Qool Labs odhaluje své nové klenoty – QDA Lite a QDA Icon

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

QDA Lite a QDA IconSpolečnost Qool Labs představila světu své nové modely Icon a Lite. Oba dva vycházejí z prototypu zařízení společnosti TechFaith Wireless – Lite-On Phoenix 2, avšak přeci jen se v několika vlastnostech a parametrech liší.

Vybavenější model QDA Lite poběží na operačním systému Windows Mobile 5.0 Phone edition, pohánět jej bude výkonný procesor Intel PXA270 s taktem 520MHz.K dispozici bude 64MB RAM a 128MB ROM. Jedná se o tribandové GSM zařízení, kterému nechybí podpora Wi-Fi standardu 802.11b, Bluetooth verze 2.0. Zamrzí podpora EDGE nebo UMTS. Za velmi dobrý krok výrobce považuji podporu funkce USB Host.

QDA Lite nabízí dotykový displej, bohužel jen s rozlišením 240x320px při 65k barvách. K pořizování fotografií je možné využít 2Mpx fotoaparátu, data bude možné uložit na paměťové karty typu SD nebo MMC (SD/IO slot). Rozměry tohoto zařízení jsou 114 x 58 x 19 mm, hmotnost 149 gramů.

QDA Lite
1

Druhým představeným je PocketPC QDA Icon. Ten s největší pravděpodobností nabídne jen 200Mhz TI OMAP procesor,  poběží samozřejmě také na Windows Mobile 5.0 Phone edition, opět se jedná o tribandové GSM zařízení, kterému nechybí podpora Wi-Fi, Bluetooth a ani EDGE. K dispozici by mělo být i vestavěné FM rádio, bohužel bez funkce RDS. Displej je stejný jako u jeho kolegy, tedy opět QVGA s úhlopříčkou 2.4″.

Velkým lákadlem, se kterým jsme se ještě u kapesních počítačů nesetkali, bude 4Mpx CCD fotoaparát s přisvětlovací diodou. Zajímavě vypadá i 512MB RAM a 512MB ROM. Z obrázků je také patrné, že QDA Icon nabídne leptané ovládací prvky ve stylu legendární Motoroly RAZR. Kdy se oba modely objeví na trhu zatím není známo.

QDA Icon se 4Mpx fotoaparátem
2 3

Zdroj: PPCthoughts

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku