Domů » Bleskovky » Realme dostalo certifikát TÜV Rheinland. Garantuje tři roky bezproblémového používání

Realme dostalo certifikát TÜV Rheinland. Garantuje tři roky bezproblémového používání

Čínské značce Realme se na českém trhu poměrně daří. Korunu s nápisem nejlepší poměr cena/výkon“ poměrně nedávno ukradlo Xiaomi a nyní by se Realme rádo ještě více etablovalo nejen na tuzemském trhu. S tím má firmě pomoci i certifikát německého TÜV Rheinland s názvem High Reliability.

Realme C11 uvod
Realme C11

„Zahájili jsme spolupráci s TÜV Rheinland, abychom posunuli kontrolu kvality na další úroveň. Stali jsme se tak první značkou chytrých telefonů, která získala certifikaci TÜV Rheinland High Reliability. Touto sadou standardních postupů kvality projdou při testování a kontrole všechny chytré telefony Realme,“ říká generální ředitel Realme Sky Li.

Realme 7 v2 1
Realme 7

Proces zahrnuje 23 hlavních testů, a to včetně deseti scénářů každodenního používání, jako je pád, opotřebení nebo poškrábání. Součástí je i sedm testovacích scénářů extrémních podmínek, jako jsou vysoké teploty nebo vlhkost, kolísání napětí, působení statické elektřiny nebo tlaku vzduchu, a 6 testovacích scénářů spolehlivosti jednotlivých komponent.

Nepřehlédněte – Recenze Realme 7i: maratonec ve výdrži, co to s cenou nepřehání

Jako první tuto certifikaci obdržely smartphony Realme C21 a C25. Certifikát od TÜV Rheinland zaručuje, že chytrý telefon od Realme vydrží v běžném používání až tři roky bez poruchy, což v dnešním mobilním světě není jednoduché garantovat. Pro zákazníka je v tomto případě nejzajímavější garance z pohledu životnosti baterie. Jestli Realme a TÜV Rheinland těmto závazkům dostojí, si budeme muset počkat.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Garantuje? Co to znamená? Že ze 100 kusů se ani jeden nerozbije? To asi těžko, to přeci nejde garantovat.

    • kolemjdoucí

      to si úplně nepochopil milý zlatý. důležitý to je třeba u akumulátoru

  2. V článku se výslovně píše „Certifikát od TÜV Rheinland zaručuje, že chytrý telefon od Realme vydrží v běžném používání až tři roky bez poruchy, což v dnešním mobilním světě není jednoduché garantovat.“. Jak tedy výrobce dodrží, že se žádný telefon v uvedené době neporouchá?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).