Domů » Bleskovky » Qualcomm představil dalšího rychlíka, nový Snapdragon 805 je tu

Qualcomm představil dalšího rychlíka, nový Snapdragon 805 je tu

Minulý týden se objevila spekulace o novém čipu od Qualcommu s označením MSM8974AC s taktem 2,5 GHz. Qualcomm dnes toto řešení oficiálně představil pod názvem Snapdragon 805. Jaké jsou rozdíly oproti Snapdragonu 800? Jádra v procesoru nemají pouze o 200 MHz vyšší takt, ale je použita i nová architektura Krait 450, oproti Krait 400 v Snapdragonu 800. 

 

Nalezneme zde také novější grafický čip Adreno 420, který by měl být až o 40 % rychlejší než starší model. Zároveň má podporovat nahrávání i přehrávání obsahu s rozlišením 4k. Obsahuje i nový modem Gobi MDM9x35, který dokáže data přenášet teoretickou rychlostí až 300 Mbps, což je dvakrát více, než aktuálně nabízí nejrychlejší LTE sítě v zemích jako je Jižní Korea. K dispozici bude i o něco „pomalejší“ modem Gobi MDM9x25 (150 Mbps). Podle vyjádření Qualcommu tento čip uvidíme v chytrých telefonech v průběhu první poloviny příštího roku. To je správné načasování pro vlajkové modely pro rok 2014.

David Podzimek

3 komentářů

  1. Martin (neregistrovaný)

    No uvidíme jak to bude využito v praxi ten výkon ale tegra 5 bude lepší si myslím.

  2. Přesně tak, aby se totiž ta slavná Tegra stačila vůbec do nějakého toho telefonu dostat ! Víme jak to je s Tegrou 4, dodneška jí mají snad jen dva telefony, které se u nás ani oficiálně neprodávají ! A ještě ta jejich konzole která se u nás taky neprodává.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).