Recenze aplikací na Google Play nyní pouze s Google+ účtem

Google zavedl v obchodu s aplikacemi Play nové opatření, které ocení zejména vývojáři, některé uživatele však může nahněvat. Pokud budete nyní chtít hodnotit jakoukoliv aplikaci, neobejdete se bez Google+ účtu. Komentáře by díky tomuto kroku měly být transparentnější a především se zamezí vulgárním a falešným hodnocením, protože než někdo něco napíše pod svým Google+ profilem, určitě si tón příspěvku pořádně rozmyslí. Je to podobné, jako s komentáři pod články skrze Facebook, kde člověk také více vystupuje z anonymity. I Google+ profil se dá zfalšovat, ale přece jenom k tomu bude potřeba podstatně více kroků než doposud.

Pokud Google+ nepoužíváte, nabídne vám Google před odesláním recenze migraci. Vaše starší komentáře se nesmažou, jako autor se u nich ale objeví „A Google User“ (uživatel Google). V případě, že už Google+ profil máte, budeme rádi, když si do svých kruhů přidáte náš profil SmartMania.cz, který už sleduje přes 10 000 fanoušků.

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku