Domů » Články » Qool Labs odhaluje své nové klenoty – QDA Lite a QDA Icon

Qool Labs odhaluje své nové klenoty – QDA Lite a QDA Icon

QDA Lite a QDA IconSpolečnost Qool Labs představila světu své nové modely Icon a Lite. Oba dva vycházejí z prototypu zařízení společnosti TechFaith Wireless – Lite-On Phoenix 2, avšak přeci jen se v několika vlastnostech a parametrech liší.

Vybavenější model QDA Lite poběží na operačním systému Windows Mobile 5.0 Phone edition, pohánět jej bude výkonný procesor Intel PXA270 s taktem 520MHz.K dispozici bude 64MB RAM a 128MB ROM. Jedná se o tribandové GSM zařízení, kterému nechybí podpora Wi-Fi standardu 802.11b, Bluetooth verze 2.0. Zamrzí podpora EDGE nebo UMTS. Za velmi dobrý krok výrobce považuji podporu funkce USB Host.

QDA Lite nabízí dotykový displej, bohužel jen s rozlišením 240x320px při 65k barvách. K pořizování fotografií je možné využít 2Mpx fotoaparátu, data bude možné uložit na paměťové karty typu SD nebo MMC (SD/IO slot). Rozměry tohoto zařízení jsou 114 x 58 x 19 mm, hmotnost 149 gramů.

QDA Lite
1

Druhým představeným je PocketPC QDA Icon. Ten s největší pravděpodobností nabídne jen 200Mhz TI OMAP procesor,  poběží samozřejmě také na Windows Mobile 5.0 Phone edition, opět se jedná o tribandové GSM zařízení, kterému nechybí podpora Wi-Fi, Bluetooth a ani EDGE. K dispozici by mělo být i vestavěné FM rádio, bohužel bez funkce RDS. Displej je stejný jako u jeho kolegy, tedy opět QVGA s úhlopříčkou 2.4″.

Velkým lákadlem, se kterým jsme se ještě u kapesních počítačů nesetkali, bude 4Mpx CCD fotoaparát s přisvětlovací diodou. Zajímavě vypadá i 512MB RAM a 512MB ROM. Z obrázků je také patrné, že QDA Icon nabídne leptané ovládací prvky ve stylu legendární Motoroly RAZR. Kdy se oba modely objeví na trhu zatím není známo.

QDA Icon se 4Mpx fotoaparátem
2 3

Zdroj: PPCthoughts

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Mně se hranatý zrůdy celkem líbí. Rozhodně hezčí, než kulatý úlety ne stylu Nokie 6600 apod…Proto se mi vždycky líbily PPC Fujitsu-Siemens, ty maj design dle mého gusta

  2. tak ten cerny je nadherny. A cim hranatejsi tim IMHO hezci.

  3. No ze by teda byl Lite vic vybavenej, nez Icon bych moc netvrdil – sice ma lepsi procesor, USB host, ale zase Icon nabizi daleko vice pameti (a to opravdu radove (i kdyz taky radove horsi procesor)), EDGE, lepsi fotak a jeste navic FM radio. Pro nekoho tyhle funkce/vlastnosti (a myslim, ze to vime presne vsichni, na jakou cilovou skupiny je to mireno) jsou daleko podstatnejsi..
    Btw. co se tyce designu, tak se mi taky vic libi ten cernej (i kdyz ta leptana klavesnice pusobi strasne kycovite). A co se tyce diskuze, tak radsi mam teda kulatejsi „mobily“ – do jiste miry, protoze nektere jsou kulate moc, ale hranate mobily ala to co predvadi SE fakt nemusim (a o hranatych „veckach“ uz se radsi ani nebudu zminovat). Ale 1000 lidi, to 1000 nazoru – a to je jedine dobre

  4. no ja bych byl nejradeji, kdyby ten fotak uplne odstranili a dali tam lepsi procesor. To by bylo uplne idealni.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).