Projekt Google Glass se dostal mezi 25 nejlepších vynálezů roku 2012

Zahraniční časopis TIME sestavil zajímavý žebřížek vynálezů a nových produktů, které spatřily světlo světa v průběhu roku 2012. Seznam čítá dvacetpět položek, mezi kterými nechybí ani letos představený projekt Google Glass. Chytré brýle od Googlu jsou jistě zajímavým vynálezem, který po uvedení do komerční sféry bezpochyby způsobí podobnou revoluci jako příchod mobilních telefonů. Google Glass jsou zaležené na promítání rozšířené reality přímo před oko uživatele, což s sebou přinese zcela nové zážitky a zkušenosti. Každá mince má však dvě strany a je tedy nutné počítat s tím, že kromě nových funkcí přijdou s Google brýlemi i jistá rizika. 

Za to největší lze považovat ztrátu soukromí. Pokud se totiž z Google Glass stane stejně masová záležitost, jakou jsou dnešní smartphony, bude pro jedince velice těžké zůstat v „davové“ anonymitě. Představa, že každý si bude moci udělat vaši fotografii bez jakéhokoliv souhlasu, je do jisté míry děsivá. Bude proto zajímavé sledovat, jak se s touto technologií poperou státní legislativy, které s podobnou situací doposud vůbec nepočítaly. S uvedením na trh se počítá v průběhu roku 2014 za cenu okolo 1500 USD. A jaký je váš názor na Google Glass? Jde o skvělý vynález, který nám přinese spousty výhod, nebo se jedná o chytrý tah Googlu jak dostat reklamy přímo před naše oči?


Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku