TOPlist

První Walkman od Sony s Androidem se chystá do prodeje

Společnost Sony plánuje ještě tento měsíc na vybraných trzích uvést do prodeje první Walkman s Androidem. Půjde o chytré zařízení bez telefonních funkcí, které bude cílit především na využívání multimediálního obsahu. Například v Austrálii se bude prodávat verze s označením NWZ-Z1050, která nabídne 16 GB vnitřní paměti, 4,3″ WVGA displej, 1GHz procesor NVidia Tegra 2, GPS navigaci a bohužel jen Android ve verzi 2.3 (s plným přístupem na Android Market). Další nevýhodou je absence FM rádia, které bych u multimediálního zařízení považoval za samozřejmost.

-

Sony uvádí, že nový Walkman vydrží 20 hodin při přehrávání hudby a 5 hodin při sledování videa. Cena by měla začínat na 269 USD za 16GB variantu. Za paušální poplatek 5USD/měsíc získá uživatel základní přístup k databázi hudby a videa, ze které bude moci čerpat obsah. Premium varianta balíčku bude stát 13 USD a zřejmě nabídne i možnost stahování obsahu do zařízení. Nepředpokládáme, že bychom se s tímto zařízením setkali také na tuzemském trhu, ale třeba podobný přehrávač nabídnou i další výrobci; uvidíme po MWC.


Zdroj: Gizmodo

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku