Domů » Bleskovky » První nightly verze CyanogenModu 12 s Androidem 5.0 jsou oficiálně k dispozici

První nightly verze CyanogenModu 12 s Androidem 5.0 jsou oficiálně k dispozici

Tým CyanogenMod sliboval na začátek nového roku významnou novinku, kterou se stalo uvolnění prvních nightly verzí CyanogenModu 12 postaveného na Androidu 5.0.2. Ten je v tuto chvíli dostupný pro 31 zařízení, mezi nimiž nechybí Nexus 7 2013 (WiFi), Samsung Galaxy S4 Mini, LG G2 či OnePlus One. Kompletní seznam naleznete na této stránce, z níž můžete ROM rovnou stahovat.

 

Jedná se zatím o ranou verzi, která nepodporuje mnoho funkcí typických pro CyanogenMod. Příkladem budiž témata či přizpůsobení rychlého nastavení. Těšit se naopak můžete na zcela novou aplikaci pro zprávy a funkci Ambient display, jež rozsvítí obrazovku při nové notifikaci či zvednutí telefonu. V tuto chvíli se v ROM mohou objevovat různé chyby, základní funkce by nicméně měly být bez větších problémů a naprostá většina nedostatků bude v dohledné době odstraněna s příchodem dalších verzí.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. „V tuto chvíli se v ROM mohou objevovat různé chyby, základní funkce by nicméně měly být bez větších problémů .“

    Jako sorry, ale LOL :)

    • Mr. Arakin (neregistrovaný)

      A co ti na tom prijde k smichu. Jde o prvni alpha nighlties, kde i sami autori rikaji, ze kod je hotovy zhruba z 85 procent. ZJisiti si, jak vydavani CM funguje, co jsou nightlies, milestones atd. a pak si nafackuj.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).