Domů » Bleskovky » Qualcomm má nového ředitele, stal se jím Steve Mollenkopf

Qualcomm má nového ředitele, stal se jím Steve Mollenkopf

Tento čtvrtek se objevily spekulace o tom, že se Steve Mollenkopf stane CEO velké technologické společnosti a média jeho jméno ihned začala skloňovat s Microsoftem. V pátek se opravdu dostal do vedení velké společnosti – Qualcommu, kde již dvacet let působí, poslední dva roky na pozici COO (Chief Operating Office). Vedení převezme čtvrtého března příštího roku. Jeho předchůdce Paul Jacobs zůstane v křesle výkonného předsedy představenstva.

 

Mollenkopf byl na místo CEO dosazen radou jednomyslně. Qualcomm je největším výrobcem čipů pro mobilní zařízení a Mollenekopf se za poslední roky výrazně zasloužil o expanzi společnosti. Na pozici COO zajistil Qualcommu jasnou pozici jedničky na trhu s výkonnějšími chytrými telefony. Přesto musí v současnosti čelit silné konkurenci v podobě stále rychleji roustoucích společností jako je Mediatek a Rockchip.

David Podzimek

5 komentářů

 1. Nejvetsi konkurenci vidim v Samsungu a jeho Exynosech.

 2. Trebus (neregistrovaný)

  Se Samsungem souhlasím, ale do budoucna může kartami ještě hodně zamíchat i Intel.

 3. KÉLA (neregistrovaný)

  Qualcomm je výbornej….hodně výkonej-sám ho mám ve své Xperii a je o hodně lepší než ARM od Samsungu……i když je pravda že jestli nastoupí do mobilních procesorů i Intel tak bude asi na vrcholu on protože už i pro PC dělá hodně výkoný a úporný procáky

 4. Tony (neregistrovaný)

  Nezabúdajte na Nvidiu, i keď si myslím, že neskôr bude skôr vyrábať grafiku pre mobilné zariadenia, každopádne výrobca radšej použije Tegru ako Exynos, ak nerátame Samsung. Takže ako najväčšiu konkurenciu ja vidím Nvidiu a v budúcnosti Intel. V low-endoch je to zas Mediatek

  • Velda (neregistrovaný)

   Ale nVidia žádný podíl na trhu SoC nemá. Z hlavy bych řekl 10 mnohem méně známých firem s mnohem vyšším podílem…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).