujít naše další videopohledy – přihlaste se k odběru našeho YouTube kanálu

Konstrukce & design: Matné plasty hrají první housle

Díky použití čtyřpalcového displeje je Xperia E1 vcelku kompaktním smartphonem, jen tloušťka 12 mm by klidně mohla být o trochu nižší, ale v této cenové kategorii to myslím nehraje nijak významnou roli. Úchop v ruce je nicméně pohodlný a palcem můžete bez problému obsluhovat celý displej.

-

- -

Kulaté tlačítko na pravém boku, které je poznávacím znakem posledních Xperií, je oproti dražším konkurentům vyrobenu pouze z plastu a jde o jedno z viditelných míst, kde se šetřilo. Chválíme ale jeho umístění a zpracování.

- - -

Nad ním se nachází kolébkový ovladač hlasitosti a na straně horní naleznete ještě speciální Walkman tlačítko. To si někteří jedinci mohou zpočátku plést s klávesou pro odemykání, v praxi ovšem při stisknutí spustí poslední přehrávanou skladbu a podržením otevře přehrávač Walkman. MicroUSB konektor našel své útočiště netradičně v horní části levého boku, 3,5mm výstup na sluchátka je pak umístěn tradičněji v horní části telefonu.

- - -

Kontextové klávesy jsou přímo součástí displeje a pod ním se tak nachází jen prázdné místo s výraznou diodou, která svítí třeba při spuštění hudebního přehrávače nebo galerie. Pozoruhodné je, že nad obrazovkou se nachází ještě jedna, menší, jež informuje o zmeškaných událostech.

-

Výhradní použití plastů u telefonu za tři a půl tisíce nikoho nepřekvapí, u Xperie E1 je ale zpracování velmi dobré. Záda a boky jsou matného plastu, který je mírně zdrsněný a příjemný na dotek, a telefon vám díky němu nevyklouzne z ruky. Přední strana je poté celá kryta ochranným sklíčkem. Slícování hodnotíme jako dobré a pokud se o to vyloženě nesnažíte, z telefonu se nebudou ozývat ani žádné vrzání či jiné pazvuky.

- - -

Hardware a zvuk: Interní paměť zaplníte rychleji, než řeknete Sony

Použitým procesorem je relativně nový čip Snapdragon 200 od Qualcommu se dvěma Cortex-A7 jádry taktovanými na 1,2 GHz. Dostatek grafického výkonu pak dodá akcelerátor Adreno 302. Operační paměť má bohužel velikost jen 512 MB, přičemž po spuštění je k dispozici asi 100 MB. To věru není mnoho, avšak dokud nespouštíte náročné aplikace, tak systém funguje bez potíží. Dvojnásobná kapacita by sice telefonu prospěla, musíme však myslet na cenu a také na to, že s 1 GB RAM by telefon až příliš konkuroval stájovým kolegům Xperii M a Xperii L.

Vnitřní úložiště je velké 4 GB, po spuštění je volno přibližně 1,68 GB. To by vzhledem k podpoře paměťových karet nebyl až takový problém za předpokladu, že by na ni šly přesouvat i aplikace. To bohužel není možné a pokud si na telefonu rádi zahrajete nebo do něj chcete dostat mapy pro offline navigaci, pak tento nedostatek pocítíte velmi rychle. Funkční poněkud nepochopitelně není ani USB OTG, na připojení flash disku tak rovnou zapomeňte a právě v malé velikosti interního úložiště shledáváme jeden z největších nedostatků jinak povedeného telefonu.

 

Výkon jsme změřili pomocí tří benchmarků s následujícími výsledky:

 • AnTuTu benchmark: 12 704 bodů
 • Quadrant: 5 615 bodů
 • 3DMark (Ice Storm): 4 086 bodů

Průměrný zvukový výstup

Od telefonu, který se profiluje jako hudební, tak nějak očekáváme kvalitní zvukový výstup. To však není zrovna případ Xperie E1, jelikož zvuk produkovaný do sluchátek je poněkud zastřený a přestože je k dispozici ekvalizér, nijak úchvatný projev jsme z telefonu nedostali. Třeba nedávno testovaný Huawei Ascend Y530 hrál výrazně lépe, ačkoliv v případě hlasitého reproduktoru je tomu přesně naopak. Ten u Sony mne totiž velmi pozitivně překvapil, jelikož jej na maximální výkon rozhodně nepřeslechnete a kvalita projevu přitom není vůbec špatná. Škoda že tomu tak není u výstupu, rozdíl po připojení kvalitnějších sluchátek poznáte okamžitě.

Displej: Vzhledem k ceně solidní

Čtyři palce osobně považuji za skvělý kompromis mezi velikostí a použitelností, preference se v tomto ohledu ale u každého liší. Rozlišení 480 x 800 px je dostačující, výsledná jemnost činí 233 ppi. Podání barev je na TFT TN panel poměrně obstojné, oproti IPS či LCD obrazovkám však Sony trochu strádá. Na přímém světle je potřeba pro celkem obstojnou čitelnost nastavit maximální jas, což jinak dobře fungující automatika z nepochopitelného důvodu nedělá. Tak či onak hodnotíme displej vzhledem k ceně jako odpovídající a zejména čitelnost na venkovním sluníčku (při manuálním nastavení max. hodnoty jasu) je velmi slušná, což se s blížícím se létem bude hodit.

Baterie a výdrž: Dva dny bez větších problémů

Uživatelsky vyměnitelná baterie nabídne kapacitu 1700 mAh, což je vzhledem k použitému hardwaru a rozlišení displeje dostatečná hodnota. Při běžném používání zahrnujícím dvě hodiny poslouchání hudby, hodinu brouzdání po internetu střídavě přes Wi-Fi/3G a několika hovorech a zprávách vám telefon vydrží zhruba jeden a půl dne. Při trochu nižších nárocích tak nebude problém dosáhnout dvou dnů a pokud se opravdu uskromníte nebo aktivujete Stamina režim, není problém dostat se na tři dny.

 

Stamina mód především omezí data při vypnuté obrazovce a sníží takt procesoru, výdrž tím ale prodlouží opravdu znatelně. K dispozici je ještě režim slabé baterie, který deaktivuje veškerá data, vibrace a omezí telefon jen na základní funkce. Zábavy si s ním  moc neužijete, ale budete dostupný po několik dalších hodin. Zajímavou funkcí je Wi-Fi podle místa, jež aktivuje bezdrátové připojení pouze pokud se nacházíte poblíž uložených sítí.

Provedli jsme také test výdrže pomocí přehrávání HD videa ve smyčce. V telefonu nebyla SIM, avšak byl připojen na WiF-i s aktivní synchronizací a s maximálním nastaveným jasem obrazovky. Telefon se vybil po 5 hodinách a 37 minutách, což je solidní výsledek. Úplné nabití pak zabere necelé dvě hodiny.

Operační systém a uživatelské prostředí

Výrobce zvolil Android 4.3 Jelly Bean upravený pomocí nadstavby TimeScape. Osobně ji řadím mezi ty povedenější; je vydařená po stránce designu, odladění a funkčnosti, což se o některých nadstavbách konkurenčních výrobců říci rozhodně nedá (tímto zdravíme vývojový tým prostředí TouchWiz :-) ). O rychlost jsem se docela bál ve chvíli, kdy jsem se dočetl, že telefon má pouze 512 MB RAM, obavy navíc zvyšovalo nedávné testování modelu Huawei Ascend Y530 (recenze), který trpí stejným neduhem a na běhu systému je to docela znát. Japonský výrobce si ale dal pozor a i když trochu nepochopitelně nepoužil Android 4.4 optimalizovaný pro použití s takto „velkou“ operační pamětí, telefon mne svižností prostředí opravdu překvapil.

 

Při základních úkonech je rychlost příkladná (mrkněte se na videopohled v první kapitole), při náročnějších už je to slabší, ale nestalo se mi, že by mne telefon rozčiloval svou pomalostí. Multitasking je vcelku použitelný, naopak aplikace pro fotoaparát je pomalejší a když vypnete nějaký náročný program, chvilku trvá, než se z toho zařízení vzpamatuje. Celkově se však na tuto cenovou kategorii jedná o slušný výkon a třeba oproti zmiňovanému Huawei Ascend Y530 je rozdíl výrazný.

 

Prostředí
Logikou ovládání se nadstavba TimeScape nijak zásadně neliší od čistého Androidu. Zamykací obrazovka nabídne samozřejmě podporu widgetů a odemknutí samotné provedete tahem odspoda nahoru či naopak. V základním nastavení máte k dispozici pět ploch (počet je možné zvednout na sedm), na něž můžete libovolně přidávat widgety, složky a zástupce. Nabídka aplikací je oddělená a pohybuje se v ní v horizontálním směru. Zleva lze ještě vysunout nabídku s možnostmi řazení či hledání mezi nainstalovanými programy.

 
Nabídka Nastavení a správce naposledy spuštěných aplikací

Notifikační lištu výrobce uvedl do tradičnějšího jednostránkového uspořádání s přepínači v horní části. Naštěstí nechybí možnost položky přeskládat či zvolit jiné, každý si tak panel může přizpůsobit dle svého gusta. Nabídka nastavení je zcela standardní s položkami roztříděnými do několika kategorií. Multitasking taktéž spoléhá na běžné rozvržení s velkými náhledy řazenými pod sebou.

Telefonování a organizace
Aplikace pro telefonování je rozdělena na čtyři karty, jmenovitě jde o seznam kontaktů, výpis volání s číselníkem, oblíbené položky a skupiny. Vcelku jednoduchá grafika s černým písmem na bílém pozadí, doplněná modrými prvky, zajišťuje příkladnou přehlednost, ačkoliv to není nic, v čem by konkurence strádala. Při samotném hovoru byla kvalita zvuku ve sluchátku naprosto bezproblémová a stejně tak si nestěžovala ani druhá strana.

 

Zprávy jsou rozděleny do konverzací s možností mazat jednotlivé položky. Výchozí klávesnice umí automatické opravy a doplňování slov, nabídne tři barevné varianty a nechybí ani psaní tahem, za což má u nás výrobce plus. I přes menší čtyřpalcový displej se mi od počátku psalo bez větších problémů a rychle jsem si zvykl, hledat alternativu v Obchodě Play mne ani nenapadlo.

Vestavěný Kalendář nabídne naprosto standardní a zcela dostačující funkčnost. Umožní prohlížet denní, týdenní, měsíční a roční náhled nebo agendu událostí. Nechybí možnost přidat více upozornění, místo konání, další účastníky a samozřejmostí je synchronizace s účtem Google.

Aplikace Hodiny v sobě ukrývá Světový čas, jednoduché stopky a časovač a také budíky. U nich lze zvolit opakování, hlasitost vyzvánění nebo třeba chování bočních tlačítek (odložení, vypnutí, nic). Softwarovou výbavu v této oblasti tak můžeme zhodnotit velmi kladně.

Multimédia

Sony Xperia E1 se profiluje jako hudební telefon pro mladé a nepostrádá ani speciální Walkman tlačítko určené k ovládání přehrávače. Jeho stisknutím začnete přehrávat hudbu, podržením otevřete přehrávač a pokud přitom ještě zatřesete, spustíte náhodnou skladbu. Tohle se bude líbit zejména mladým uživatelům.

 

Přehrávač samotný vyniká velmi dobrým grafickým zpracováním a jediné, co jsem postrádal, byl přehled po složkách. Dokáže sám stáhnout informace a obrázky alb k uložené hudbě. Nechybí zde ani ekvalizér skrývající se trochu nepochopitelně pod položkou Vylepšení zvuku.

Výrobce připravil také softwarový „zlepšovák“ s názvem Clear Audio+, který výrazně zvýší 3D efekt, vytáhne basovou složku + středy, a dojde také ke zvednutí hlasitosti. Osobně jsem preferoval vlastní nastavení v ekvalizéru, nicméně posluchačům některých žánrů, jako třeba techna, by měl vyhovovat. To však platí především pro méně náročné uživatele, jelikož jako celek zvukový výstup za moc nestojí.

Výrobce zaslouží pochvalu za to, že si základní přehrávač videa poradí se záznamem v HD rozlišení a rozumí si i s titulky. Full HD film už pro něj byl příliš, MX Player nicméně dokázal přehrát i ten, ačkoliv ne úplně plynule. Celkově ale chválíme, Sony vytěžilo z low-endového hardwaru maximum. Ve výbavě nechybí ani FM rádio s podporou RDS, pro poslech je ale nutné připojit sluchátka, která slouží jako anténa.

Bonusové aplikace

Z aplikací, které výrobce připravil nad rámec standardu, zmiňme třeba Sony Select. Jde o alternativní obchod s obsahem, ovšem snad až na stažitelná témata pro prostředí od Sony jsem nenašel důvod, proč jej upřednostňovat před Obchodem Play. Naopak pochvalu zaslouží TrackID, jež rozpozná skladbu přehrávanou nějakým jiným zařízením (obdoba nástroje SoundHound).

S alespoň trochu známými zahraničními interprety si poradí bez potíží a vyzná se také na české hudební scéně. SmartConnect umožní nastavit chování telefonu poté, co připojíte nějaké příslušenství, tedy například začne přehrávat hudbu poté, co připojíte sluchátka. Mimo tuto trojici je softwarová výbava standardní a žádné další speciality zde nehledejte.

Konektivita, prohlížení internetu

Protože se jedná o jeden z nejlevnějších telefonů v portfoliu značky, je třeba zapomenout nejen na LTE, ale i na NFC, které třeba Xperia M má. K dispozici je tak standardní trojice v podobě Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a GPS. K funkčnosti žádné z položek nemáme výhrady, citlivost Wi-Fi je solidní a GPS zaměřovala rychle i v husté městské zástavbě. Jako navigaci či pomocníka pro geocaching tak můžete Xperii E1 použít bez obav.

 

K prohlížení internetu je připraven Chrome a právě u něj se trochu projevuje neduh v podobě menší RAM, jelikož reakce nejsou zrovna bleskové. Načítání náročných stránek občas trvá déle a ne na všechny pohyby prohlížeč reaguje ihned. Pokud nicméně zvolíte některou z alternativ z Obchodu Play, jako třeba Dolphin Browser či Firefox, pak je po problému.

Fotoaparát a video: Tragický i pro slepého

Rozlišení 3 Mpx je na dnešní poměry opravdu nízké, kvalita fotografií se však zdaleka neodvíjí pouze od něj. Tak či onak, výsledky, které podává Xperia E1, nejsou vhodné snad pro nic jiného, než jejich rychlé vymazání a zapomenutí, že se na zadní straně nějaký fotoaparát vůbec nachází. I za dobrých světelných podmínek je zde výrazné množství digitálního šumu, velmi špatná ostrost, splývající detaily a mdlé barevné podání. Jak to dopadne, když se pokusíte fotoaparát použít za horšího světla, snad ani nemusíme doplňovat. Navíc zde úplně chybí přisvětlovací dioda.

- - -

- - -

- - - 

Situace u videa v nízkém WVGA (800 x 480 px) rozlišení není o mnoho lepší, čemuž nepomáhá ani snímkovací frekvence pouhých 20 FPS. Skutečnou pohromou je však kvalita nahrávaného zvuku, ze kterého budou uši bolet i hluchého. Z výše uvedeného vyplývá, že pokud hodláte s telefonem fotit, raději se poohlédněte jinde, snímač v Xperii E1 se totiž hodí opravdu jen pro nouzové použití. Samozřejmě je třeba brát ohled na cenu a je také pochopitelné, že výrobce nechce konkurovat výše postaveným modelům ve vlastních řadách, takhle strašné to ale být nemuselo. Sony se navíc ve specifikacích chlubí přítomností autofocusu a softwarové stabilizace obrazu. My se ptáme „a kde jsou?“

Sony Xperia E1: Camera demo

Prostředí fotoaparátu je vcelku jednoduché, což koresponduje s jeho kvalitami. Mimo automatický režim nabídne ještě manuální s možností vybrat si z bohaté nabídky scénických režimů, vyvážení bílé a pod/přeexponovanost snímku. K dispozici je dokonce režim HDR, avšak na to vzhledem k dopadu na kvalitu pořizovaných fotografií doporučuji velmi rychle zapomenout.

Panoramatický režim pořídí širokou fotografii, při snímání musíte telefonem pohybovat horizontálním směrem. Zajímavé jsou obrazové efekty, kde nechybí třeba kaleidoskop, náčrt či rybí oko. Na hardwarovou spoušť výrobce sice zapomněl, s ohledem na výsledky fotoaparátu to ale nepovažujeme za nedostatek.

Konkurence

Ačkoliv Xperii E1 považujeme vzhledem k ceně za vcelku povedenou, mezi konkurencí to nebude mít lehké. Pojďme se tedy podívat alespoň na několik soupeřů, kteří mohou Sony vyzvat na souboj. Začněme třeba u nedávno testovaného Huawei Ascend Y530 (recenze). Ten se pyšní o půl palce větším displejem (zdali to považujete za výhodu či nevýhodu, to už nechám na vás) a bezesporu alespoň o něco lepším fotoaparátem. Umí také přesouvat aplikace na SD kartu. Naopak Xperia zaujme trochu více v otázce designu, má lepší hlasitý reproduktor a především výrazně svižnější systém.


Huawei Ascend Y530

Zajímavou volbou bude i aktuálně zlevněný LG Optimus L7 II (recenze), který je zhruba o 500 Kč dražší. Za tento příplatek dostanete lepší IPS displej, výrazně větší baterii s kapacitou úctyhodných 2460 mAh, znatelně kvalitnější fotoaparát a větší operační paměť. Sony kontruje kompaktnějšími rozměry, lehce výkonnějším procesorem a také přítomností čidla pro automatickou regulaci jasu.

 
LG Optimus L7 II

Do třetice z Androidů vyberme Samsung Galaxy Trend Plus. Ten nabídne o něco slabší procesor méně známé značky, což by mohlo přinést problémy s kompatibilitou. Má také menší baterii a o optimalizaci prostředí TouchWiz bychom se báli i přes větší 768MB RAM. Lepší je samozřejmě fotoaparát, což není v porovnání s Xperií E1 nic těžkého. I tentokrát se zapomnělo na čidlo automatické regulace jasu.

 

Na závěr nesmí chybět klasika této cenové kategorie, kterou je Nokia Lumia 520. Ta se odlišuje přítomností operačního systému Windows Phone 8, který vyniká skvělou odladěností, ačkoliv některé funkce oproti Androidu postrádá. Parametrově jsou obě zařízení srovnatelná, Lumia nabídne o chlup výkonnější procesor a také lepší fotoaparát. Výhodou je ještě dvojnásobné vnitřní úložiště.

Závěr: Nemáte-li peněz nazbyt, jde o dobrou volbu

Než jsem Xperii E1 dostal na testování, byl jsem poměrně skeptický, ve finále mě ale příjemně překvapila. Ano, má několik nedostatků – operační paměť není zrovna velkorysá, interní úložiště zaplníte v mžiku, výstup do sluchátek jsem také očekával lepší a hezčí fotografie se s trochou nadsázky produkovaly už za doby kamenné.


Graf ceny produktu Sony Xperia E1 poskytuje server Heureka.cz

Pro méně náročné uživatele jedná o skvělou volbu, jelikož svižný systém, solidní výdrž baterie a výborná ergonomie jsou věci, které Xperia E1 splňuje na jedničku. Za cenu 3500 Kč jde o dobře použitelný smartphone a pokud nemáte peněz nazbyt, netřeba se jí bát. Naopak pokud můžete investovat třeba o tisíc korun více, dostanou se vám do výběru zařízení s výrazně menšími kompromisy, ne každý si to ale může dovolit.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

20 komentářů

 1. Tlapak (neregistrovaný)

  Ta fialová se mi hrozně líbí, asi si ho půjdu osahat. Voděodolný náhodou není že? to by byla super vlastnost

  • Jana (neregistrovaný)

   souhlas, v tý fialový je to snad nejhezčí telefon co sem viděla. škoda že nemá lepší parametry.

  • Peet (neregistrovaný)

   Lepsi parametry? Xperia z1 a kde je problem?

  • Stanley (neregistrovaný)

   Pokud nutně nepotřebujete walkman tlačítko tak bych zvážil Xperii M. Stojí podobný peníze a fialovou verzi má taky.

  • Jana (neregistrovaný)

   Xperia M je aj ve fialové? To jsem nevěděla. Z1čka už je na mě moc drahá a fialovou jsem teda taky neviděla v obchodech. jen černou a bílou

  • Stanley (neregistrovaný)

   Kromě černý a bílý je ještě fialová a žlutá. Dají se v čr sehnat, ale je jich míň, takže bývají dražší. Případně lze za cca 500,- koupit nový zadní kryt – černá, fialová a žlutá varianta se liší pouze tím krytem.

  • Jana (neregistrovaný)

   Děkuju, si hodný. Podívám se na to :) ten zadní kryt by asi stačil

 2. Matiáš (neregistrovaný)

  A teď babo raď, Huhlawej Y530 nebo tohle? Co byste poradili smartmaniaci?

  • Martin Pavlović

   Já osobně bych šel do Sony, i když omezená paměť by mi hodně vadila (ale mělo by se to dát vyřešit rootem). Pro mě je důležitější, že systém běhá na rozdíl od Huawei svižně a to považuji za naprostý základ. Osobně navíc nesnesu nadstavby typu co nejvíc barviček a změn (TouchWiz, Huawei Emotion UI), minimalistické UI od Sony mi připadá mnohem lepší. Jestliže nechcete fotit, nejste náročný posluchač, nehrajete náročné hry či nepoužíváte offline navigaci (kvůli malé paměti), pak je Sony dobrá volba. Jen to chce překousnout několik kompromisů. A nebo přihodit pár korun a vybírat mezi jinými kandidáty.

  • Martin Pavlović: heh, málo paměti vyřešíš rootem, ale plynulost systému a přeplácanost nadstavby ne?;)

  • Martin Pavlović

   Tak to už není jen o rootu, ale o instalaci custom ROM :)

  • Michal Javůrek

   Já bych také dal přednost Xperii E1 před Huawei. Pokud pro vás není prioritou fotoaparát, budete s telefonem spokojený :)

 3. Máte v závěru chybu, Nokia Lumia 520 nemá dvojnásobnou RAM to až 525, která se u nás neprodává ;)

  • Martin Pavlović

   Vnitřní pamětí je myšleno úložiště pro data, které má u Lumie 8 GB, zatímco u Sony je to pouze 4 GB. Přesto děkuji za upozornění, upravil jsem to tak, aby nedocházelo k omylu.

  • Všiml jsem si, že jsem to špatně přečetl. Bohužel nejdou mazat ani upravovat příspěvky :/

  • Michal Javůrek

   Dobrý den – mám pocit, že to je standardní ve většině diskuzí, že příspěvky nejdou mazat a zpětně editovat. Kdyby si pak uživatelé mazali své komentáře, diskuze by na sebe nenavazovala a nedávala smysl. Nicméně na novém webu zvažujeme možnost zpětné editace 3 minuty po jeho odeslání (například pro opravu chyb).

 4. U solidnich prodejcu je za 3.6/3.7… pockal bych radeji na HTC Desire 310, ktery ma 1GB RAM. Uvidime, jak na tom nakonec bude cenove oproti tomuto…

  • Martin Pavlović

   Desire 310 za tu cenu nevypadá vůbec špatně, konečně HTC přišlo s rozumně vybaveným low-endem. Jsem zvědav, jaký bude v praxi.

 5. Hanziik (neregistrovaný)

  asi bych nekritizoval přibalená sluchátka, protože je tomu jinak ve světě jak u nás v ČR, kam směřuje jen odpad, který v západním světě nechcou viz [odkaz]

 6. Aluša (neregistrovaný)

  Nedá se s tím telefonovat, signál vypadává, slyším u většiny hovorů každé páté slovo (někdy nerozumím vůbec). Špatně se ukončuje hovor, tlačítko na ukončení hovoru špatně reaguje. Internet nepoužívám, hudbu nepouštím, občas něcio vyfotím a kvaliíta fotek mi pro mé potřeby celkem stačí. Měla jsem celkem problém stáhnout aplikaci pro spojení s chytrým náramkem, ale nakoce se podařilo a to celkem funguje. Možná jsem chytla blbej kus, ale spokojená rozhodně nejsem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).