Domů » Bleskovky » Recenze aplikací na Google Play nyní pouze s Google+ účtem

Recenze aplikací na Google Play nyní pouze s Google+ účtem

Google zavedl v obchodu s aplikacemi Play nové opatření, které ocení zejména vývojáři, některé uživatele však může nahněvat. Pokud budete nyní chtít hodnotit jakoukoliv aplikaci, neobejdete se bez Google+ účtu. Komentáře by díky tomuto kroku měly být transparentnější a především se zamezí vulgárním a falešným hodnocením, protože než někdo něco napíše pod svým Google+ profilem, určitě si tón příspěvku pořádně rozmyslí. Je to podobné, jako s komentáři pod články skrze Facebook, kde člověk také více vystupuje z anonymity. I Google+ profil se dá zfalšovat, ale přece jenom k tomu bude potřeba podstatně více kroků než doposud.

Pokud Google+ nepoužíváte, nabídne vám Google před odesláním recenze migraci. Vaše starší komentáře se nesmažou, jako autor se u nich ale objeví „A Google User“ (uživatel Google). V případě, že už Google+ profil máte, budeme rádi, když si do svých kruhů přidáte náš profil SmartMania.cz, který už sleduje přes 10 000 fanoušků.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Hmm, nemám fb, LinkeID neprovazuji s ostatními, G+ mě nechává chladným, tak jako Twitter (tedy ve smyslu vytváření vlastních zpráv). Ale to, jak jednotlivé subjekty vynucují toto využívat (např. pro účast v soutěži, atd.) bych klidně napadl u soudu jako segregaci.

    Zde jsem ochoten akceptovat, je to Googlí ekosystém, ať si nastavuje pravidla. Pro mě to znamená stopku recenzování a ušetření času. THX Google:-)

    • jo hlavne na niektorych weboch vnucovanie socialnych sluzieb(hlavne facebook) aby clovek napisal komentar alebi sa zarsdil do nejakej sutaze je hnus

  2. ljezny (neregistrovaný)

    Jako vyvojar – chvalim!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).