TOPlist

Prostředí EMUI 11 dostane těchto 37 telefonů. Poté Huawei přijde na Harmony OS

emui 11

Společnost Huawei v září představila nové prostředí EMUI 11 pro své smartphony. Čínský výrobce toto prostředí postavil na loňském Androidu 10 a propašoval do něj hromadu novinek, byť víceméně vizuálního rázu – nové režimy always-on displeje a pohotovostní obrazovky, upravené systémové animace, upravený multitasking apod. Detailní soupis novinek jsme vám přinesli v tomto článku.

V minulém týdnu byl konečně vypuštěn oficiální harmonogram aktualizací, který odhaluje, jaké telefony a tablety značek Huawei a Honor se nového prostředí dočkají v rámci beta verze, a poté i finální verze. Konkrétně se jedná o 37 různých zařízení, jako první se pochopitelně dočkají vlajkové modely z řad Mate P40 a Mate 30. Uvedené termíny se týkají čínského trhu, na tom globálním bude prostředí EMUI 11 dostupné později.

Z EMUI 11 rovnou na Harmony OS

Zajímavé je, že prostředí EMUI 11 již využívá některé komponenty chystaného systému Harmony OS. Jakmile bude tento systém připraven pro smartphony, má být možný bezešvý přechod z Androidu na Harmony OS, přičemž uživatel patrně nic nepozná. EMUI 11 je tak zřejmě poslední verzí prostředí, která pro telefony a tablety Huawei/Honor vyjde. Přechod z Androidu na Harmony OS bude zřejmě odstartován v příštím roce.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku