První informace o připravovaném tabletu HTC Vertex

Díky zveřejněným výsledkům z benchmarků Antutu a NenaMark se objevily první informace o připravované novince ze stáje HTC. Zařízení nese kódové označení Vertex a s nejvyšší pravděpodobností se bude jednat o tablet s úhlopříčkou displeje 10,1“ a rozlišením 1280 x 752 pixelů. Pod kapotou tabletu se bude ukrývat čtyřjádrový čipset Tegra 3 od NVidie s taktovací frekvencí 1,3 GHz. Další výbava bude zřejmě zahrnovat 1 GB operační paměti, Bluetooth 4.0 a 2Mpx fotoaparát doplněný o přední 1,3Mpx kamerku určenou pro videohovory.

blank

O kvalitní reprodukci hudby se pak postarají ovladače HTC Beats Audio. Prototyp tabletu běží na Androidu 4.0.3, nicméně je velmi pravděpodobné, že na pultech prodejců se HTC Vertex objeví již s aktuální verzí systému 4.1 (Jelly Bean). Další údaje o zvolené výbavě zatím zůstávají zahaleny tajemstvím. Osobně doufám, že se tchaj-wanský výrobce poučil z chyb u svého předešlého tabletu Flyer, který se díky své přemrštěné ceně nesetkal s větším úspěchem.  

Zdroj

Autor článku blank
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku