Domů » Články » První živé fotografie HTC Nike (Touch II)

První živé fotografie HTC Nike (Touch II)

-Japonský operátor DoCoMo dnes oficiálně představil svůj nový model HT1100. Pod tímto zapeklitým názvem se ale neukrývá nic jiného, než očekávaný HTC Nike, neboli Touch II. Až doposud jsme tuto novinku znali pouze z renderů, živé fotografie a finální technická specifikace však řeknou mnohem více. Je také zajímavé, že operátor toto zařízení představil ještě před oficiální premiérou HTC.

Podle fotografií je zřejmé, že Nike je velice podobný nedávno recenzovanému HTC Touchi, vzhledem k výsuvné numerické klávesnici se ale jeho tělo trochu protáhlo. U Touche byla chybějící klávesnice často vytýkána, zařízení samotné totiž zrovna hojným počtem kláves nedisponuje. A přesně to se chystá změnit HTC Nike, který se bude pravděpodobně prodávat jako HTC Touch II; později se s ním samozřejmě setkáme i na našem trhu.

A jaká je vlastně finální specifikace HTC Nike? Samozřejmě můžeme počítat s WM6 Professional, podporou UMTS/HSDPA (3.6Mbps), 2MPx fotoaparátem a 1Mpx kamerkou pro videohovory. Po vzoru Touche bohužel chybějí softwarové klávesy, nicméně tento problém alespoň z části vyřeší výsuvná numerická klávesnice. Zajímavé také je, že oproti Touchi má Nike QVGA displej s úhlopříčkou pouhé 2.6“, což může řadu případných zájemců odradit. Nike dále nabídne Bluetooth, Wi-Fi a integrované FM rádio.

Oficiální obrázky
- -

Živé fotografie
-

-

Zdroje: MoDaCo, the::unwired

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).