První smartphone s čipem NVidia Tegra 4 nečekaně vyrobí ZTE

Společnosti ZTE a NVidia před několika hodinami oznámily, že prvního smartphonu s čipsetem Tegra 4 se dočkáme nejdéle do poloviny letošního roku. Jelikož se v případě ZTE jedná o čínského výrobce, tak dostupnost mimo domácí trh je v tuto chvíli značeně nejistá, nicméně z hlediska očekávaného růstu společnosti se dá předpokládat, že se v průběhu roku dočkáme i u nás v Evropě. NVidia dále prozradila, že společně s výše jmenovaným výrobcem pracují na vývoji „super smartphonu“, který bude schopen fungovat v sítích LTE. Pokud očekáváte, že byly odhaleny nějaké bližší podrobnosti o použitém hardwaru, tak vás musíme bohužel zklamat. Jediné co je pro tuto chvíli jasné, že připravované zařízení bude osazeno verzí SoC se čtyřmi procesorovými jádry ARM Cortex A-15 (4+1) a sedmdesátidvoujádrovou grafickou jednotkou.

Z toho lze jednoduše vydedukovat, že se nebude jednat o odlehčenou variantu čipové sady Tegra 4i s integrovaným LTE modulem (ARM Cortex A-9), kterou NVidia představila 20. února. Jelikož výkonnější varianta Tegry 4 nedisponuje nativní podporou pro LTE sítě, bylo nutné sáhnout pro samostatném komunikačním čipu NVidia i500. Vysvětlení tohoto řešení je poměrně jednoduché. ZTE chce na trh jistě uvést nejvýkonnější smartphone, který bude plně konkurenceschopný špičkově vybaveným modelům od společností jakými jsou například HTC, Samsung či jihokorejské LG.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku