První letošní tiskovka Applu bude možná dřív, než všichni čekají. Jaké novinky přinese? – SMARTmania.cz

První letošní tiskovka Applu bude možná dřív, než všichni čekají. Jaké novinky přinese?

iphone SE 2021 daniel romero unsplash

Apple má v plánu letos na jaře představit iPhone SE a několik dalších produktů. Slavnostnímu představení bude věnována speciální tisková konference, které byl dosud přisuzován termín „někdy v březnu nebo v dubnu“. Obvykle přesný redaktor serveru Bloomberg Mark Gurman nyní přichází s konkrétnějším datem.

První jablečná tiskovka se odehraje nečekaně brzy

Loňská jarní tiskovka Applu, která přinesla nový iMac, iPad Pro, AirTag, Apple TV 4K a fialový iPhone 12, se uskutečnila 20. dubna, ovšem letos si kalifornská firma zřejmě více pospíší. Podle Marka Gurmana dojde k odhalení nových produktů už začátkem března, konkrétně v úterý 8. března.

Prakticky s jistotou můžeme očekávat vylepšený iPhone SE. Letošní generace si ponechá svůj design, avšak v jejích útrobách bude tikat čipset Apple A15 Bionic z loňských iPhonů 13. Ten nejen zvýší výkon, ale rovněž přidá podporu sítí 5G.

Společně s iPhonem SE má Apple v plánu vydat systém iOS 15.4, který přidá možnost používat technologii Face ID s nasazenou rouškou, ovšem tato novinka se iPhonu SE týkat nebude; tento model stále zůstane zabezpečen čtečkou otisků prstů.universal control 1Nepřehlédněte

Těšte se na iOS 15.4. Přinese odemykání iPhonu s rouškou a spoustu dalších vylepšení

Další chystanou hardwarovou novinkou je iPad Air 5. I v jeho případě Apple patrně sáhne pouze k obměně čipsetu, zatímco současný vzhled zůstane zachován.

Apple pravděpodobně představí i nějaký nový počítač Mac, ovšem v tuto chvíli není jasné, jaký to bude. Nejžhavějším kandidátem je 27“ iMac, který je v portfoliu Applu jedním z posledních „dinosaurů“ s procesory od Intelu. Chystaný počítač by měl dostat nový design (podobně jako loňský 24“ model) a hlavně nové procesory Apple M1 Pro a M1 Max.

imac 2021

Dočkat bychom se mohli i nových barviček u některého příslušenství, například jarních řemínků pro Apple Watch, nových krytů na iPhony a spekuluje se i o nových barevných variantách reproduktorů HomePod mini. Redakce serveru 9to5mac vybrala z letošního katalogu Pantone trojici barev – růžovou, zelenou a fialovou a zkusila do nich jablečný reproduktor obléct.

Je sice nepravděpodobné, že Apple vybere přesně tyto barvy, nějaké barevné rozveselení ale očekávat můžeme.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku