Domů » Články » Quake III Arena – pouze na Dell X50V/X51V

Quake III Arena – pouze na Dell X50V/X51V

quake_lO předělávce legendárního Quake III Arena na PPC jsem vás již informovali, a nyní se všichni fanoušci konečně dočkali oficiálního uvedení této portace. Jak jste si mohli přečíst v předchozí bleskovce, framerate dosahoval pouhých 5FPS, a to je žalostně málo. Portace proto podstoupila nutné optimalizace a jejich výsledkem 15-25FPS, což sice stále není optimální, ale lepší už to zřejmě nebude.

Háček je v tom, že oněch 15-25 snímků za sekundu dosáhnete pouze díky hardwarové akceleraci integrovaného GPU Intel 2700G, se kterými se setkáte v zařízeních Dell X50V/X51V. Majitelé ostatních zařízení mají bohužel smůlu a dočkají se pouze velmi nízkého počtu snímků, což vede k nehratelnosti. Pokud však vlastníte onen Dell, musíte mít ještě nainstalován na PC původní Q3, 128MB místa na paměťové kartě a 40-96MB volné operační paměti, a pak vám již nic nebrání si pořádně zapařit.

 

Oficiální stránky Q3 Arena CE na NoctemWare

Zdroj: Pocket PC Thoughts

 

q3a

Aleš Lalík

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).