Qualcomm představil extrémně výkonný tablet se Snapdragonem 805. Pro každého ale nebude

Po chytrých hodinkách Toq se společnost Qualcomm rozhodla vstoupit na trh s dalším produktem, kterým se tentokrát stal extrémně výkonný tablet s názvem MDP. V jeho útrobách tiká čtyřjádrový procesor Snapdragon 805 (APQ8084), který je schopen maximálního taktu 2,7 GHz. Pro grafické operace je k dispozici GPU jednotka Adreno 420. Potřeby systému a spuštěných aplikací obstarává 3GB operační paměť.

 

Kapacita interního úložiště činí slušných 64 GB. Tato hodnota však není konečná, jelikož na těle zařízení lze nalézt slot na paměťové microSD karty. Čelní straně dominuje desetipalcový IPS displej s rozlišením WQHD (2560 x 1440 px). Další výbava zahrnuje NFC, GPS, Bluetooth ve verzi 4.0, HDMI, port USB 3.0, třináctimegapixelový fotoaparát a 2Mpx kamerku pro videohovory. Nad displejem se nachází dvojice speciálních kamer, které mají sloužit pro zpracování bezdotykových gest. Celkový dojem ze špičkové výbavy však trochu kazí akumulátor, který nabízí podprůměrnou kapacitu 3400 mAh. Další zklamání následně přichází s informací o dostupnosti.

 

Tablet Qualcom MDP (Mobile Development Platform) není produktem určeným běžným spotřebitelům. Všechny vyrobené kusy poputují do rukou vývojářů, kterým má posloužit jako učební pomůcka při vývoji aplikací a vyždímání veškerého potenciálu z procesoru Snapdragon 805. Nezoufejme však předčasně. Nedávné spekulace totiž hovoří o připravovaném zařízení s podobnými parametry, které se dost možná objeví na pultech obchodů ještě v průběhu letošního roku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. bkf1 (neregistrovaný)

    „na těle zařízení lze nalézt slot na paměťové microSD karty“

    I kdyz muj odpor k HTC, jako ke „kopirovaci“ jablecnych omezeni, je velmi silny, tak za tohle rozhodne palec nahoru ;-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *