Domů » Bleskovky » Prodejní výsledky LG za první čtvrtletí: Nečekaný úspěch s chytrými telefony

Prodejní výsledky LG za první čtvrtletí: Nečekaný úspěch s chytrými telefony

Pokračujeme v informování o tom, jak se dařilo jednotlivým výrobcům chytrých telefonů v prvním čtvrtletí, po Nokii, Applu a HTC došlo i na zveřejnění finálních čísel jihokorejské společnosti LG.

LG mělo v přechozích letech problémy a bylo považováno za slabšího z výrobců chytrých telefonů. Teď to vypadá, že by se letos mohlo dostat na třetí místo za Samsung a Apple, ale to předbíháme. V prvním čtvrtletí prodalo 10,3 milionu chytrých telefonů. Přímo v tiskové zprávě to společnost označuje jako nejlepší výsledek od doby, kdy LG vstoupilo na trh s chytrými telefony.

 


Meziroční nárůst prodejů je 110 % a kupodivu i 20 % z minulého čtvrtletí. To většinou nečekáte z vánočního kvartálu, který je považován za nesilnější čtvrtletí v roce. Zisk společnosti dosáhl 119 milionů dolarů (2,38 miliardy Kč), není to moc, ale řada firem v oboru je ve ztrátě. Průměrná cena za prodaný telefon dosáhla na 278 dolarů (5 560 Kč). Tudíž muselo LG prodat více telefonů vyšší kategorie, než se původně očekávalo. Na druhé čtvrtletí jsou očekávané také pozitivní výsledky, hlavním motorem bude větší dostupnost Optimus G Pro a zahájení prodeje druhé generace řady L. 

David Podzimek

avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
niky79
Anonym
niky79

IMHO díky Nexus4. Jinak nevím, kdo by LG kupoval…

nepřihlášený (neregistrovaný)
Anonym
nepřihlášený (neregistrovaný)

koupil jsem matce L7 a neustale posloucham ze nereaguje, zasekava se, v techto dnech je podruhe v servisu

sam jsem mel lg 4x hd a ten oproti s3 a one x ktere jsem mel taky opet caste zaseky, nefungujici otg

navic pozdni aktualizace software

za mne lg uz nikdy!

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)

Bohužel také vlastním LG – optimus Black. U mne i pár lidí s LG kolem platí, kdo jednou vlastnil telefon LG, tak už si ho znova nekoupí. Trvanlivost HW nic moc (měněná deska s GPS, reproduktor 2x, teď po záruce občas nepřijímá hovory) aktualizace akorát pořád slibují (například pro 2.3 byla slíbená na červen, září, listopad a přišla až v únoru 2012), sliby jsou u nich chyby. Když už vyjde tak má chyby (např. ICS padá, odpojuje SD kartu, vybíjí nadměrně baterii atd.) Aspoň prý se teď u nových sérií L začínají s tou podporou trochu snažit. Já už se… Číst vice »

-pekr-
Anonym
-pekr-

… a já myslel, dle některých chytrolínů na zdejším fóru, že jediné poruchové je HTC :-) Samozřejmě i tady platí, zdali je to jen smůla u vašeho kusu, nebo má LG problémy s kvalitou jaksi více obecně …

uni
Uživatel
uni

„jaksi více obecně…“, já mám z okruhu tedy jen jednoho člověka s LG, ale co on s ním zažil….ještě že jeho prodejce (Vodafone) to řešil vše korektně, jistě to byl jen jeden z mnoha podobných případů, tak se se servisem asi moc nemazlil. Skončilo to odstoupením od kupní smlouvy. Řekněme, že na na jeden mně známý případ je to poměrně 100% fail:-)

niky79
Anonym
niky79

Tak ja za sebe musim zaklepat, ze stary LG Optimus One ok a Nexus 4 na jednicku.

uni
Uživatel
uni

niky79: Tak dá se předpokládat, že si Google u LG pro výrobu N4 vydupal vyšší výstupní kontrolu a asi i jiné komponenty, tak jako zde bude jeho firmware, nikoli LG.

pk
Anonym
pk

N4 zatial vyzera ze bude kvalitka.. ale iny model by som nekupil asi.