TOPlist

Quick Charge 4+: nejrychlejší nabíjení od Qualcommu skoro nikdo nevyužívá

Technologii rychlého nabíjení Quick Charge 4+ představil Qualcomm v polovině roku 2017, avšak výrobci smartphonů jí zatím příliš nevyužívají. Spousta z nich vsází spíše na starší revizi Quick Charge 3.0 (Samsung dokonce pouze Quick Charge 2.0) nebo na vlastní standardy.

Telefony a nabíječky podporující Quick Charge 4+:

Z oficiálního seznamu je patrné, že nejvíce Quick Charge 4+ využívají smartphony Xiaomi, což je pochopitelné; tato čínská značka dosud nepředstavila žádný vlastní standard pro rychlé nabíjení, kterým se mohou chlubit konkurenční výrobci. Huawei a Honor mají SuperCharge, Oppo má VOOC, OnePlus má Warp Charge. Výrobci raději vsází na svá řešení, než aby platili Qualcommu licenční poplatky za Quick Charge, popřípadě platí nižší poplatky za použití staršího (a pomalejšího) standardu.

Za měsíc se zřejmě seznam telefonů podporující nejrychlejší nabíjení od Qualcommu rozroste, avšak velké rozšíření očekávat nelze.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku