TOPlist

První informace o novém smartphonu HTC Oxygen

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC OxygenUž dlouho nepamatuji tak přínosný týden, jako byl tento. Tolik Windows Mobile zařízení během několika dnů opravdu nenechalo snad nikoho chladným. A to je dobře, výrobci “našich hraček” se snaží a neustále přicházejí s novými nápady, a jak jinak bych mohl tento pracovní týden uzavřít, než informací o novém smartphonu HTC Oxygen.

Je pravda, že většina z představených novinek nepřinesla žádné revoluční změny, bohužel ani od Oxygena nic převratného nečekejte. Jako každé nové zařízení, i Oxygen běží na operačním systému Windows Mobile 5.0, pohání jej procesor TI OMAP850 s frekvencí 201Mhz. S pamětí na tom není nejhůře, 64MB RAM a 64MB ROM jsou na smartphone celkem dobré parametry.

Největším zklamáním je ale displej, rozlišení 176x220px při 65k barvách nabízela už Motorola MPx200 před několika lety (a i další, ještě starší smartphony). Dnes je u chytrých telefonů trendem QVGA displej, to ale společnost HTC asi moc nezajímá. S okolím je možné spojit se přes rozhraní Bluetooth. Slot pro paměťové karty je typu MiniSD. Fotografie je možné pořizovat 1.3Mpx foťáčkem. Podle prvních fotografií to vypadá, že bude Oxygen určený spíše pro outdoorové používání, jeho kryt působí odolným dojmem, avšak z dostupných hardwarových specifikací si nejsem jistý, zda se tento model bude dobře prodávat.

Oxygen by měl s největší pravděpodobností obsahovat tribandový GSM/GPRS modul, o Wi-Fi si můžeme nechat jen zdát. Dále se hovoří o tom, že bude obsahovat modul pro příjem DVB-H televizního signálu – tedy podobně jako HTC Foreseer. Na trhu bychom se s ním měli setkat v druhé polovině tohoto roku.

1

2

Zdroj: Pocketpt, PortalPPC, Ce4you

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku