Domů » Bleskovky » Realme X7 a X7 Pro oficiálně: dva noví bojovníci ve střední váze

Realme X7 a X7 Pro oficiálně: dva noví bojovníci ve střední váze

Realme X7 Pro

Značka Realme, spadající pod čínské Oppo, včera představila dva nové smartphony patřící do vyšší střední třídy. Zaujmou AMOLED displeji od Samsungu, podporou sítí 5G a podporou velmi rychlého nabíjení.

Realme X7 Pro 5G: 120Hz AMOLED displej, 5G a rychlé nabíjení

Nejprve se pojďme podívat na vybavenější variantu s přídomkem Pro. Jedná se o velmi slušně vybavený telefon, který je nabízen za velmi příznivou cenu. Telefon bude nabízen ve dvou barvách – černé a Fantasy. Druhou jmenovanou tvoří několik vrstev, které dohromady způsobují odlesky v mnoha barvách, navíc ji zdobí slogan značky Dare To Leap, který se táhne přes celá záda telefonu.

realme x7 pro 1

Čelní stranu telefonu vyplňuje z 91 procent displej od Samsungu. Jedná se o AMOLED zobrazovač s úhlopříčkou 6,55“, Full HD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz (dotyková vrstva sampluje ve frekvenci 240 Hz), maximálním jasem 1 200 nitů, podporou technologie DC Dimming a 100% pokrytím gamutu DCI-P3. Přímo do displeje je rovněž integrovaná čtečka otisků prstů. Okolo zobrazovače se rozprostírají velmi tenké rámečky (ten spodní má pouze 3 mm), jediným rušivým prvkem je výřez pro 32Mpx selfie kamerku v levém horním rohu.

realme x7 pro 4

Hlavní fotoaparát na zadní straně je tvořen celkem 4 samostatnými kamerkami s následujícími parametry:

  • Hlavní 64Mpx kamera se světelností f/1.8
  • Širokoúhlá kamera s rozlišením 8 Mpx, úhlem záběru 119° a clonou f/2.25
  • 2Mpx makro kamerka s clonovým číslem f/2.4
  • 2Mpx hloubková kamera

Realme X7 Pro 5G pohání 7m čipset MediaTek Dimensity 1000+ s osmi procesorovými jádry s maximálním taktem 2,6 GHz a grafickou jednotkou Mali-G77. Procesoru je k ruce 8 GB RAM, pro ukládání dat slouží 128GB paměť, o slotu na paměťovou kartu se výrobce nezmiňuje. V telefonu jsou nicméně dva sloty na dvě SIM, které mohou operovat v sítích 5G.

realme x7 pro 3

Akumulátor v telefonu má kapacitu 4 500 mAh a dobíjí se přiloženou nabíječkou s výkonem 65 Wattů, která je schopná doplnit energii do 100 procent za pouhých 35 minut. Telefon má dále ve výbavě NFC a stereo reproduktory Dolby Atmos. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou realme UI.

Realme X7 5G: když vám stačí pomalejší displej i procesor

Špatnou výbavu nemá ani levnější představený model. Designově je podobný variantě Pro, ovšem bude nabízen v jiných barevných variantách Space Silver a Nebula. I v tomto případě se můžete těšit na velmi tenké rámečky okolo displeje, který zabírá 90,8 procent čelní plochy.

realme x7

Jedná se o 6,5“ AMOLED zobrazovač od Samsungu, který se pyšní Full HD+ rozlišením, integrovanou čtečkou otisků prstů, podporou technologie DC Dimming a maximálním jasem 600 nitů. Obnovovací frekvence je pouze 60 Hz, rychlejší je alespoň dotyková vrstva snímající doteky ve frekvenci 180 Hz.

realme x7 3

Do otvoru displeje je integrovaná 16Mpx kamerka, hlavní fotoaparát na zádech je trojitý a alespoň na papíře je stejný jako u modelu Pro, chybí pouze hloubková 2Mpx kamera.

realme x7 2

Realme X7 5G pohání 7nm čipset MediaTek Dimensity 800U podpořený 6 nebo 8 GB RAM. Pro ukládání dat slouží interní 128GB úložiště. Bezdrátová konektivita zahrnuje podporu sítí 5G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, výrobce se však ve specifikaci nezmiňuje o podpoře NFC. Vestavěný akumulátor má kapacitu 4 310 mAh a podporuje rychlé nabíjení o výkonu až 50 Wattů. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou realme UI.

Cena a dostupnost

Obě novinky byly prozatím představeny pouze v Indii, kde budou nabízeny za následující ceny:

Model Paměť Cena v INR Cena v CZK
Realme X7 Pro 5G 8/128 GB 29 999 INR 8 900 Kč bez DPH
Realme X7 5G 6/128 GB 19 999 INR 5 900 Kč bez DPH
Realme X7 5G 8/128 GB 21 999 INR 6 600 Kč bez DPH

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Ty 2 MPx snímače ať raději nepoužívají.

    • V případě Realme by neměli používat žádné snímače, protože ze všech jejích telefonů lezou hrozny fotky…

  2. Realme snad žádný fotoaparát nemá😂. Hrozně co vyleze za fotku 👎👎👎

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).