Domů » Recenze » Recenze Huawei Ascend G7: Dostupný smartphone s velkým displejem a skvělou výdrží

Recenze Huawei Ascend G7: Dostupný smartphone s velkým displejem a skvělou výdrží

Huawei uvedlo na český trh smartphone Ascend G7 s 5,5″ displejem, čtyřjárovým procesorem Snapdragon 410 a cenou necelých osm tisíc Kč. Novinka láká také na povedený design podtržený kovovou konstrukcí.

Poptávka po smartphonech s velkými displeji roste napříč všemi cenovými kategoriemi a tak není divu, že si každý výrobce chce i v této oblasti urvat svůj podíl. Nejinak je tomu v případě Huawei, jež na trh uvedlo novinku nesoucí označení Ascend G7. Zařízení míří výbavou do střední třídy a s cenou osm tisíc korun je stále relativně dostupné. Co za své peníze dostanete?


Huawei Ascend G7

V první řadě je to rozměrný 5,5palcový displej, který se sice trochu podepsal na celkových rozměrech, to je však pro cílovou skupinu zanedbatelná oběť. Kromě toho se dočkáte čtyřjádrového procesoru Snapdragon 400, 13Mpx fotoaparátu nebo velké 3000mAh baterie, jež slibuje vysoce nadprůměrnou výdrž.

Klady (+)

 • pevná hliníková konstrukce
 • poměr cena/výkon
 • dobře optimalizované prostředí
 • pouzdro v základním balení
 • prvotřídní konektivita (LTE, NFC)
 • použitelný fotoaparát

Zápory (-)

 • větší rozměry a hmotnost
 • slabší výkon

Obsah balení

Huawei Ascend G7 obdržíte v poměrně nevýrazné bílé krabičce, na níž je vyobrazeno pouze logo a název samotného zařízení. O to více ovšem potěší její obsah. Mimo samotný telefon zde naleznete nabíječku s oddělitelným microUSB kabelem, pecková sluchátka (jejich kvalita je sice nevalná, pro účely telefonování ale postačí), sponku na vyjmutí šuplíčků pro microSIM a microSD kartu a také jednoduchý poloprůsvitný kryt na záda.

 
V balení kromě nutného základu najdete navíc také pevné ochranné pouzdro

Za ten si výrobce zaslouží velkou pochvalu, jelikož je velmi tenký a lehký a neznepříjemňuje tak používání samotného zařízení. Přitom má potenciál zařízení ochránit při nejednom pádu. Pravda, při prvním sundavání jsme se v redakci pořádně zapotili,  další pokusy nicméně byly úspěšnější. Pro Huawei se nejednalo o příliš nákladnou záležitost a uživatel ji přitom velice ocení. S přihlédnutím k tomu, že i dvakrát dražší smartphony některé z výše uvedených položek postrádají, je to rozhodně příjmený bonus.

Konstrukce a design: V ruce působí hodnotně

Huawei Ascend G7 můžeme směle zařadit do kategorie zařízení, u nichž byste po uchopení hádali vyšší cenu, než je ta skutečná. Plastová přední strana je téměř celá zakryta ochranným sklíčkem, zatímco boky a záda jsou vyvedeny z hliníku. Celkově je konstrukce velmi bytelná a nenalezli jsme na ní žádné nedostatky. Snad jediným negativním důsledkem je vyšší hmotnost, konkrétně 165 gramů.

 

Po designové stránce se výrobce nepouštěl do žádných experimentů, avšak určitá elegance se Ascendu G7 upřít nedá. K dispozici jsou také rovnou tři barevné varianty, konkrétně černá, bílá a zlatá. Nám do redakce dorazila prostřední jmenovaná a ačkoliv se nejedná o ten nejvytříbenější smartphone na trhu, jako celek na nás působil příjemně.

  

  

O nic nestandardního se Huawei nepokusilo ani v oblasti rozmístění ovládacích prvků. Odemykací tlačítko naleznete na pravém boku pod kolébkovým ovladačem hlasitosti – jejich dostupnost je tak ideální a i stisk je tak akorát tuhý. Hlavní systémový reproduktor se nachází ve spodní části zadní strany, na jejím opačném konci pak naleznete čočku fotoaparátu. Pod zobrazovacím panelem naleznete pouze prázdný prostor, jelikož tlačítka jsou softwarová.

  

Je naprosto očekávatelné, že ergonomie vlivem přítomnosti 5,5palcové obrazovky trochu utrpí, výrobce se s tím však vypořádal poměrně dobře. Vděčit za to může jednak dobrému rozmístění ovládacích prvků, druhak také tloušťce pouhých 7,6 mm. Zbylé rozměry (153,5 mm x 77,3 mm), ale stále v normě. V oblasti konstrukce tak nelze vytknout zhola nic. Pozor si dejte snad jen při sundávání ochranného pouzdra – jde to opravdu těžko.


Huawei Ascend G7 si na první pohled lze splést s iPhonem 6 Plus

Displej: Prostě a jednoduše průměr

Ascend G7 dostal do vínku rozměrný 5,5palcový IPS displej s HD rozlišením 720 x 1280 px. To má za následek jemnost 267 ppi. Nelze tak očekávat nejostřejší obraz na trhu, v praxi se ale tato hodnota ukazuje jako zcela dostačující. Barevné podání je o stupínek mdlejší, než jsme vzhledem k použití IPS panelu očekávali, rozhodně bychom jej ale neoznačili za špatné.

Čitelnost na přímém světle je vcelku obstojná, při hodně ostrém svitu ale bude nutné si stínit rukou. Ochranné sklíčko nepochází od společnosti Gorilla Glass, během dvoutýdenního testování jsme na něm však neobjevili žádný škrábanec a účel tak plní bez problému. Pokárat ovšem musíme za nepříliš dobře fungující automatickou regulaci jasu, reaguje opožděně a navíc především v tmavších podmínkách nenastavuje zrovna vhodnou intenzitu. Jako celek obrazovku u Huawei Ascend G7 nicméně hodnotíme jako solidní průměr – na trhu rozhodně naleznete lepší displeje, avšak běžného uživatele tento plně uspokojí.

Hardware a zvuk: Zavedený standard, který nezklame

Mozkem Ascendu G7 se stal čtyřjádrový procesor Snapdragon 410 pocházející z dílen Qualcommu. Ten nabídne čtyři jádra tikající na frekvenci 1,4 GHz, které doplňuje grafický akcelerátor Adreno 306. Za zmínku stojí také nativní podpora LTE. Čip je doplněn 2GB operační pamětí a interní úložiště je velké 16 GB (pro uživatelská data je k dispozici 10,97 GB). Výše uvedená kombinace postačí na plynulý běh systému a aplikací, sledování filmů ve Full HD a také náročnější hry, jako je třeba Dead Trigger 2.

 

Je ale nutné počítat s tím, že se nejedná o nijak extrémně výkonný čip – při procházení v systému vám to vadit nebude, ale při spouštění náročnějších titulů už poznáte rozdíl. Procesoru občas některé operace zkrátka trvají o něco déle. Provedli jsme také měření pomocí několika benchmarků, a to s následujícími hodnotami:

 • AnTuTu: 18273 bodů
 • 3DMark Ice Storm Extreme: 2566 bodů
 • Quadrant Standart: 8980 bodů

Výrobce neopomněl ani barevnou notifikační diodu, která nalezla své útočiště nad displejem. Pro kontrolu zmeškaných událostí tak není třeba rozsvěcet displej.

 

Zvukový výstup do sluchátek spadá do naprostého standardu – má poněkud basovější podání, avšak ani výšky a středy nejsou úplně utopeny. Zvuk je vcelku čistý bez zásadnějších nedostatků a s kvalitními sluchátky je tak podání na solidní úrovni, za nepříliš dobrý by jej mohli označit snad jen vyložení audiofilové, ti by však podobný přístup zaujali přinejmenším k polovině telefonů na trhu. Reproduktor dokáže vyvinout dostatečnou hlasitost, kvalita zvuku je pak přesně taková, jakou byste od telefonu očekávali. Pro nouzový poslech a účely vyzvánění postačí,více od něj ale nečekejte.

Baterie a výdrž: Tři dny bez větších potíží

V útrobách telefonu se skrývá uživatelsky nevyměnitelný akumulátor o kapacitě 3000 mAh. Vzhledem k použitému hardwaru to není vůbec špatná hodnota, praxe nás ale stejně v pozitivním slova smyslu překvapila. Při náročnějším používání, kdy je telefon neustále připojen k internetu a k brouzdání po něm je využíván hodinu až dvě, po stejný čas slouží k poslouchání hudby a do toho se přidá ještě několik hovorů a sms, bez problému vydrží dva dny. Nemusíte se ale příliš snažit ani pro to, aby se o nabíječku nepřihlásil ještě o den více a pokud deaktivujete data a uskromníte se ještě více, věříme, že pět dní se může stát skutečností.

 

Provedli jsme také test přehrávání HD videa ve smyčce s maximálním jasem a připojenými sluchátky, Ascend G7 se vybil po 8 hodinách a 20 minutách. Výdrž doopravdy patří k velkým kladům zařízení a nelze, než za ni výrobce pochválit.

Ačkoliv je výdrž velice dobrá již v základu, nechybí ani úsporný režim, který dá vybrat mezi lehkým omezením výkonu nebo režimem, kdy jsou k dispozici pouze základní funkce v podobě telefonování a zpráv, čímž docílíte velké úspory energie.

Operační systém & bonusový software

Výrobce sáhl po operačním systému Android ve verzi 4.4 KitKat, ten je však notně pozměněn nadstavbou Emotion UI ve verzi 3.0. Ta přináší vlastní design, ten však oproti předchozím verzím prostředí od Huawei znatelně dospěl a více vsází na jednoduchost a prostou eleganci. Vylepšení proběhlo také v oblasti optimalizace, která je v případě Ascendu G7 na velmi dobré úrovni. Svižný je jak samotný pohyb nabídkami, tak třeba i multitasking či spouštění náročných aplikací.

 

Zachován je styl, kdy chybí hlavní nabídka a veškeré aplikace jsou soustředěny na domovské obrazovky. Těch můžete mít nanejvýše devět, díky možnosti třídit aplikace do složek se však není třeba obávat nedostatku místa. Odemykací obrazovka mimo čas a datum zobrazuje také zmeškané události, k nimž můžete rovnou přejít, popřípadě vytažením z pravého spodního rohu rychle aktivovat fotoaparát. Při přehrávání hudby se poté změní tapeta na obrázek právě přehrávaného alba a přibudou tlačítka pro ovládání přehrávače.

 
Notifikační nabídka ve dvou režimech

Notifikační lišta je rozdělena na dvě části a to, na které z nich se otevře, závisí na tom, jestli ji stáhnete zleva či zprava. V prvním případě se dostanete do seznamu oznámení, kde můžete odstraňovat jak jednotlivé položky, tak i vymazat vše, v té druhé potom k přepínačům. Zde naleznete několik praktických funkcí, jako je třeba možnost rychle spustit svítilnu, aktivovat uživatelské rozhraní pro jednu ruku (kontextová tlačítka a klávesnice budou přesunuty na vámi vybranou stranu) či plovoucí tlačítko, které si umístíte libovolně na obrazovku a posléze skrz něj můžete mimo trojici akcí zastoupených kontextovými klávesami vespod displeje také vyčistit paměť RAM či uzamknout obrazovku.

 
Nabídka nastavení a konfigurace gest

V nastavení jsou k dispozici dvě záložky – první s nejčastěji používanými položkami a druhá obsahující veškeré možnosti rozdělené do několika kategorií.  Za zmínku zde stojí gesta, pomocí nichž můžete například přiložením dlaně na obrazovku telefon uzamknout, dvojitým poklepáním jej zase odemknout, ztlumit příchozí hovor překlopení a podobně.

 
Vzhled prostředí lze měnit díky dalším motivům, nechybí zde ani možnost aktivace zjednodušeného režimu

Výrobce připravil nad rámec standardu také několik bonusových aplikací. Začněme jednoduchým Správcem souborů, který nabídne rychlý přehled volné paměti a rozdělení souborů buď podle druhu, nebo po složkách. Potěší nativní archivů ve formátech*. zip a *.rar. V souvislosti s tím zmiňme také Správce telefonu, v němž naleznete hned několik užitečných možností. K dispozici  je blokování telefonních čísel, správce operační paměti či statistika používání datového připojení.

 

Pro ty, kteří si rádi hrají se vzhledem prostředí, připravil výrobce galerii motivů. Zde naleznete spoustu povětšinou bezplatných položek, jež můžete procházet i po kategoriích a své si zde najde vskutku každý. Přítomen je také plnohodnotný kancelářský balík Kingston Office, s nímž můžete číst, editovat a vytvářet textové a tabulkové dokumenty či prezentace. Zmiňme také jednoduchý Poznámkový blok, u nějž můžete k jednotlivým poznámkám mimo jednoduchý text přidat také seznam či obrázek.

Telefonování, zprávy a kalendář

V aplikaci telefonování naleznete tři záložky – první obsahuje výpis hovorů spolu s číselníkem, pomocí kterého můžete také vyhledávat mezi uloženými čísly, druhá samotný seznam kontaktů a třetí zprávy. Při samotném telefonování jsme nenarazili na žádný problém a ani druhý volající si na kvalitu telefonátu z naší strany nestěžoval.

 

Pro psaní připravil výrobce klávesnici Swype, jež umožní psaní tahem přes jednotlivá písmena a následně odhaduje, jaké slovo jste chtěli napsat. Funguje velice dobře a navíc se od vás učí nové výrazy i to, jak často používáte ty stávající, psaní tak můžete zvládat vskutku velmi rychle. Můžete ovšem zvolit také standardní metodu psaní a dle vaší vůle si ponechat či deaktivovat automatické opravy.

K dispozici je také kalendář, který umožní prohlížet události po dnech, týdnech či měsících. K jednotlivým položkám pak můžete přidávat různé podrobnosti, vícero upozornění či opakování. Samozřejmostí je synchronizace s účtem Google.

 

Nechybí ani budíky, které jsou obsaženy v aplikaci Hodiny, jež zahrnuje také sledování světového času, stopky a časovač. K upozorněním lze přidávat opakování  či štítek a můžete také nastavit, zdali bude budík zvonit i při aktivovaném tichém režimu nebo k čemu budou sloužit tlačítka hlasitosti (odložení nebo vypnutí).

Multimédia

Vestavěný přehrávač hudby vyniká jednoduchým, ale přehledným prostředím. Jednotlivé soubory můžete procházet buď podle ID3 tagů, nebo po složkách. K dispozici je také tvorba playlistů a možnost označit si skladby jako oblíbené a posléze je procházet samostatně. Naopak jsme ovšem postrádali rychlou změnu pořadí aktuálně přehrávaného playlistu a náročnější posluchače by mohla zklamat absence ekvalizéru. Jako celek je nicméně aplikace dobře použitelná a pokud by vám nevyhovovala, je přítomna také Hudba Play od Googlu.

 

Galerie po otevření nabídne chronologicky seřazené soubory, ve spodní části obrazovky ovšem můžete přepnout na tradičnější prohlížení po složkách. K dispozici je zde také jednoduchý editor, v němž můžete u snímků upravovat barevné podání, přidávat k nim filtry či je ořezávat a otáčet.

 

Pro přehrávání videa je připraven jednoduchý přehrávač, který nenabídne prakticky žádné funkce navíc a neporadí si ani s některými často používanými formáty, bude tak lepší sáhnout po některé z alternativ v Obchodě Play.

Konektivita, prohlížení internetu

Huawei Ascend G7 je po stránce konektivity vybaven vskutku prvotřídně. Mimo standardní položky v podobě WiFi, Bluetooth 4.0 je k dispozici také GPS  v kombinaci s GLONASS, jež nabídne prvotřídní citlivost a využití jako navigace se tak přímo nabízí. Výrobce neopomněl ani čím dál rozšířenější LTE a tentokrát již nezapomněl ani na NFC, což zrovna u Huawei není něco úplně výjimečného. Nic podstatného nám zde nechybělo a Ascend G7 si tak odnáší pochvalu.

 

K prohlížení internetu je primárně připraven Prohlížeč připomínající ten, který byl k nalezení třeba v čistém Androidu 4.0 a posléze byl nahrazen Google Chrome. Stránky se vesměs načítají korektně a nechybí ani možnosti jako anonymní prohlížení či uložení nějakého obsahu pro pozdější přístup offline. Běžný uživatel tak ani nepocítí potřebu sáhnout po nějaké z dostupných alternativ.

Fotoaparát a záznam videa

Ascend G7 dostal do vínku 13megapixelový fotoaparát s BSI senzorem a světelností f/2.0. Ten podává solidní výsledky s poměrně realistickým barevným podáním, dobrou úrovní detailů a přijatelnou náchylností k přepalům. Za špatného světla je situace samozřejmě o poznání horší, čemuž nepomůže ani vestavěná LED dioda, jen málo telefonů v této cenové kategorii si ovšem s něčím takovým poradí lépe. Do dvojice je k dispozici ještě pětimegapixelový snímač nad obrazovkou, který se hodí jak pro videohovory, tak i pořizování autoportétů.

Situace je obdobná i u videa zaznamenávaného ve Full HD rozlišení při maximálně 30 fps. I tady se projevuje solidní ostrost i realistické barvy, rychlost změny expozice a zaostření v případě potřeby je pak na výborné úrovni. Vyloženě špatný není ani nahrávaný zvuk, zázraky se ale pochopitelně nekonají. Celkově tak můžeme zhodnotit fotografické schopnosti Ascendu G7 kladně, ačkoliv k absolutní špičce se neřadí.

-

   - - -

Vestavěná aplikace pro fotografování je na první pohled velmi strohá, ukrývá  však poměrně široké portfolio možností. K dispozici je jednak vícero režimů jako například nejhezčí portrét, HDR či nejlepší fotografii, kdy snímač pořídí deset snímků v řadě a vy poté vyberete ty nejpovedenější. Zajímavou funkcí je také dvojité poklepání na tlačítko pro snížení hlasitosti, čímž zcela uzamčený telefon během vteřiny spustí fotoaparát a pořídí snímek. Díky tomu můžete reagovat vskutku pohotově a zachytit i to, co byste s jiným zařízením nemuseli stihnout.

- -

Nastavit si samozřejmě můžete citlivost ISO a vyvážení bílé, nebo je ponechat na automatice. Ta funguje poměrně dobře, místy má však tendence přeexponovávat. Přítomny jsou také další možnosti, třeba sledování vybraného objektu (fotoaparát mění ostrost podle jeho aktuální vzdálenosti od objektivu) či zachycení úsměvů.

Konkurence

Kategorie tabletofonů je v současné době stále na vzestupu a v ceně okolo osmi tisíc rozhodně není o konkurenci nouze. Jako první zde zmiňme Samsung Galaxy Note 3 Neo. Odlehčená verze někdejšího topmodelu Samsungu nabídne taktéž 5,5palcový HD displej, který je doplněný o šestijádrový procesor na frekvenci 1,7 GHz a 2 GB operační paměti. Po hardwarové stránce jsou tak obě zařízení srovnatelná, svižnost prostředí je však u Huawei o stupínek lepší.

Na obdobné úrovni je také výdrž baterie, jež patří v obou případech ke špičce. Kde ovšem Ascend G7 vede je zpracování a použité materiály, které působí výrazně hodnotněji, než plast u Samsungu, ten však na oplátku nabídne integrovaný stylus S Pen. Cenový rozdíl 500 Kč ve prospěch dnes recenzovaného modelu je pak vcelku zanedbatelný, někomu by ale mohl rozhodování usnadnit.

Druhým konkurent pochází ze stáje HTC a konkrétně se jedná o model Desire 816. I ten nabídne 5,5palcovou obrazovku s HD rozlišením a uvnitř taktéž naleznete čtyřjádrový procesor od Qualcommu. Jedná se sice o starší model, výkonově však příliš nezaostává. K dispozici je však jen 1,5 GB operační paměti a v kombinaci s náročným prostředím Sense jde o hraniční hodnotu. Výhodou jsou přední reproduktory Boomsound, jež sice nejsou tak kvalitní, jako u vlajkového modelu One, stále však hrají lépe, než ty u Huawei. To ovšem vrací úder lepším zpracováním a hodnotnějšími materiály, potažmo o stupeň lepší výdrží baterie.

 

Jakýmsi etalonem třídy levných tabletofonů je Xiaomi Redmi Note (recenze). Nejedná se sice o nejnovější model, verze podporující LTE ovšem přinesla také procesor Snapdragon 400 a po výkonnostní stránce tak na výše uvedená zařízení neztrácí. To samé platí i o displeji, jenž nabídne opět úhlopříčku 5,5 palců a HD rozlišení. Pro někoho může výhodu představovat léty prověřená nadstavba MIUI s velmi dobrou podporou, Emotion UI je s ní však ve verzi 3.0 plně srovnatelné. Huawei vede v oblasti hmotnosti (nižší o zhruba 20 gramů) a také zpracování, které hraje naprostou jinou ligu. Zatímco Redmi Note je lehce rozvrzaný a zpracovaný jen a pouze z lesklého plastu, Ascend G7 nabídne bytelnou hliníkovou konstrukci. To ovšem Xiaomi vyvažuje cenou, jež je nižší o téměř dva tisíce korun.

 

Posledním zařízením, které dnes zmíníme, je Nokia Lumia 1320 (recenze). Ta se liší především přítomností operačního systému Windows Phone 8.1, jenž je oproti Androidu diametrálně odlišný. Do vínku také dostala displej o úhlopříčce plných šest palců, rozlišení se však i tentokrát ustálilo na hodnotě 720 x 1280 px. Přítomný dvoujádrový procesor od Qualcommu je sice starší, než u Ascendu použitý Snapdragon 400, nabídne však stále celkem obstojnou porci výkonu. Optimalizace systému Windows Phone je navíc na velmi dobré úrovni. Horší je rozlišení fotoaparátu, jež činí pouhých 5 Mpx, výsledné snímky ale nejsou vůbec špatné. Za zmínku stojí také o nějakých tisíc korun nižší cena.

Závěrečné hodnocení

Huawei modelem Ascend G7 dokazuje, že pro zavedené značky může být vskutku závažným problémem. Za osm tisíc korun dostanete perfektně zpracovaný smartphone s obstojným displejem, hardwarem i fotoaparátem a takřka žádnými ústupky ve výbavě, čímž máme na mysli i prvotřídní konektivitu. Výrobce také zapracoval na své úpravě systému Android, kterou jsme mohli vidět již u dražšího modelu Ascend Mate 2, a ta to konečně dotáhla na úroveň konkurence.

Výbava zařízení samozřejmě nepatří do absolutní špičky, zejména použitý procesor netrhá rekordy v oblasti výkonu a displej by také mohl být o stupínek lepší, vzhledem k ceně osm tisíc korun je ovšem zcela odpovídající. Podstatnější je skutečnost, že jsme u Ascendu G7 nenalezli v zásadě nic, co by nám na něm vyloženě vadilo. Ano, hmotnost a rozměry jsou o chlup větší, než by bylo příjemné, ale stále v normě a cílová skupina uživatelů je s touto skutečností smířená. Stran toho nicméně nemáme co vytknout a ačkoliv v žádném ohledu, snad až na výdrž baterie, konkurenci vyloženě neporáží, je za svou cenu jednoznačně výtečnou volbou.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

9 komentářů

 1. Fore (neregistrovaný)

  Recenze je pěkná, měl bych ale dotaz: proč ještě používáte Quadrant? Jeho poslední aktualizace proběhla 9. června 2012 – naprosto zastaralý a o ničem. Chtělo by to obměnit za nějaký jiný – třeba Geekbench 3 (hezky změří výkon CPU), když další 2 benchmarky které testujete jsou mix výkonu všeobecně.

 2. shd (neregistrovaný)

  osobne sa mi to menu ani prostredie nepaci … nema to ani hlavu ani patu ..raz su tam ikonky inokedy dlazdice inokedy obdlzniky potom nejake zoznamy … celkovo to vyzera ako jeden velky neprehladny a zbytocne zlozity bordel. ale je to len moj osobny nazor…

 3. Dave (neregistrovaný)

  Nemá LTE 800 a 900, takže nemá smysl kupovat. Zvláště pokud stojí skoro 16000 Kč.

  • Mike (neregistrovaný)

   Jak jsi prisel na cenu 16000??? Novy 7500…Telefon mam a jsem s nim velmi spokojen. Design je velmi povedeny a pocity z pouzivani jen kladne. Navic jsem s nim v miste, kde jsem s predchozim telefonem signal skoro nemel, mel nyni 4G. El problemo?

  • Robert (neregistrovaný)

   Podle popisu na různých serverech i na Huawei Device má pro LTE snad všechny Evropské frekvence , vic odkaz: [odkaz]

 4. Petr Lénert (neregistrovaný)

  Slušný telefon s dobrou výbavou a pěkným designem. Díky za recenzi

 5. Petra Vacínová (neregistrovaný)

  Krásný telefon, dobrá výbava a pěkné uživatelské prostředí. Díky za recenzi

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *