Domů » Bleskovky » Quick Charge 4+: nejrychlejší nabíjení od Qualcommu skoro nikdo nevyužívá

Quick Charge 4+: nejrychlejší nabíjení od Qualcommu skoro nikdo nevyužívá

Technologii rychlého nabíjení Quick Charge 4+ představil Qualcomm v polovině roku 2017, avšak výrobci smartphonů jí zatím příliš nevyužívají. Spousta z nich vsází spíše na starší revizi Quick Charge 3.0 (Samsung dokonce pouze Quick Charge 2.0) nebo na vlastní standardy.

Telefony a nabíječky podporující Quick Charge 4+:

Z oficiálního seznamu je patrné, že nejvíce Quick Charge 4+ využívají smartphony Xiaomi, což je pochopitelné; tato čínská značka dosud nepředstavila žádný vlastní standard pro rychlé nabíjení, kterým se mohou chlubit konkurenční výrobci. Huawei a Honor mají SuperCharge, Oppo má VOOC, OnePlus má Warp Charge. Výrobci raději vsází na svá řešení, než aby platili Qualcommu licenční poplatky za Quick Charge, popřípadě platí nižší poplatky za použití staršího (a pomalejšího) standardu.

Za měsíc se zřejmě seznam telefonů podporující nejrychlejší nabíjení od Qualcommu rozroste, avšak velké rozšíření očekávat nelze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Quick Charge 4+ využívají nejvíc smartphony Xiaomi, ale nabíječky dávají Quick Charge 3 :-(

 2. Tahle proprietarni reseni rychlonabijeni jsou fakt peklo.

  • Jj, ignorovat jak to jen jde.

  • pravda, s TCL te nejake rychlonabijeni trapit nemusi

  • Bazarista čuni ignoruje všechny novinky posledních pěti let jak to jen jde?

  • Jako nejdříve jsem byl na Google naštvaný, že v Pixelu, ač s Qualcommem, QC nejede. Zvlášť když na to mám doma snad všechno. Ale pak z druhé strany – ať už Google protlačí PD a jsem ochotný kvůli tomu chvíli trpět :).

  • Tak tak, jsi firmy, které nevymýšlí kraviny, Apple, Sony, Google, LG a nějak „na tajňačku“ Samsung.

  • Ano, Apple nevymysli kraviny. A proto dava do iphonu za 25-40 tisic nabijecku 1A v cene dolaru, dvou. Chceš rychlonabijeni? Naval alespon 1500 za nabijecku a kabel.

  • A navíc Applw dává proprietární nabíječku, a čuník uni nepindá.

  • Souhlas, osobně jedu na PD kompletně. Notebook, HTC U12 i BT sluchátka od Sennheiseru nabije jako nic a forem, o kterém si pribalena QC 3.0 nabíječka může nechat zdát. Tu si nechávám u postele a starší v práci, ale na rychlé nabíjení leda PD ?

  • Proč by mělo být proprietární nabijeni peklo? Když koupíš telefon a v něm je rychlonabijecka (např. Oneplus), nějaké jiné rychlonabíjecí standardy tě celkem nezajímají.

  • Jednu nabíječku doma, jednu v práci, v autě by se rychlonabíjení takty mohlo hodit… Pak koupíš nový telefon a můžeš si nákupy zopakovat, nebo nabíjet pomalu.

  • Plus možnosti poškození při použití jiného zapojení daného vendor lock-in řešení jinam.

 3. No ani nevím jestli jde za rozumné peníze nabíječka Quick Charge 4 koupit

 4. Ať žije Power Delivery. S nabíječkou od notebooku nabiju svoje HTC U12 i BT sluchátka. Všechno pěkně přes USB-C a dramaticky rychleji než s pribalenou QC 3.0 nabíječkou.

 5. Quick Charge 4+ nabíječka je někde k sehnání?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).