Domů » Recenze » Recenze Ainol Novo 7 Venus: Čtyřjádrový tablet za čtyři tisíce

Recenze Ainol Novo 7 Venus: Čtyřjádrový tablet za čtyři tisíce

Tablet nemusí být nutně drahý a zvučného jména. Při koupi levnějšího ale více než kdy jindy platí „dvakrát měř, jednou řež“. Jak obstojí „značkový“ z řad neznačkových v tvrdé konkurenci zavedených výrobců?

Tablety Ainol nejsou na našem trhu zatím moc známé, ale ve světě patří tento, zatím „noname“ čínský výrobce k těm úspěšnějším. Jeho modelová řada se postupně rozrůstá a dnes čítá takový počet modelů, ve kterém by si měl na své přijít každý. My jsme se rozhodli otestovat model, který míří proti úspěšnému referenčnímu tabletu Googlu – Nexusu 7 (recenze). A útočí na něj nejen cenou. Ainol Novo 7 Venus je stejně jako Nexus 7 sedmipalcová mašinka, která disponuje více než zajímavými hardwarovými parametry korunovanými příznivou cenou. Jsou ale papírové parametry zárukou toho, že Nexus 7 v tomto „neznámém číňanovi“ získá konkurenta? Dá se opravdu kvalitní tablet pořídit za příznivou cenu, nebo je tato doba ještě vzdálená?

   
Tablet Ainol Novo 7 Venus na oficiálních snímcích

Za zapůjčení děkujeme internetovému obchodu smarty.cz, kde si tablet můžete zakoupit.

Klady (+)

 • displej
 • hardwarová výbava
 • root v základu
 • miniHDMI konektor
 • slušná výdrž
 • podpora Flashe
 • hmotnost
 • cena

Zápory (-)

 • dílenské zpracování – vrzání zadního krytu
 • optimalizace systému
 • nekvalitní fotoaparát
 • žádné příslušenství v balení
 • podpora GPU ve hrách
 • absence Bluetooth a GPS
 • citlivost na WiFi
Ainol Novo 7 VENUS lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Obsah balení

Krabička, ve které Ainol dostanete, vypadá výrazně lépe, než byste čekali a než je tomu u dražších tabletů. Je z tvrdého černého kartonu a obepíná ji „návlek“ s vyobrazením tabletu, všelijakými popisy a zcela nezbytným nápisem „quadcore“.

- -

Uvnitř krabice najdete jen tablet a USB – microUSB kabel, nic víc. Nabíječku dostanete v extra krabičce vedle, a tím to skončilo, šetří se. Osobně bych ocenil alespoň hadřík na displej nebo cokoli jiného, co by se dalo považovat za přidanou hodnotu a čím by se zatím neznámý výrobce odlišil od těch zavedených. Chtít pouzdro, to už je asi rozmazlenost. Bohužel se nedostalo ani na sluchátka.

- -

Upřímně, pro tablet v této cenové kategorii je takto kvalitní krabička zbytečná. Většinou ji stejně založíte někam do skříně nebo vyhodíte. Spíš než „luxusní“ balení bych ocenil něco z příslušenství navrch.

Design a zpracování: Problémový zadní kryt

Následující odstavce nejspíš nebudou příliš lichotivé. Původně jsem se setkal jen s jedním tabletem Venus a ten mě celkem zklamal. V návaznosti se na to se mi ozval zástupce firmy Satomar, která tablety Ainol do České republiky dováží. Některé nedostatky jsme si vysvětlili a byl mi zaslán další Venus, abych zjistil, zdali některé komplikace nejsou problémem jen jednoho kusu.

- - -

Zde si zároveň neodpustím poznámku a musím ocenit přístup společnosti Satomar. Už jen to, že se ozvali a vstřícným přístupem chtěl řešit problémy, které se kolem Ainolu Venus objevily, se u jiných výrobců či jejich zastoupení jen tak nevidí. O jeho ochotě a rychlém zaslání dalšího kusu na testování nemluvě. Ostatní by si z tohoto přístupu mohli, nebo spíš měli vzít příklad.

Jakmile tablet vyndáte, překvapí vás jak je malý, lehký a zároveň celkem pohledný. Černá placka se zády z vroubkovaného plastu, který působí pogumovaným dojmem, takže zařízení neklouže v ruce a dobře se drží. Tlačítka a konektory na bocích. Vypadá to skvěle a dobrý dojem dokreslují použité materiály, které jsou opravdu kvalitní. Kvalitní ale není zpracování a slícování dílů, respektive zasazení displeje do krytu tabletu. Jakmile tablet uchopíte obouruč, divně vrzne. Chytnete ho pevněji a zjistíte, že ve zkrutu vrže ještě víc. Původně jsem si myslel, že to bude vada jednoho kusu, ale bohužel není. Druhý Venus, který dorazil do redakce, vrže také, ač ne tolik jako ten první. Je to nepříjemná vlastnost, ale člověk si u levného tabletu nejspíš zvykne a nemůže očekávat kvalitu zpracování jak u iPadu.

- - -

Ainol Novo 7 Venus je na výšku o 1,2 cm menší než Nexus 7 a na šířku jen 0,6 cm širší. Rozdíl nevypadá nijak výrazně, ale v reálu je Venus menší a prostě příjemnější do ruky. Neplýtvá tolik místem kolem displeje, což jakožto spokojený uživatel Nexusu 7 oceňuji.

- - -

Podruhé jsem se zhrozil, když jsem si důkladněji prohlédl displej. První testovaný kousek před námi nikdo nepoužíval a takto poškrábaný displej jsem už dlouho neviděl. Naposledy v dobách, kdy telefony nebyly dotykové, nosily nad displejem jen plast a každý škrábanec jsme se snažili leštit Displex pastou a někdy i tou na zuby. Díky zástupci dovozce jsem zjistil, že na displeji je nalepena ochranná folie. Přiznám se, že nejprve jsem si jí vůbec nevšiml. Byla na displeji nalepena opravdu dobře a téměř úplně u hran. Sundat jí, nebylo úplně jednoduché. Doporučuji ji nějaký čas na displeji ponechat. Vězte, že vám odvede dobrou službu, alespoň do doby, než si pořídíte jinou, a hned vám řeknu proč…

- - -

Folie totiž není příliš kvalitní, když se takto škrábe, ale rozhodně je to lepší, než aby se to samé dělo přímo na displeji. Folii jsem sundal a nejen, že se zlepšila citlivost displeje a podání barev, ale displej byl i po dvou týdnech testování bez škrábánců. Mimo tyto dvě vady není Ainolu co vytknout. Použité plasty jsou kvalitní a patří k těm lepším, co mezi levnými přístroji nalezneme. Ergonomie ovládacích prvků je také v pořádku, takže jen to zpracování zadní strany a folie k ochraně displeje.

Videopohled

Ainol Novo 7 Venus

Displej: Poctivých sedm palců s IPS

Displej je jednoznačně to nejlepší, čím tablet disponuje. Specifikace tvrdí, že jde o IPS panel s rozlišením 1280 x 800 pixelů a sedmipalcovou úhlopříčkou. Barevné podání je velmi dobré a pozorovací úhly také. Zamrzí snad jen trochu nižší úroveň jasu na maximální nastavení či absence světelného čidla. Pozor také na o něco horší čitelnost na přímém sluníčku.

- - -

Při porovnání s Nexusem 7 mi displej Ainolu přijde jemnější, ale je to jen subjektivní dojem, protože parametry obou zařízení jsou v této oblasti v podstatě identické. Pokud bych si měl vybrat jen displej, který bych chtěl v tabletu používat, vezmu ten, kterým disponuje Venus.

Když už jsem Ainol vzal do ruky a používal ho, nejčastěji jsem na něm brouzdal po internetu, četl články skrz Google Currents nebo procházel novinky na Twitteru. A kvalitní a jemný displej jsem si opravdu užíval a měl z něj radost. Škoda jen, že displej kvalitou tolik převyšuje zbytek tabletu a ten mu zdatně nesekunduje. O tom ale v dalších kapitolách.

Hardware a výkon

Parametry jsou na papíře skoro ucházející. Čtyřjádrový procesor taktovaný na frekvenci 1,5 GHz, 1 GB RAM, 16 GB interní paměti (pro aplikace 1 GB, pro ostatní data 13,22 GB), podpora microSD až do kapacity 32 GB, WiFi, podpora připojení externího 3G modulu… uvnitř chybí snad jen GPS, ale to bez 3G nemá takové využití, takže to snad moc nevadí. Bohužel se zapomnělo i na Bluetooth, což už je trochu větší komplikace, ale chipset jej zkrátka nepodporuje.

Naopak konektorová výbava nabízí kromě standardů v podobě microUSB konektoru a 3,5mm výstupu na sluchátka ještě extra dobíjecí konektor a miniHDMI výstup. V této oblasti tedy není moc co vytknout. Ve videu chybně uvádíme, že tablet není možné dobíjet skrze microUSB konektor – Ainol už tuto vlastnost opravil a tablet je skrze USB – microUSB kabel možné napájet, jen to trvá velice dlouho. Tablet tedy nabízí slušnou výbavu, neméně důležitá ale je softwarová optimalizace na daný hardware, a tady Ainol zatím trochu pokulhává.

Baterie a výdrž

Akumulátor o kapacitě 4000 mAh slibuje dostatečnou výdrž na jedno nabití. Mé osobní zkušenosti hovoří o dvou dnech pracovního vytížení a večerního brouzdání po internetu a sociálních sítích. Rozhodně se ale dostanete i na delší výdrž. Vzhledem k tomu, že tu mám tablety dva, tak intenzivně používám jeden a druhý leží připojený na WiFi, občas s ním něco málo udělám, porovnám s prvním. V tomto režimu má po 210 hodinách ještě 57 % baterie. To vůbec není špatné.
Uvedených výsledků jsem dosáhl s nejvyšším možným jasem displeje.

 

Při praktickém testu, kdy jsme při připojení přes WiFi v patnáctivteřinových intervalech načítali stránku SmartMania.cz ve webovém prohlížeči (s poloviční hodnotou jasu), se tablet přihlásil o dobití zhruba po 8 hodinách a 15 minutách. Při přehrávání videa v HD rozlišení se dostanete zhruba na 6 hodin provozu.

Operační systém: Optimalizovat, optimalizovat a optimalizovat!

Hardwarové specifikace slibovaly opravdu hodně, stejně tak ty softwarové. Android 4.1.1, čistý, bez jakékoli nadstavby. Opravdu hodně jsem se těšil a před tím, než se mi Ainol dostal do ruky, jsem si prošel česká a zahraniční fóra, abych nastudoval zkušenosti s ním. Trochu mě vyděsily některé reakce, ve kterých majitelé doporučovali po vyndání z krabice nahrát jinou ROM, optimálně nějakou „custom“.

   

A nebyli od pravdy daleko, protože to, co Ainol při prvním seznámení předvedl a předvádí dál je pro mě nepochopitelné. Příčiny mohou být dvě. Buď lže hardwarová specifikace a Ainol ani omylem nemá čtyřjádro a gigovou RAMku (diagnostické aplikace však jejich přítomnost potvrzují), a nebo jeho software je tak špatně optimalizovaný, že nemá smysl se s ním jakkoli potýkat a je lepší rovnou hledat novou, odladěnější ROM z dílny šikovné komunity. Opět jsem zjišťoval, kde by mohl být problém a některé informace hovoří o tom, že testovaný firmware není dostatečně optimalizovaný a nevyužívá plný výkon procesoru a grafického čipu. Což by mohlo souviset i s horšími výsledky v benchmarku.

    

Základní operace, jako procházení menu nebo nabídek nastavení jsou v pořádku, ale kdekoli jinde, nejen v systému zaznamenáte trhané animace a drobná zpoždění. Tablet prostě neustále „přemýšlí“ a takřka žádná operace mu nejde tak rychle, jak byste dle jeho specifikací, které jsou mimochodem v podstatě stejné jak u Google Nexus 7, čekali.

   

Od doby, co jsem přešel na Android, jsem relativně spokojen a zařízení, která jsem testoval nebo používám, jsou dostatečně rychlá a netrpí zbytečnými vadami nebo potřebou restartů. Svůj podíl na tom má Android 4.0 a vyšší, který se opravdu povedl. Ainol restartuji v průměru dvakrát denně. A to je nepříjemné a hlavě otravné.

  

Pokud spustíte libovolný benchmark (já zkoušel AnTuTu a CF-Bench), nejsou výsledky, kterých Venus dosahuje, nijak dobré (v AnTuTu získal= 4721 bodů, Nexus 7 dosáhl 11 653 bodů). Na to, že mají takřka shodné parametry, je tento rozdíl více než zarážející. Nicméně podle mých informací by měl být způsoben poslední aktualizací AnTuTu, která nejspíš nevyužívá všechny možnosti grafiky a procesoru. V předchozích verzích Ainol dopadl lépe. Přidejme k tomu výše uvedenou informaci o špatně odladěném firmware a je to tu. Naštěstí výrobce vydává aktualizace velmi často a české zastoupení nás informovalo, že s dalšími updaty by se situace měla zlepšit.

  

V základu je v tabletu udělán root, takže se hned po vytažení z krabičky můžete pustit do jeho ladění a hledání té vhodné custom ROM. Komunita kolem tabletů Ainol je již dostatečně široká, takže nebudete hledat dlouho a mezi custom ROM najdete i oblíbený CyanogenMod 10. Věřím, že pokud si s Ainolem dostatečně pohrajete, uděláte z něj zařízení pro každodenní pohodlné používání. To ale musíte vědět jak na to a musíte mít chuť, čas a trpělivost si s ním hrát. Pak z něj dostatenete podstatně více než s tovární verzí systému.

Fotoaparát a záznam videa

Venus disponuje dvěma kamerkami. 0,3Mpx vpředu a 2Mpx vzadu. Tu přední pochopím z pohledu videohovorů, ale mohla mít o něco vyšší rozlišení. Tu zadní nechápu, stejně jako u iPadu a dalších. Fotit tabletem je prostě z mého pohledu divné. Nehledě na to, že ani kvalita této zadní kamerky vás nijak neohromí a momentky či text budete nejspíš nadále fotit svým smartphonem, protože Ainol neostří nijak dobře a vyfotit s ním čitelně text je nadlidský úkol.

- - -

- - -

Na přehrávání hudby či videí se Venus určitě hodí. Výkonově to zvládne, včetně HD videí, takže není čeho se bát a ve spojení s 32GB microSD kartou se z něj může stát přehrávač třeba na delší cesty nebo dovolené. Co mě opravdu překvapilo, vzhledem k výše uvedeným nedostatkům, že v pohodě zvládne přehrát i fullHD video do televize připojené přes HDMI.

Z výše uvedeného nejspíš vyplývá, že Ainol není žádný zázrak a podle toho vypadají i moje zkušenosti s ním. Jakmile se uvelebíte na pohovce nebo v kavárně na dostatečně silné a rychlé WiFi a máte spuštěný Chrome, Twitter či Gmail, dá se zcela v pohodě surfovat po internetu, vyřizovat e-maily a podobně. Přidejte si k tomu hudbu, video či jednodušší hry, a tím to ale končí. Zapomeňte na náročnější 3D tituly, streamování podcastů a podobné výkonově složitější akce. A už vůbec se nebudeme bavit o nějaké serióznější práci s dokumenty či tabulkami. Na to Ainol prostě není připraven, alespoň ne se standardní ROM. Tu totiž zpomalí i připojení k hotspotu vytvořenému mobilním telefonem. Na druhou stranu, najdou se i spokojení uživatelé a není jich zrovna málo. Bude to hodně o tom, co od tabletu očekáváte a na co jste zvyklí.

Srovnání s konkurencí

Google Nexus 7 (recenze)

Referenční tablet Googlu je kategorii sedmipalcových tabletů jednoznačně král, a to v obou svých verzích. 16GB s WiFi i 32GB s 3G. Můžeme ho označit za cenově relativně dostupný, ale hlavně, to co má dělat, dělá dobře a bez jakýchkoli zaškobrtnutí. Displej je plně srovnatelný s Ainolem, hardwarové parametry také. Nexus 7 má navíc GPS, ale oproti Ainolu mu chybí HDMI konektor a slot na microSD karty. Největší rozdíl je v operačním systému. Nexus 7 disponuje poslední verzí 4.2.2 a jeho rychlost a stabilita Ainol Venus převyšuje. Je tedy na vás, jestli si za Nexus 7 cca 1 800 Kč připlatíte, nebo vám jeho čínský rival bude stačit.

Google Nexus 7 32GB 3G lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPad Mini

iPad je tu jen aby se neřeklo, protože Ainol pro něj rozhodně není konkurence. Zpracování, rychlost a stabilita systému… ve všech těchto ohledech iPad Mini Ainol převyšuje. Apple ikona má sice horší hardwarové parametry a chybí mu konektory, kterými Ainol disponuje, ale díky operačnímu systému a celkovému ekosystému Apple je na tom podstatně lépe. Nicméně jiná je i jeho cílová skupina.

Apple iPad Mini 16GB WiFi MD528HC/A lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Levný čínský tablet

Na komorní pražské akci #mobilnipivko se nám do rukou dostal levný čínský tablet, který v pořizovacích nákladech cca 700 Kč (nákup nestandardní cestou, běžná cena je kolem 1 500 Kč) vypadá jako velmi zajímavá volba jen na takové hraní si. Kvalitou zpracování a použitými materiály je plně srovnatelný s Ainolem. Stejně tak svojí konektorovou výbavou. Nicméně má horší displej, nižší interní paměť a nikdy nevíte, na jaký kus narazíte. Měli jsme dva stejné modely a každý byl jiný. Je to risk, ale za tu cenu?

Závěrečné hodnocení

Před testováním Ainolu Novo 7 Venus mě v podstatě až na kolegu Romana všichni přesvědčovali, ať se na něj vykašlu, protože to nemá smysl a je to jen další levný čínský tablet, který si hraje na něco, co není. A v určitých ohledech měli pravdu. Tak zhruba na půl. Pokud narazíte na kus, který bude lépe zpracován, než náš první a budete mít čas a trpělivost pohrát si s výběrem ROM, bude Ainol velmi dobře použitelným společníkem nejen pro chvíle odpočinku. Jako vstupenka do světa tabletů by taky nemusel být zrovna zavrženíhodný.

- -

Na první pohled ani nemusíte být spokojeni s cenou. V zahraničních e-shopech Ainol pořídíte za cca 115 USD. To by byla relativně přijatelná částka, cestou k nám se vám ale navýší o clo a DPH a pokud přidáte prodlouženou záruku, jste na české ceně. A tak cenovka okolo 4 000 Kč, za kterou se Ainol prodává u nás, už nevypadá tak zle.

Graf ceny produktu Ainol Novo 7 VENUS poskytuje server Heureka.cz

Pořád je ale třeba myslet na to, že špičkový Google Nexus 7 koupíte ani ne o 1 800 Kč dráž. Určitě je dobré zapřemýšlet, který tablet bude ta správná volba. Nemluvě o tom, že výběr v kategorii sedmipalcových je dnes výrazně širší než před několika měsíci. Rozhodně doporučuji před koupí vyzkoušet. Novo 7 Venus není vyloženě špatný, ale musí vám sednout, jinak nebudete spokojeni a bohužel si s sebou z výroby nese několik dětských nemocí, které jsme rozepisovali v předchozích kapitolách.

Subjektivní poznámka autora: Ainol Novo 7 Venus jsem začal testovat v době, kdy jsem vybíral tablet pro svoje osobní používání. Mimo jiné byl Venus jedním z favoritů a už jsem držel myš na tlačítku „objednat v e-shopu výrobce“. Nakonec jsem se rozhodl ho nejdříve vyzkoušet a neriskovat nákup jen dle parametrů. Kromě Venusu jsem ozkoušel i další tablety v kategorii menších úhlopříček a došel k subjektivnímu názoru, že buď investujete do iPadu Mini nebo zvolíte Nexus 7. U ostatních budete muset po vyndání z krabice řešit nedostatky. U Ainolu se to dá zachránit díky custom ROM, ale to není postup, který by chtěl každý uživatel po nákupu absolvovat.

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

25 komentářů

 1. Málo muziky za málo peněz.Výrobci vymýšlí kraviny u věcí, kde se jedná již jen u komoditu. Zajímalo by mě, který mobilní telefon i za levnější prachy si dnes dovolí nemít BT a GPS, 3G? Tak proč ne tablety? To je furt něco – v podstatě full výbavu mají snad jen dražší Samsungy. Podle mě věci jako – HDMI, USB, 3G, BT, GPS, slot na kartu, 2 kamery měly být u tabletu v základu. Ať mi nikdo nevykládá, že to není jen více-méně trik, a že to ty chipsety neobsahují, nebo že by takovýto featureset dělal nutně více než 10-20USD rozdíl? Ale to ne, to Nexusu musí chybět zadní kamera, paměťovka, mému Sencoru zase BT, prostě furt něco :-) Hlavně mi tu nevykládejte, že je to o tom, kolik chci do toho dát – je to prostě blbost výrobců a pitomý marketing, kdy vždycky nějakého marketéra napadne, že tenhleten tablet má skoro všechno, jen se to nedá připojit k telce, protože to nepotřebuješ, a oni to musí přece vědět lépe, jak bys měl své zařízení používat :-) …

  • V podstate jde o to, v kazdem vyrobku na neco „zapomenout“ a pak vydat novy, kde zase chybi neco jineho. Vysledek je ten, neni mozne koupit hotovy funkcni vyrobek. jedine mozne resen je ty marketery postrilet a na jejich misto dosadit techniky.

 2. Já nevím, mě výrobce, co chrlí nové modely rychleji než záplaty na stávající nepřijde jako dobrý partner pro mé peníze…

  • A oni ecistuji nejaci, co to delaji jinak? napada me snad pouze Apple, ale ten nedela tablety s Androidem.

  • No to je trochu fakt, i takoví jako Asus, Sony nebo Samsung se očividně hledají nebo udělají nesmysl. Ale Anino je fakt extrém (aspoň viděný od nás). Co dělají hromady jiných číňanů ani netušíme.

  • pacman (neregistrovaný)

   Je to bohužel opravdu u naprosté většiny výrobců to stejné. Jen ti známější si to ještě podstatně víc zdraží, Ainol mi připadá celkem v pohodě.

 3. Někdo (neregistrovaný)

  S custom rom je to jednodussi.. na net mi staci mobil ale kdyby preci jen nestacil muzu si zapnout wifi tether a vesele brouzdat na netu, BT nepotrebuju a GPS sem ani po 3 letech na mym mobilu nepouzila tak naco by byl v tabletu.. tudiz pro me jako pro nenarocnyho uzivatele co si jen obcas zahraje hry, koukne na filmy nebo si stahne nejaky uceni v pdf je to dostacujici a zadne vylepseni v podobe gps mi nechybi.. Sice mam Elfa II ale staci mi vpohode mam ho uz skoro rok a problem sem s nim mela jen jednou a ten se rychle zpravil jinou ROM, nerestartuje se, vydrzi celkem dlouho a svy ukoly plni.. takze vy si poridte treba jablka a ucvrkavejte si z nich ale ja zustanu u tohohle protoze mi to bohate staci :)

  • Tomáš Marný (neregistrovaný)

   Tobě by nejspíš stačilo i kuličkový počitadlo…

  • Renča (neregistrovaný)

   kuličkové počítadlo-tak to mě rozesmálo.

 4. Někdo (neregistrovaný)

  *** Jo ted mi nadavejte jak neumim cesky ale nechce se mi kontrolovat miliony chyb navic kdyz pisu prave z tabletu to je otrava furt psat hacky carky a vse hlidat

  • Na to stačí mít instalovanou správnou klávesnici s dobrou podporou predikce a je vystaráno. ;)

 5. sdf (neregistrovaný)

  „navýší o clo a DPH“

  clo se na takove zbozi neplati jen DPH

  • pacman (neregistrovaný)

   Taky myslím, že se platí i clo, jde to přece přes celníky a nějak se to musí deklarovat. Autor ale možná chtěl upozornit spíš na to, že opravdu není zas tak výhodné, koupit si to přímo z číny. Něco se s tím pokazí a pak je to na dlooouhý vyřizování. Spálil jsem se jednou a od té doby raději pár stovek připlatím a mám normální záruku.

  • Tomáš Marný (neregistrovaný)

   Raději nemysli. CLO se v tomto případku opravdu neplatí. A správně je „Čína“.

  • Berlon (neregistrovaný)

   Pacmane, co to tady motate? Radsi nez si myslet, ze se plati clo, nastuduj, co je TARIC, zadej tam zemi puvodu Cina, najdi spravnou kategorii a uvidis, co ti to napise.

  • Pacman: Při nákupu z Číny jsem volil dopravu přes DHL a bylo to bez jakýkoliv poplatků ;).

  • pacman (neregistrovaný)

   Omlouváme se, spletl jsem se. Díky za upozornění, snad mi to někdy odpustíte:-))

 6. satai (neregistrovaný)

  ACT-ATM7029 Je Cortex-A15? Blbe se to googli, ale afail je A9

 7. Ondroid (neregistrovaný)

  Text jsem nečetl, koukal jen na video a dva z těch záporů mi připadají dost úsměvné. Ochranná fólie se poškrábe? No tak si ji sundám, ne?:-) Jinak to evidentně vrže jen když se s tím zachází dost nestandardně…nechápu, proč bych měl tak mačkat ty záda. Plast prostě ideální není, když to ale budu držet a používat normálně, je to v klidu, což je evidentní i z toho videa. Ale zas chápu, že negativa je v tvrdé konkurenci třeba hledat.

  • Tomáš Marný (neregistrovaný)

   Jj, mně záda nevržou, dokonce ani na tom tabletu ne. A s WiFi nemám nejmenší problém, dokonce ukazuje o čárečku víc než na ZTE Blade.

 8. Tau (neregistrovaný)

  Tenhle tablet jsem si pořídil a zatím jsem naprosto spokojenej. Jo vrže, ale musím s ním kroutit ze všech sil. S Wi-Fi doma problém nemám. Rychlost počítám se ještě zlepší, pro Ainol většinou existuje spousta zajímavejch firmwarů.

 9. SKVELA RECENZE i kdyz ne zrovna pozitivni. Doufam ze recenzi na tyhle „cinany“ bude pribivat. Ty ktere ma smysl testovat lze zjistit z diskuzi na ruznych obchodech (CZC, Alza, Heureka…). Napr. Prestigio Multipad PMP5580C mam osobne ozkouseny jako kvalitni tablet, ktery ma solidni pomer cena/vykon ;-)

 10. Pxc (neregistrovaný)

  Někde jsem četl, že ta grafika je prý potenciálně jedna z nejvýkonnějších vůbec, avšak zatím trpí na tragickou podporu a optimalizaci. Do pár měsíců nahradí v levných tabletech tento čipset ty Rockchipy 3066 s Mali400 a až se více rozšíří, tak nám ještě výkonem vytře zrak.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).