Cena:

Řada Huawei Mate ještě neřekla sbohem. Příští rok má přijít novinka pro globální trh

Huawei Mate 50 1

Gigant z říše středu Huawei nemá v posledních letech na růžích ustláno. I když jeho poslední smartphone Huawei Nova 9 zamířil také do našich luhů a hájů, vlajkovým modelům se na globálním trhu příliš nedaří, a to i přesto, že Huawei Mate 40 Pro není vůbec špatný telefon.

Huawei Mate 50 1
Koncept Huawei Mate 50 nevypadá špatně. Fotoaparát ale punc Leica určitě nedostane

Nižší zájem nicméně Huawei neodradil od vydání dalšího smartphonu z řady Mate pro globální trh, jejž potvrdil Derek Yu, prezident Huawei Consumer Business pro střední a východní Evropu, Severní Kanadu a Turecko. Novinky z řady Huawei Mate se máme dočkat už příští rok a pravděpodobně zamíří také do našich končin.

Huawei Mate 50 Pro - THIS IS AWESOME!!

Už dříve se spekulovalo o posunutí odhalení rodiny smartphonů Huawei Mate 50, která se měla původně ukázat už letos, ale čínský gigant se nakonec rozhodl představení odložit, pravděpodobně kvůli nedostatku komponent.

Bude se Huawei Mate 50 podobat Honoru Magic 3?

Čím chystaný Huawei Mate 50 příští rok ohromí potenciální zájemce? Vůbec bychom se nedivili, kdyby Huawei Mate 50 nápadně připomínal Honor Magic 3, a to jak vnitřní výbavou, tak svým designem.

HONOR Magic3 ID vizual
Nedivili bychom se, kdyby Huawei Mate 50 vypadal jako Honor Magic 3

Ačkoli se zástupci Honoru dušují, že Magic 3 vznikal kompletně v jejich režii, podobnosti mezi telefony Huawei Nova 9 a Honor 50 naznačují, že nějaká spolupráce stále ještě probíhá. Na to, čím nás nakonec Huawei překvapí, si budeme muset počkat.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.