Domů » Bleskovky » Raspberry Pi 3 se možná dočká oficiálního Androidu přímo od Google

Raspberry Pi 3 se možná dočká oficiálního Androidu přímo od Google

Společnost Raspberry Foundation představila počátkem letošního roku třetí generaci mikropočítače Pi (více informací), který dokáže posloužit k všemožným účelům, například jako domácí multimediální centrum či jako nenáročná jednotka k automatizaci zařízení v domácnosti. Kutilové mají možnost na této destičce „kreditkových“ rozměrů zkoušet různé distribuce operačních systémů založených zejména na Linuxu, avšak je možné na ní provozovat například i Windows 10 pro IOT. Brzy by navíc mohla přijít oficiální podpora systému Android.

raspberry pi

Alespoň to naznačuje oficiálně vytvořený repozitář pro Raspberry Pi 3 na stránkách Google Source. Zatím je prázdný, ale v budoucnu by se mohl plnit soubory podobně jako např. úložiště na kódy pro konkurenční mikropočítač Arduino. Android na Raspberry Pi 3 by mohl být výzvou nejen pro koncové uživatele, kteří by mohli na tomto mikropočítači pracovat ve známém prostředí se známými aplikacemi, ale také pro vývojáře a studenty IT oborů.

raspberrypi3

Raspberry Pi 3 pohání čtyřjádrový 64bitový procesor Broadcom BCM2837 s 1 GB RAM, na desce se dále nachází čtveřice USB portů, LAN konektor, HDMI, 3,5mm jack a nechybí ani bezdrátová konektivita Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 4.1. Cena samotné desky se pohybuje okolo tisíce korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments