Domů » Bleskovky » Quick Charge 4+: nejrychlejší nabíjení od Qualcommu skoro nikdo nevyužívá

Quick Charge 4+: nejrychlejší nabíjení od Qualcommu skoro nikdo nevyužívá

Technologii rychlého nabíjení Quick Charge 4+ představil Qualcomm v polovině roku 2017, avšak výrobci smartphonů jí zatím příliš nevyužívají. Spousta z nich vsází spíše na starší revizi Quick Charge 3.0 (Samsung dokonce pouze Quick Charge 2.0) nebo na vlastní standardy.

Telefony a nabíječky podporující Quick Charge 4+:

Z oficiálního seznamu je patrné, že nejvíce Quick Charge 4+ využívají smartphony Xiaomi, což je pochopitelné; tato čínská značka dosud nepředstavila žádný vlastní standard pro rychlé nabíjení, kterým se mohou chlubit konkurenční výrobci. Huawei a Honor mají SuperCharge, Oppo má VOOC, OnePlus má Warp Charge. Výrobci raději vsází na svá řešení, než aby platili Qualcommu licenční poplatky za Quick Charge, popřípadě platí nižší poplatky za použití staršího (a pomalejšího) standardu.


Za měsíc se zřejmě seznam telefonů podporující nejrychlejší nabíjení od Qualcommu rozroste, avšak velké rozšíření očekávat nelze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jan
Anonym
Jan

Quick Charge 4+ využívají nejvíc smartphony Xiaomi, ale nabíječky dávají Quick Charge 3 :-(

zipiik
Uživatel
zipiik

Tahle proprietarni reseni rychlonabijeni jsou fakt peklo.

uni
Uživatel
uni

Jj, ignorovat jak to jen jde.

radim
Anonym
radim

pravda, s TCL te nejake rychlonabijeni trapit nemusi

q
Anonym
q

Bazarista čuni ignoruje všechny novinky posledních pěti let jak to jen jde?

Rezza
Anonym
Rezza

Jako nejdříve jsem byl na Google naštvaný, že v Pixelu, ač s Qualcommem, QC nejede. Zvlášť když na to mám doma snad všechno. Ale pak z druhé strany – ať už Google protlačí PD a jsem ochotný kvůli tomu chvíli trpět :).

uni
Uživatel
uni

Tak tak, jsi firmy, které nevymýšlí kraviny, Apple, Sony, Google, LG a nějak „na tajňačku“ Samsung.

niky79
Uživatel
niky79

Ano, Apple nevymysli kraviny. A proto dava do iphonu za 25-40 tisic nabijecku 1A v cene dolaru, dvou. Chceš rychlonabijeni? Naval alespon 1500 za nabijecku a kabel.

q
Anonym
q

A navíc Applw dává proprietární nabíječku, a čuník uni nepindá.

Honza
Anonym
Honza

Souhlas, osobně jedu na PD kompletně. Notebook, HTC U12 i BT sluchátka od Sennheiseru nabije jako nic a forem, o kterém si pribalena QC 3.0 nabíječka může nechat zdát. Tu si nechávám u postele a starší v práci, ale na rychlé nabíjení leda PD ?

niky79
Uživatel
niky79

Proč by mělo být proprietární nabijeni peklo? Když koupíš telefon a v něm je rychlonabijecka (např. Oneplus), nějaké jiné rychlonabíjecí standardy tě celkem nezajímají.

zipiik
Uživatel
zipiik

Jednu nabíječku doma, jednu v práci, v autě by se rychlonabíjení takty mohlo hodit… Pak koupíš nový telefon a můžeš si nákupy zopakovat, nebo nabíjet pomalu.

uni
Uživatel
uni

Plus možnosti poškození při použití jiného zapojení daného vendor lock-in řešení jinam.

Jan
Anonym
Jan

No ani nevím jestli jde za rozumné peníze nabíječka Quick Charge 4 koupit