Domů » Bleskovky » Prostředí EMUI 11 dostane těchto 37 telefonů. Poté Huawei přijde na Harmony OS

Prostředí EMUI 11 dostane těchto 37 telefonů. Poté Huawei přijde na Harmony OS

Společnost Huawei v září představila nové prostředí EMUI 11 pro své smartphony. Čínský výrobce toto prostředí postavil na loňském Androidu 10 a propašoval do něj hromadu novinek, byť víceméně vizuálního rázu – nové režimy always-on displeje a pohotovostní obrazovky, upravené systémové animace, upravený multitasking apod. Detailní soupis novinek jsme vám přinesli v tomto článku.

emui 11

V minulém týdnu byl konečně vypuštěn oficiální harmonogram aktualizací, který odhaluje, jaké telefony a tablety značek Huawei a Honor se nového prostředí dočkají v rámci beta verze, a poté i finální verze. Konkrétně se jedná o 37 různých zařízení, jako první se pochopitelně dočkají vlajkové modely z řad Mate P40 a Mate 30. Uvedené termíny se týkají čínského trhu, na tom globálním bude prostředí EMUI 11 dostupné později.

Z EMUI 11 rovnou na Harmony OS

Zajímavé je, že prostředí EMUI 11 již využívá některé komponenty chystaného systému Harmony OS. Jakmile bude tento systém připraven pro smartphony, má být možný bezešvý přechod z Androidu na Harmony OS, přičemž uživatel patrně nic nepozná. EMUI 11 je tak zřejmě poslední verzí prostředí, která pro telefony a tablety Huawei/Honor vyjde. Přechod z Androidu na Harmony OS bude zřejmě odstartován v příštím roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. HarmonyOS? Vyzkoušíme, uvidíme. Bez Androidu a GMS asi rozloučíme.

 2. „Jakmile bude tento systém připraven pro smartphony, má být možný bezešvý přechod z Androidu na Harmony OS, přičemž uživatel patrně nic nepozná.“
  Kromě toho, že si už mobilem nezaplatí, kromě toho, že aplikace, které má z Google play se mu už nebudou aktualizovat a kromě toho, že pravděpodobně na zaplacené služby od Google (disc, atd.) bude muset chodit přes prohlížeč, protože apky na Harmony OS nebudou.

  • Myslím, že bude kompatibilita s Android aplikacemi a bude se klasicky používat app store od Huawei. Nelámal bych nad Huaweiem hůl. Uvidíme, jak to bude. Každopádně já osobně jsem zvědavej, jak to půjde. A kéž by ten Harmony OS šlapal i na mým P30 pro. Rád bych to vyzkoušel. Když to nepůjde, není nic jednoduššího přejít ke konkurenci, takze nemá cenu nadávat na Huawei. Prostě se uvidí. Už aby to bylo. 😉

 3. Tohle je taky blbost, každý výrobce se žene každý rok za novou verzí nadstavby, aby se už uživatel staral nejen o to, kdy a jestli dostane nejnovější Android, ale už i nejnovější aktualizaci nadstavby…

  Kde jsou ty doby, kdy tu byl Android 4 a skrze drobnější aktualizace dospěl až k 4,4. Tohle je novodobý mobilní „pc master race“, každoroční aktualizace pro aktualizace.

  • Vtip je v tom, ze tech zmen od 4 k 4.4 bylo vice nez od 9 – 11.
   Jedine co se meni je, ze cislovani neni kazdy rok po desetinkach ale po celych cislech, jinak nic jine.

  • No právě a nakonec se z toho stává takové divadlo pro puberťáky. Brzy to dopadne jak Firefox, celé roky jsme používali spokojeně Firefox 3 něco (tuším že 3,6, snad mě někdo doplní) a dneska koukám, že je jednou Firefox 62, pak Firefox 85 :D

  • Hrozně moc by mě zajímalo kdy s tím pohnou a proč jim to třeba trvá rok té Číně narazit nějakou funkčnost

 4. roztomilymedvidek

  Pokud by se podarilo Huawei udelat neco jako “ vylepseny android na steroidech“ tak by to nemuselo byt vubec spatne..
  Ja si pockam jak to dopadne a pak se uvidi..
  Pokud by ten system byl natolik skvely, klidne bych ozelil i GMS, ale Huawei to bude mit tezke..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).