TOPlist

LG G3: Už jen krůček k dokonalosti (první dojmy + videorecenze)

V redakci testujeme nejnovější vlajkový model společnosti LG. Nástupce úspěšné „gé-dvojky“ dospěl ve všech směrech a jako jeden z prvních přichází s Quad HD displejem. Přesto si zachovává příznivou cenu.

Nový top model LG G3 je bezesporu jedním z nejsledovanějších smartphonů tohoto roku. Už teď můžeme prozradit, že se LG povedlo navázat na úspěchy loňského modelu G2, který jako první přišel s ovládacími tlačítky umístěnými na zadní straně krytu. „Gé-trojka“ na něj navazuje, ale přichází s celou řadou vylepšení a především nekompromisními hardwarovými parametry, kterým jasně dominuje jemný displej s Quad HD rozlišením.

Tip: Přečtěte si naši podrobnou recenzi tohoto modelu, naleznete ji zde

-
Do redakce nám zavítaly všechny tři barevné varianty. Která se vám líbí nejvíce?

Při testování LG G2 jsme v záporech uváděli, že na tlačítka na zadní straně je potřeba si zvyknout. Letos už jsme si zvykli a v případě modelu G3 nám toto ovládání velmi rychle přirostlo k srdci. I naše okolí se zpočátku na netradiční rozmístění tvářilo nedůvěřivě, ale po několika minutách používání nám dali za pravdu.

-

- - -

Klady (+)

  • povedený design, kvalitní zpracování
  • jemný displej s Quad HD rozlišením
  • výborný hardwarová výbava
  • nižší cena ve srovnání s konkurencí
  • bonusové funkce uživatelského prostředí
  • tenký rámeček okolo displeje
  • optimalizace systému
  • výborný zvukový výstup do sluchátek
  • kvalitní fotoaparát a záznam videa (HD, Full HD, Ultra HD)
  • nízká hmotnost vzhledem k rozměrům
  • kryt pro bezdrátové nabíjení v ceně

Zápory (-)

  • horší čitelnost displeje na přímém sluníčku
  • výdrž baterie
  • větší rozměry
  • není voděodolný

Radost pohledět…

LG G3 díky 5,5″ displeji narostl a ve srovnání s předchozí generací, je rozdíl jasně viditelný na první pohled. IPS panel se pyšní Quad HD rozlišením (1440 x 2560 px, 534 ppi) a opravdu je na něj radost pohledět. Barvy působí reálně a výborné jsou také pozorovací úhly. Horší je to s čitelností na venkovním sluníčku – displej „gé-trojky“ jednoduše nezáří tak výrazně jako u LG G2.

-

- - -

Na první pohled rozdíl mezi Quad HD a Full HD displejem nepoznáte, nicméně pokud se podrobněji zaměříte na detaily ikonek, ihned zjistíte, kdo je tady králem. I nadále si stojím za tím, že pro potřeby dnešních smartphonů Full HD rozlišení zcela postačuje, nicméně do budoucna je jasné, jakým směrem se bude vývoj ubírat.

- - -

Quad HD rozlišení s sebou přináší i vyšší spotřebu energie, a ač se 3000mAh akumulátor jeví jako vhodná volba, při aktivním používání (hraní her, GPS navigace…) jej vybijete velice rychle. Příjemné je, že LG G3 lze nabíjet bezdrátově bez nutnosti pořizovat si nějaký speciální kryt – dokoupit si tak budete muset pouze samotnou nabíječku standardu Qi pro bezdrátové dobíjení.

- -
LG G3 a bezdrátové nabíjení s nabíječkou od Nokie

I když je novinka vybavena takto jemným displejem, na ceně se to nijak negativně nepodepsalo a LG G3 dokonce vychází levněji než Galaxy S5, Xperia Z2 či HTC One (M8). Doporučená koncová cena 16GB verze byla stanovena na 16 199 Kč, v případě 32GB varianty pak na 17 199 Kč. Některé české e-shopy už ale telefon z oficiální české distribuce nabízejí v předobjednávce za fantastických 13 990 Kč (16 GB) / 14 990 Kč (32 GB).

-

Kvality displeje poznáte zejména při prohlížení fotografií nebo sledování videa. V systému najdete dva demo klipy přímo od LG v QHD rozlišení, které perfektně poslouží pro demonstraci možností zobrazovacího panelu, což mi potvrdily i překvapené výrazy přátel, kterým jsem LG G3 ukazoval.

Videopohled na LG G3

16GB model se 2 GB RAM, 32GB s dalším gigabajtem navíc

Levnější a dražší varianta LG G3 se od sebe neliší jen velikostí interní paměti, u 16GB verze najdeme 2 GB RAM, zatímco u 32GB varianty rovnou 3 GB RAM. Obě dvě varianty jsou velmi svižné a díky procesoru Snapdragon 801 na nic nečekáte. Několikrát jsem se setkal s drobným zaseknutím v uživatelském prostředí Optimus UI, které je zde navlečeno nad Androidem 4.4.2, ale nebylo to nic zásadního a celkově je „gé-trojka“ opravdu rychlá. Výsledky naměřené v benchmarcích logicky hrají ve prospěch dražší verze s 3 GB RAM.

 
Výsledky benchmarků (3D Mark Ice Storm Unlimited a AnTuTu) u verze se 3 GB RAM

 
Výsledky naměřené u varianty se 2 GB RAM

Při prvním spuštění 16GB verze je pro vaše data k dispozici 10,51 GB prostoru, u 32GB modelu 24,12 GB. V případě operační paměti mají oba modely po startu zabraný zhruba 1 GB, u levnější verze pak zbývá okolo 794 MB, u dražší slušných 1,8 GB RAM.

 

Focení a záznam videa: Ani tady vás nezklame

Výborné jsou výsledky z 13Mpx fotoaparátu, který se pyšní optickou stabilizací (IOS), laserovým autofocusem pro rychlejší zaměřování, který v praxi opravdu funguje, a možností záznamu videa v Ultra HD rozlišení (3 840 x 2 160 px). Za denního světla jsou snímky ostré, s výraznými detaily a bez otravného šumu.

-

- - -

- - -

Velmi dobře si optika poradí při focení v šeru a horších světelných podmínkách. Ostrost už samozřejmě není tak dobrá a přibývá šum, ale ve srovnání s Galaxy S5 nebo loňským LG G2 je tady vidět obrovský posun kupředu. Kompletní sadu fotografií a ukázkových videí najdete v naší galerii, kterou neustále doplňujeme o nový obsah.

-

- - -

Ukázkové video v rozlišení 4k

V průběhu příštího týdne se můžete těšit na klasickou textovou recenzi. Připomínáme, že LG G3 se v České republice začne prodávat 27. června ve třech barevných variantách – černé, zlaté a bílé. Po prvních dnech testování jsme z telefonu opravdu nadšení a k dokonalosti tomuhle kousku chybí snad jen odolnost vůči vodě, tak třeba se dočkáme u další generace.

Tip: Přečtěte si naši podrobnou recenzi tohoto modelu, naleznete ji zde

Ukázkové video ve Full HD rozlišení

Galerie fotografií

-

- - -

-

- - -

- - -

-

- - -

- - -

- - -

- - -

- - -

- - -

- -

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku