Cena:

Realme Watch: změří okysličení krve, dlouho vydrží a přitom mnoho nestojí

realme watch 9

Značka Realme, spadající pod čínské Oppo, dnes v Číně a Indii představila nové produkty. Mezi nimi i jsou i nové hodinky, které svým vzezřením připomínají Apple Watch nebo Fitbit Versa, přitom jsou výrazně levnější a nechybí jim ani některé ojedinělé funkce.

realme watch 1

Změří vám spánek i okysličení krve

Realme Watch disponují 1,4“ displejem s rozlišením 320 × 320 pixelů, okolo kterého se rozprostírají poměrně široké rámečky. Zobrazovač se pyšní maximálním jasem 380 nitů (lze upravit) a ochranou zaobleným sklem Gorilla Glass 3. Na displeji si můžete zobrazit jeden z 12 různých ciferníků, další stovka má dorazit v příštích aktualizacích. Kromě času a data lze mít na číselníku i informace o počasí, počtu nachozených kroků, informace o srdeční frekvenci nebo o spálených kaloriích.

realme watch 2

Hodinky podporují nepřetržitý monitoring srdeční aktivity a díky PPG senzoru umí změřit i úroveň okysličení krve. Při sportu lze využít 14 přednastavených režimů, o GPS se však Realme nezmiňuje a plavání mezi nimi také chybí. I tak Realme Watch potěší odolností IP68.

realme watch 7

Komunikaci se smartphonem zabezpečuje Bluetooth, kromě přijímání notifikací lze hodinky použít k ovládání hudebního přehrávače či jako vzdálenou spoušť mobilního fotoaparátu.

realme watch

Výdrž až 9 dní

Hodinky si berou energii ze 160mAh baterie, díky úspornému prostředí přímo od výrobce se výdrž dovede vyšplhat až na 9 dní, pokud vypnete monitoring srdeční frekvence; pokud je zapnutý, výdrž se zkrátí na týden.

Realme Watch se budou prodávat se dvěma druhy pásků – klasický a fashion. První bude pouze černý, zatímco ty další výrobce nabídne v červené, modré a zelené barvě. Za barvičky si však budete muset připlatit.

realme watch 9

Cena a dostupnost

Hodinky Realme Watch se začnou prodávat 5. června na indickém trhu, cena je stanovena na 3 999 INR (asi 1 300 korun bez DPH), fashion pásek přijde na dalších 499 INR (asi 165 korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.