Realme GT Neo 2 oficiálně: oslní 120Hz AMOLED displejem a elegantními barvami

Realme GT Neo2 2

Značka Realme, spadající pod čínské Oppo, představila nový smartphone nazvaný GT Neo 2. Novinka navazuje na skvěle vybavený Realme GT, ovšem v tomto případě přináší několik drobných ústupků vyvážených příznivější cenou.

Realme GT Neo 2: pořádný displej je základ

Realme GT Neo 2 je na první pohled příjemně vypadající smartphone. Zatímco základní Realme GT lákal ve vybraných verzích na žlutá kožená záda, představená novinka má záda pouze skleněná. Výrobce ale nešetřil originálními barvami, kromě klasické šedé bude telefon nabízet v gradientní modro-žluté a velmi přitažlivé zelené s černým svislým pruhem na zádech. Telefon má fyzické rozměry 162,9 × 75,8 × 8,6mm a váží přesně 200 gramů, na zvýšenou odolnost se bohužel nedostalo.

Realme GT Neo2 1

Přední stranu telefonu vyplňuje 6,6“ displej, který má být jedním z hlavních taháků tohoto telefonu. Jedná se o AMOLED panel s rozlišením Full HD+, obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem 1 300 nitů. Zobrazovač, který je po stranách mírně zahnutý, pochází od Samsungu a je chráněn sklem Gorilla Glass 5. Součástí displeje je i optická čtečka otisků prstů a 16Mpx selfie kamerka umístěná v otvoru vlevo nahoře.

Hlavní fotoaparát pak vystupuje ze zad v obdélníkovém modulu se zaoblenými rohy, jeho výbava stejná jako u modelu Realme GT. Máme zde:

  • Hlavní 64Mpx kameru se světelností f/1.8
  • 8Mpx širokáč se světelností f/2.2
  • 2Mpx makro kameru

Stvořen pro hraní

V útrobách telefonu tiká čipset Qualcomm Snapdragon 870; nejedná se tedy o absolutní špičku, ale Realme učinilo všechno proto, aby byl model GT Neo 2 maximálně vhodný na hraní. Maximální pozornost byla věnována chlazení, telefon v sobě obsahuje diamantový gel na ploše 7 932 mm2, dále zde máme výparníkovou komoru o ploše 4 129 mm2 a v neposlední řadě osm vrstev grafenu. Realme slibuje, že tento systém má o 20 procent lepší odvod tepla než u minulé generace a dokáže snížit teplotu telefonu až o 18 stupňů.

Realme GT Neo2 3

Hry vám také zpříjemní lineární vibrační motor se 4D vibracemi a ultrarychlá dotyková vrstva displeje snímající prst ve frekvenci 600 Hz. A to jsme ještě nehovořili o štědré porci až 12 GB RAM, která lze navíc virtuálně rozšířit na 19 GB. Vnitřní úložiště typu UFS 3.1 pak bude nabízeno v kapacitách 128 a 256 GB, bohužel bez možnosti dalšího rozšíření; telefon pojme „pouze“ dvě SIM karty formátu nano.

Realme GT Neo2 4

Konektorovou výbavu zastupuje pouze USB-C, které poslouží zejména pro dobíjení interní 5 000mAh baterie. Podporováno je rychlodobíjení výkonem až 65 W, bezdrátové nabíjení přítomné není. Zato bezdrátová konektivita je příkladná, máme zde 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 a NFC. Operačním systémem je Android 11 zabalený do nadstavby Realme UI 2.0.

Cena a dostupnost

Realme GT Neo 2 zamíří nejprve na indický trh, kde bude nabízen od 17. října za následující ceny:

  • Varianta 8/128 GB přijde na 31 999 INR (9 300 korun bez DPH)
  • Varianta 12/256 GB bude stát 35 999 INR (asi 10 500 korun bez DPH)

Zda se telefon podívá i do Evropy, zatím nevíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku