Domů » Bleskovky » První upoutávka na remasterovanou trilogii GTA je venku. Kdy vyjde a kolik bude stát?

První upoutávka na remasterovanou trilogii GTA je venku. Kdy vyjde a kolik bude stát?

Herní studio Rockstar Games chystá kolekci Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, což budou remasterované verze legendárních her GTA III, Vice City a San Andreas. Chystaná edice konečně zná datum odhalení a cenu, navíc si můžeme prohlédnout první upoutávku.

Znovuzrození trilogie GTA už za tři týdny

Z upoutávky je zjevné, že se všechny tři díly dočkaly znatelného omlazení. Postarala se o ně společnost Grove Street Games, která s pomocí Unreal Engine přepracovala světelné efekty, stínování, odlesky, počasí a grafiku na prakticky všech místech ve hře; propracovanější jsou postavy, dopravní prostředky a zbraně, u budov, silnic a interiérů byly použity detailnější textury. Minimálně majitelé konzolí Xbox Series X a PS5 si budou moci užít hraní v rozlišení 4K při 60 fps.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition Trailer

Změněno bude i ovládání, které má u všech tří her vycházet z GTA V, avšak bude se přizpůsobovat dané platformě, aby se snadno ovládaly dotykem, fyzickými ovladači či nakláněním zařízení. Každá z her bude mít upravené rozhraní obsahující nový vzhled ladění rádia a mini map, do nichž bude možné ukládat waypointy a destinace. Potěšující je také instantní znovunačtení mise po prvotním selhání bez nutnosti zdlouhavého načítání.

Cena a dostupnost

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition vyjde nejprve digitálně 11. listopadu, a to na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a 5 a Nintendo Switch. Předplatitelé Xbox Game Pass získají v tento den bezplatný přístup k remasterované verzi San Andreas, zatímco předplatitelé PlayStation Now dostanou pro změnu definitivní verzi GTA III.

gta

7. prosince poté budou v obchodech dostupné fyzické kopie hry, v první polovině příštího roku pak budou hry uvolněny i pro mobilní platformy Android a iOS. Cena za kolekci všech tří her je stanovena na 60 USD (asi 1 300 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Já chci víc článků o Google Pixel! :D

    • Ale to není Apple, že tady budou psát i o hadříku 🙄

    • Anonym, bohužel je to tak :-(

    • Sjel jsem na komenty, ať se dozvím něco více o tom, co si lidé myslí o remastrovaném GTA a jediné, co se ke mě dostane je google a apple? Vážně? Tak to je sjůpr.. cca půl roku zpátky tady byl fajnový článek o Concordu.. Mrskněte tam zpětně taky něco, ať jdou vaše komenty mimo mísu nejen tady, ale i tam..

    • Tak Péťo, já ti přidám svůj názor. Dle mě je to pěkná pič.ovina. Víceméně grafický mod, kterých je na netu plno a chtějí za 60 dolarů? Ostuda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).