Recenze sluchátek Sennheiser CX 6.00BT: kvalitní zvuk v lehkém těle

Značku Sennheiser není nejspíš nutné čtenářům nijak zvlášť představovat. Známý německý výrobce s více než 70letou historií se soustředí na vývoj a výrobu audio techniky. V jejím portfoliu můžeme nalézt mikrofony, zesilovače, Hifi systémy, ale také a především sluchátka. V dnešní recenzi se podíváme na super lehké bezdrátové špunty, která lákají na skvělé podání zvuku, nízkou hmotnost a cenu kolem 2 500 Kč, některé e-shopy je ale nabízejí až o 500 Kč levněji.

Sennheiser CX 6.00BT: obsah balení

Sluchátka se prodávají v malé krabičce, ve které jsou velmi úhledně složená. Součástí balení je dobíjecí kabel microUSB, několik různě velkých silikonových náušníků a manuál.

Samotná sluchátka jsou ultra lehká, jejich hmotnost je pouhých 14 gramů. Díky tomu o nich ani nevíte pokud je například nepoužíváte a dáte do kapsy, nebo je necháte na krku. Na ovládacím panelu se nacházejí tři tlačítka pro ovládání hlasitosti nebo přeskočení písně během poslechu, popřípadě s nimi lze ovládat hovor.

Na stejném panelu se nachází dobíjecí konektor chráněný gumovou záslepkou. Podobný panýlek je i na druhém sluchátku, na něm se však nachází pouze logo výrobce. Délku si lze nastavit pomocí jezdce, designovým prvkem je logo na každém sluchátku.

Produkt jsem používal v průběhu dne při různých činnostech – ať už doma nebo venku, při lenošení, chůzi, nebo při sportu. Díky silikonovým náušníkům drží pevně v uších a izolují okolní hluk, což v některých situacích velmi oceňuji. Neměl jsem problém s vypadáváním ani při běhu. Jen je škoda chybějící odolnosti proti vodě, při běhání v dešti by to určitě dávalo smysl, ale zase by se to zřejmě negativně podepsalo na celkové ceně.

Zvuk: hluboké basy a skvělá dynamika

Celkový zvukový výstup je opravdu kvalitní; nesetkal jsem se s žádným šuměním, praskáním ani jiným rušivým elementem. Co se týče technických parametrů, frekvenční rozsah je mezi 17 a 21 000 Hz, citlivost 112 dB. Čistý a jasný hlas vás upozorní na zapnutí/vypnutí sluchátek nebo stav baterie. Konektivitu se zařízením probíhá přes Bluetooth 4.2 s podporou kodeku aptX.

Ten zajišťuje kvalitnější a čistější zvuk (pracuje s rozlišením 16 bitů/44,1 KHz, kompresní poměr je 4:1 a maximální rychlost přenosu dat je 352 kbps. Pokud budete například sledovat filmy, nebude docházet k prodlevám mezi obrazem a zvukovým výstupem. V případě potřeby je možné připojit dvě zařízení zároveň.

Chválíme také za vlastní aplikaci pro Android a iOS. V té si můžete díky ekvalizéru nastavit zvukový výstup a další parametry dle vlastních potřeb, případně si vybrat z nabídky žánrů. Integrovaná baterie má životnost kolem 6 hodin nepřetržitého hraní, proces nabíjení z nuly do plné kapacity je záležitostí zhruba 90 minut. To není na takto malá sluchátka zrovna málo. Naštěstí díky rychlému nabíjení je možno získat až 2 hodiny na poslech během 10 minut napájení.

Závěrečné hodnocení

Ve finálním výsledku jsem byl se sluchátky celkem spokojený. Vyzdvihnout musím jejich design, hmotnost a kvalitní zvukový výstup, který si můžete díky aplikaci libovolně přizpůsobit. Jsou skladná a nezaberou žádné místo.

Tip: podívejte se na Zboží.cz a zjistěte, kde tento produkt můžete pořídit za nejvýhodnější cenu

Co mi chybí, je alespoň částečná odolnost vůči vodě a dlouhá mi také přišla doba celkového nabíjení, ale alespoň jsme se dočkali rychlo-nabíjecího procesu, díky kterému můžete během chvilky zase nějakou dobu fungovat. Oficiální prodejní cena byla stanovena na 2 590 Kč včetně DPH, ale některé české e-shopy sluchátka Sennheiser CX 6.00BT nabízejí i s cenou pod dva tisíce korun, což už je hodně zajímavé.

Sennheiser CX 6.00BT

Sennheiser CX 6.00BT
8.5

design a zpracování

8.5/10

kvalita zvuku

8.9/10

pohodlnost nošení

8.8/10

výdrž baterie

7.9/10

Klady

  • design
  • lehkost
  • vlastní aplikace
  • výdrž baterie

Zápory

  • delší doba napájení
  • chybějící odolnost
Autor článku
Michal Mazanec
Recenzent mobilních zařízení a gadgetů. Mezi mé záliby řadím cestování, dobré filmy, hudbu, mého psa a sport. Rád si zajdu do sauny, společnosti nebo si zahraji na PlayStationu.

Kapitoly článku