Domů » Bleskovky » První auta s Androidem: Google a Audi společně pracují na palubním systému

První auta s Androidem: Google a Audi společně pracují na palubním systému

Palubní systémy u vybavenějších automobilů se v posledních letech stávají poměrně populárními a jsou neustále rozšiřovány o nové funkce a možnosti. Jejich úkolem již dávno není jen navigovat či hledat nejbližší čerpací stanici, mají také zabavit tu část posádky, jež se nevěnuje řízení a řidiči samotnému usnadňovat život různými chytrými funkcemi, jako je třeba hlasové ovládání.

 

Podle deníku Wall Street Journal se Audi spolu s Googlem chystá oznámit spolupráci na lednovém veletrhu CES a posléze přinést první zábavně-informativní palubní systém postavený na Androidu. Spolupracovat tato dvojice bude s několika dalšími výrobci z oblasti technologií i automobilismu a nechybí mezi nimi ani NVidia, která bude mít pravděpodobně co do činění s hardwarem. 

  
Tip: Přečtěte si recenzi palubního systému Audi Connect, který jsme testovali minulé léto

Apple v létě letošního roku odhalil plány přinést ve spolupráci s některými výrobci možnost propojit svůj iPhone s palubním systémem a následně touto cestou využívat navigaci, aplikace či prohlížet zprávy. Google však chce svůj systém dostat přímo do automobilů a to se mu podaří i díky korejským výrobcům Kia a Hyundai, kteří již oznámili záměr první „auta s Androidem” začít prodávat na konci roku 2014. Veletrh CES začíná 7. ledna a právě zde se dozvíme podrobnosti.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments