Domů » Bleskovky » Qualcomm vysvětluje: Více jader ještě nemusí znamenat vyšší výkon (video)

Qualcomm vysvětluje: Více jader ještě nemusí znamenat vyšší výkon (video)

Qualcomm je nejpopulárnějším výrobcem čipů pro mobilní zařízení. Je velmi pravděpodobné, že nějaký z telefonů ve vaší domácnosti je poháněn právě jejich procesory. Přesto v poslední době čelí tvrdé konkurenci od společností jako MediaTek. Tyto firmy nabídnou za stejnou cenu více jader než Qualcomm, který nabízí obvykle dvě jádra, ale s větším celkovým výkonem. Proti nim Qualcomm ztratil značný tržní podíl v nižší a střední třídě. Jelikož nedokáže nabídnout čtyři jádra za nízkou cenu.

Teď se společnost snaží zvýšit povědomí o tom, že více jader nemusí znamenat lepší výkon. Nová marketingová kampaň má vyvrátit tento mýtus. Společnost zveřejnila video, kde vysvětluje, proč záleží na každém konkrétním jádru a ne na jejich počtu. Video má minutu a 16 sekund a není to pouze marketingové povídání, ale opravdu dává smysl. Stejně jako více megapixelů nezaručí lepší fotografie, tak více jader nezaručuje lepší výkon.


David Podzimek

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
marek1
Uživatel
marek1

Amen :) Konecne i renomovana spolecnost, rika ze vice prouzku Addidas je k nicemu a je to pouze marketingovy tah, na ktery BFU naleti.

Royce
Uživatel
Royce

jj a stejně se všichni WP hateři budou ohánět svými jádry :-D

Geary
Uživatel
Geary

Oni se tím ohání i wp fan, akorát dva roky po sezóně.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Já třeba jsem WP hater, ale počet jader ve WP je jejich poslední problém. I tak zrovna tady tvoje argumentace neni validní, protože Nokia dává do telefonů staré procesory, která se současným 2 jádrům ani čínským 4 jádrům nemohou výkonostně rovnat :D Takže badambam pššš… Jediné co bys tak na obhajobu mohl říct, že WP jsou především pracovní nástroj a tam není potřeba mít nadupaný HW, ale kontrovat tím, že Nokie mají superkvalitní soudobý HW který obstojí proti 4 jádrům v Androidu, to je trochu mimo :D

mceza
Uživatel
mceza

„Nokia dává do telefonů staré procesory, která se současným 2 jádrům ani čínským 4 jádrům nemohou výkonostně rovnat“

Máš na to nějaký test? Nebo to jsou jen informace vycucané z prstu?

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

vygoogli si to, neni to tak těžký

mceza
Uživatel
mceza

Ale prosímtě. Co bych googlil. Na tom extrémně zastaralym a pomalym dvoujádru mi jede vše, co pro WP je. A na WP je dost graficky náročných her a náročných aplikací.

Vygoogli si je, není to tak těžké.

Ip Man
Uživatel
Ip Man

No marketing nemarketing to je sice pravda, ale bohužel ( nebo bohu dík jak se to vezme) on ten marketing dnes dost vydělává! Takže dnes proti tomu sice Qualcomm vede kampaň, ale stejně se tomu nevihne už jenom kvůli tomu že se zase má zvíšit rozlišení displeje až na 4K !

mceza
Uživatel
mceza

Velké množství aplikací stejně není napsané tak, aby běželo na vícejádrovém procesoru. Pak je mi nějaké čtyrjádro k ničemu.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Tobě možná, mě furt pomáhá k tomu, že neběží jen jeden proces rozložený na 2 jádra ale X procesů rozložených na 4 jádra :D Ale to je jen teorie, osobně si myslím, že pokud by Nokia dávala do svých telefonů kvalitní procesory (a konečně s kvalitním audiochipem PLEASE), těm telefonům to bude BOHATĚ stačit. Bohužel to ale nedělá a dává tam procáky které jsou na hraně. Možná se stane zázrak a během roku se technologie nikam neposunou nebo se bude konkurence soustředit na jiný segment a tím pádem ani nevzniknou náročnější aplikace. Já bych na to ale nevsázel a z… Číst vice »

mceza
Uživatel
mceza

„Proces rozdělený na dvě jádra nebo na X jader“ Jenže rozdíl mezi 4 a 2 jádry není zas tak markantní, aby se vyplatilo na to soustředit veškerou pozornost vývoje a přitom kašlat na věci jako špičkový fotoaparát nebo displej. Ty stále NECHÁPEŠ (použiju tvoji metodu CapsLocku), že naprostá VĚTŠINA aplikací NEUMÍ využívat vícevláknové procesy. A tobě je pak úplně jedno, zda máš sedmdesát jader nebo jedno, protože ta aplikace prostě běží v tom jednom vlákně na tom jednom jádře. Pro vývoj je třeba dost náročné optimalizace, aby aplikace uměly běžet ve více vláknech současně a u běžných aplikací to tedy… Číst vice »

steelspace
Uživatel
steelspace

Dovolím si nesouhlasit. Aplikace s GUI by se měly psát tak, aby jakákoliv činnost, delší než jednotky ms, běžela v separátním vlákně s nízkou prioritou a GUI tak mohlo plynule běžet. K tomu ještě systém něco dělá na pozadí (email, chat atd.) takže i ta 4 a víc jádra jsou využitelná.

mceza
Uživatel
mceza

„Aplikace s GUI by se měly psát“

Správně. Měly…

A na OS + jednu aktivní aplikaci ty dvě jádra bohatě stačí.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

Kde říkám, že to nechápu, víceméně jsi zopakoval co jsem řekl já :D Já jen podotknul, že 4 jádrový procesor se nestará jen o jednu aplikaci která běží v daný čas, ale o další procesy na pozadí, které system může mezi jádra dělit, což ty jsi nepoznamenal a řekl jsi jen část pravdy. Naopak pak dál píšu, že pro WP v tuhle chvíli opravdu je 4 jádro zbytečný a daleko lepší by byla kvalitní dvoujádra.

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

takže se nevstekej :D