TOPlist

Realme od Applu okopíruje dynamický ostrov. Takhle bude vypadat

realme gt neo 5 02
  • Realme údajně experimentuje s vlastní alternativou k Dynamickému ostrovu
  • Ponese název Mini Capsule a jeho funkčnost bude obdobná
  • Otázkou zůstává, zda k němu budou mít přístup i vývojáři třetích stran

S efektivním využitím výřezu pro selfie fotoaparát si lámala hlavu řada výrobců chytrých telefonů, nicméně až Apple v loňském roce všem vypálil rybník a představil Dynamický ostrov – poměrně jednoduchý a elegantní způsob, jak softwarově zakomponovat neestetický výřez pro nezbytné senzory do systému. Jak už bývá tradicí, konkurence se začala předhánět v tom, kdo toto řešení napodobí nejdříve.

Inspirovat se Dynamickým ostrovem se nyní rozhodlo Realme, alespoň podle známého leakera OnLeaks. Ten totiž na svém Twitteru zveřejnil krátké video, na kterém je vidět podobná funkce jako v případě Applu, akorát v podání čínského výrobce. Původně se informace o Mini Capsule, jak by se měla nápodoba Dynamického ostrova jmenovat, objevila na serveru Smartprix.

O konkrétním fungování bohužel nemáme žádné informace, a tak není jasné, zda Mini Capsule budou využívat pouze systémové aplikace, nebo zda k nim budou mít přístup také vývojáři třetích stran. V rámci demonstrace je vidět pouze využití pro informaci o nabíjení po připojení rychlé SuperVOOC nabíječky.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku