První pohled na nový komunikátor HP hw67xx

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

hw6715Server Pocket PC Thougts zveřejnil krátké preview nového komunikátoru HP hw67xx, nástupce řady hw65xx. Novinka se bude vyrábět stejně jako její předchůdce ve dvou verzích, a sice hw6710 a hw6715. Rozdíl bude pouze v absenci 1,3MPx fotoaparátu u modelu hw6710. Co nového řada hw67xx nabídne?

Změn opravdu není mnoho (bohužel), nejmarkantnějsí je přechod na systém Windows Mobile 5 a integrace bezdrátové technologie Wi-Fi. Také se již nesetkáme se dvěma sloty pro paměťové karty, nýbrž pouze s miniSD slotem. Proč ale HP odstranilo právě SDIO SD slot a místo něj nechal stále ještě méně běžný miniSD, který navíc nepodporuje SDIO? Toť otázka, jejíž odpovědi se zřejmě nedočkáme.

Další méně drobné změny se udály u paměti-zvýšila se kapacita ROM na 128MB. Rovněž procesor zrychlil na běžných 416MHz oproti předchozím 312MHz. Žádné další dramatické změny se neudály, pouze u klávesnice se trochu pozměnily 3 klávesy a samozřejmě přibyly 2 softwarové pro ovládání Windows Mobile 5. Co se ovšem nezměnilo je rozlišení displeje-jeho 240×240 pixelů opravdu není žádný zázrak.

Jak hodnotit novou řadu hw67xx? Změn je pomálu, některé jistě příjemné (systém, Wi-Fi), ale spousta věcí zůstala při starém (displej) nebo se naopak změnila k horšímu (jen miniSD slot). HP se tedy příliš nepředvedl.

Více fotografií si prohlédnete na Pocket PC Thougts

Autor článku Aleš Lalík
Aleš Lalík

Kapitoly článku