TOPlist

Recenze Prinker S: přenosná tiskárna pro dočasné tetování

Prinker S v ruce redaktora
 • Kompaktní tiskárna vytvoří tetování na kůži během 3 vteřin
 • Černé i barevné inkousty vydrží na těle až 3 dny
 • Aplikace obsahuje přes 2 000 tetování nebo si snadno vytvoříte své

V dnešní době je kreativita a individuální vyjádření stále důležitější, ať už se jedná o umění, módu nebo technologii. Jedním z inovativních produktů, který spojuje tyto oblasti, je Prinker S – přenosné zařízení pro dočasné tetování. Tiskárna přináší revoluci v oblasti zdobení těla, a to díky své schopnosti tisknout tetování rychle, snadno a s vysokou kvalitou.

Tetování si aplikujete sami za pár vteřin a bez nutnosti trvalých závazků tradičního tetování. Menší barevnou tiskárnu Prinker M zakoupíte za 6 920 Kč, větší (mnou testovanou) černobílou verzi Prinker S za 8 540 Kč a Prinker S Color Set za 11 870 Kč. V této recenzi se podíváme na různé aspekty, včetně designu, funkčnosti, kvality tisku, výdrži tetování a uživatelské zkušenosti.

Obsah balení

Do redakce nám dorazila nejvybavenější varianta Prinker S barevným inkoustem. Musím říct, že obsah balení je bohatý a vítám i návody, které jistě pomůžou s prvotním nastavováním a používáním. Přes QR kódy se snadno dostanete i na instruktážní videa.

Obsah balení

V balení se nachází tetovací zařízení Prinker s dokovací stanicí, kazeta s černým inkoustem (left), kazeta s modrým/růžovým inkoustem (left), kazeta se žlutým/černým inkoustem (right), nabíjecí kabel s USB-A a USB-C, jedna baterie, a kosmetický přípravek pro fixaci ve větším rozprašovači (300 ml). Ke kazetám náleží i plastové záslepky a neprodyšné pytlíčky.

Design a konstrukce

Prinker S je malá inkoustová tiskárna a přesně podle toho vypadá její konstrukce. Jedná se o kvádr o rozměrech 146 × 92 × 56 mm a hmotnost činí 331 gramů. Je tedy snadno přenosná a vejde se do každého batohu apod. Díky proporcím a tvaru se snadno drží v ruce a dokáží ji ovládat i děti.

Tiskárna Prinker S

Tělo je vyrobeno z tvrdého a kvalitního plastu. Zpracování je na velmi vysoké úrovni a nejde tak o žádný levný a nekvalitní gadget. Boky mají matnou úpravu, zatímco spodní a horní strana je z hladkého a lesklého černého plastu. Bohužel se kvůli tomu může vršek snadno poškrábat.

Přes tlačítko na kratším boku se otevře horní poklop. Další tlačítka jsou pro zapínání a zobrazení informací o tiskárně. Po otevření máte přístup k vyjímatelné menší baterii a ke dvěma slotům pro kazety. Ty se tam vkládají velice snadno a vyndáte je vytažením za šikovný úchyt, který obsahuje každá kazeta.

Dvě inkoustové kazety přímo v těle

Kazety se dělí na levé a pravé a pochopitelně i na barevné a černobílé. Každá obsahuje trysku a čipy pro identifikaci a ovládání. Po používání je vhodné kazety vyndat, zacvaknout na ně chrániče a vložit je do uzavíratelných pytlíků, aby nedocházelo k zasychání inkoustu.

Ve spodu si lze všimnout okýnek pro trysky kazet, kolem kterých se nachází ohraničení z malinkatých koleček. Těmi poté jezdíte po kůži a trysky nanášejí inkoust na tělo.

Na horní straně pak nesmíme zapomenout na hlavní ovládací tlačítko, které je kruhově podbarvené, a na malý černobílý displej, na kterém se poté zobrazují pokyny a stavové informace.

Funkce a specifikace

Začněme konektivitou, protože ta je důležitá pro spojení se smartphonem – bez toho totiž nelze tiskárnu používat. Nachází se zde Bluetooth 5.0, ale Wi-Fi byste hledali marně.

Prinker S v akci

Jedna kazeta vydrží zhruba na 1000 tetování, což jsem ale pochopitelně nemohl během měsíčního testování vyzkoušet. Na stejný počet vyjde i postřik pro fixaci. Zásadní je, že inkoust byl dermatologicky testovaný, nebyl testovaný na zvířatech a jde o kosmetický inkoust bez toxických látek, který na kůži vydrží až 3 dny.

Aplikace spreje

Vytisknout lze tetování o rozměrech maximálně 22 × 1000 mm. Bohužel jste tedy omezeny výškou trysek a nelze dělat vyšší tetování než jsou 2 centimetry. Můžete ovšem dělat směsici několika obrazců, ale jedno velké souvislé tetování jednoduše nevytvoříte.

Doplním, že náhradní cartridge nejsou vůbec levné. Set se dvěma barevnými kazetami a jednou lahví Skin Primer vyjde na zhruba 5 500 Kč. Ovšem vezměte si, kolik stojí běžná tetovaná nebo cartridge do běžných tiskáren. Navíc těch tetování to vytiskne opravdu hodně, takže cena jednoho vyjde na necelé 3 Kč, což mi nepřijde ve finále tak moc.

Výdrž baterie a nabíjení

Tiskárnu drží vchodu malá vyjímatelná baterie (950 mAh), a to zhruba 4 až 5 hodin nepřetržitého provozu (10 hodin v pohotovostním režimu). Tohle je skvělá zpráva, protože si umím představit, že bude možné si dokoupit více baterií a k nim nějakou nabíječku, takže při používání na akcích nebudete muset nabíjet celou tiskárnu, ale pouze baterie separátně a ty poté vyměňovat.

Ovšem v balení se nachází jen jedna baterie, ale její výdrž je za mě zcela dostatečná. Tiskárnu nabijete přes speciální dokovací stanici, která je součástí balení. Neslouží jenom pro nabíjení, ale také pro odkládání tiskárny a pro bezpečné uložení, protože obsahuje gumové záslepky pro trysky.

Stanice se k tiskárně přichytí pomocí magnetů a hezky tak drží pospolu. Nabíjení přes piny trvá zhruba 2 hodiny (pomocí 15W adaptéru). Stanici připojíte přes USB-C ke všem standardním nabíjecím adaptérům. Doplním, že zespodu dokovací stanice se nacházejí užitečné gumové podložky.

Aplikace Prinker

Nedílnou součástí tiskárny je aplikace Prinker pro iOS a Android. Bez ní se bohužel neobejdete, protože z ní posíláte do tiskárny tetování. Párování je snadné a zabere pár vteřin. Bohužel ho ale musíte provádět při každém použití.

Párování tiskárny

V aplikaci vidíte stav baterie, ale i sériové číslo nebo verzi firmwaru, který lze aktualizovat. Dále se zobrazuje zaplněnost jednotlivých kazet.

Více než 12 tisíc tetování nebo vlastní

Nachází se zde více než 12 tisíc různých tetování. Prinker navíc spolupracuje se značkami jako jsou BMW, Nike, L´Oréal, Lancôme, Samsung, Gucci, Fendi a další. Filtrovat můžete přes různé tagy, ale pokud byste si nevybrali, máte možnost si přidat nebo vytvořit vlastní umělecké dílo.

Bohužel nahrávání vlastních obrázků je limitováno počtem 20 nahrání na 21 dní (po této době se počet obnoví). Tetování lze vytvořit i napsáním textu nebo nakreslením v jednoduchém grafickém nástroji.

Nahrávání je jednoduché. Vyberete vhodný obrázek z galerie, který můžete dále oříznout, převrátit apod., přidáte k němu povinný název, popis, tagy, popřípadě výchozí rozměry a je to. Po uložení do vašeho profilu může být tetování i veřejné nebo jenom vaše soukromé.

Bohužel je celá aplikace v angličtině a ještě mě více štvalo, že se občas zasekla a nešlo nic dělat. Většinou se to stalo po přenosu obrázku do tiskárny. Jenomže i pohyb v samotné aplikaci je často dost kousavý, takže tohle je určitě věc, kterou musí vývojáři a Prinker zlepšit.

Tetování za 3 vteřiny

Tisk tetování je velice rychlý, i když ze začátku jsem s celým procesem trochu bojoval. V aplikaci si otevřete obrázek, stisknete „P“, vyberete rozměry, popřípadě barvu, a můžete doslat úlohu do tiskárny.

Odesílání tisku

Po přenosu se zobrazí na displeji tiskárny „press“, což je pokyn pro zmáčknutí blikajícího tlačítka. Po zmáčknutí začnou po displeji běhat šipky, aby znázornily směr, kterým musíte s tiskárnou jet po pokožce.

Poté byste měli ihned jet vpřed a tiskárna začne nanášet inkoust. Není potřeba vůbec tlačit – stačí jet úplně zlehka. Celý proces trvá ani ne 3 vteřiny pro malá tetování. Pohyb nesmí být ani příliš rychlý, kdy dochází k rozmazání, ani pomalý, kdy se obrázek zcukne.

Prinker S tetuje

Tohle mi ze začátku dělalo celkem problém, abych vychytal tu správnou rychlost. Nicméně stačí 10 pokusů a budete to mít v ruce. Naštěstí nepovedený pokus můžete ihned setřít, aniž by se inkoust na těle přichytil. Lze ho snadno odstranit kdykoliv za použití vody s trochou mýdla.

Kvalita tisku

Všechny tisky jsou odolné vůči vodě, což znamená, že nemusíte dvakrát přemýšlet o tom, zda se vydat na pláž nebo si zaplavat v bazénu. Trvanlivost tetování a lepší přilnavosti inkoustu dosáhnete aplikací kožního primeru. Tisknout můžete kamkoliv na tělo, nicméně mně se nejlépe osvědčily ruce – přece jenom hustší chlupy by mohly být problém.

Tetování jsou poměrně detailní (rozlišení je udáváno 1000 dpi). Nejvíce jsem si oblíbil černá, která byla nejlépe vidět, ale určitě zaujmou i možnosti barevných obrázků. Vzhledem k možnostem se nejvíce nabízí podlouhlé nápisy nebo delší obrazce apod.

Závěrečné hodnocení

Prinker S je inovativní zařízení, které přináší výhody dočasného tetování. Kompaktní design a snadné použití umožní použití na různých akcích, jako zpestření večírků, firemních akcí a festivalů. Jde o zábavný a kreativní způsob, jak si ozdobit tělo. Výhodou je aplikace během několika sekund a výdrž až 3 dny, což je ideální pro ty, kteří chtějí experimentovat se svým vzhledem bez trvalého závazku. Oceňuji kvalitní zpracování, výdrž baterie i samotných kazet, možnost vlastních tetování i detailní tisk.

Prinker S v ruce redaktora

Kazety je velice snadné vyměnit a nemusíte se spokojit jen s černým inkoustem, ale můžete experimentovat i s různými barvami. Pokud se naučíte vychytat rychlost tisku a pohyb tiskárny, povedou se vám opravdu hezké výtvory. Překážkou může být jenom aplikace v angličtině, která se občasně zasekává.

Prinker S představuje skvělou volbu pro všechny, kdo hledají bezpečný, zábavný a efektivní způsob, jak si aplikovat dočasná tetování. Ať už pro osobní použití, marketingové účely nebo zábavu na společenských akcích, Prinker S nezklame a nabídne široké možnosti sebevyjádření.

Prinker S

prinker s color set pro docasne tetovani
8.6

Design a zpracování

9.2/10

Kvalita tisku

8.6/10

Doprovodná aplikace

7.1/10

Výdrž baterie

9.5/10

Klady

 • kompaktní a lehké zařízení
 • 12 000 designů a možnost vlastních
 • ostrý a detailní tisk
 • odolnost tetování vůči vodě
 • dlouhá výdrž baterie
 • velká kapacita inkoustové kazety

Zápory

 • vyšší pořizovací cena
 • aplikace v angličtině, občasné záseky
Autor článku Petr Uhlíř
Petr Uhlíř
Student ČVUT, Fakulty elektrotechnické a studijního programu Softwarové inženýrství a technologie. Milovník mobilních zařízení a nových technologií. Mezi mé záliby patří grafika a florbal. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku