Prodejní výsledky LG za první čtvrtletí: Nečekaný úspěch s chytrými telefony

Pokračujeme v informování o tom, jak se dařilo jednotlivým výrobcům chytrých telefonů v prvním čtvrtletí, po Nokii, Applu a HTC došlo i na zveřejnění finálních čísel jihokorejské společnosti LG.

LG mělo v přechozích letech problémy a bylo považováno za slabšího z výrobců chytrých telefonů. Teď to vypadá, že by se letos mohlo dostat na třetí místo za Samsung a Apple, ale to předbíháme. V prvním čtvrtletí prodalo 10,3 milionu chytrých telefonů. Přímo v tiskové zprávě to společnost označuje jako nejlepší výsledek od doby, kdy LG vstoupilo na trh s chytrými telefony.

 

Meziroční nárůst prodejů je 110 % a kupodivu i 20 % z minulého čtvrtletí. To většinou nečekáte z vánočního kvartálu, který je považován za nesilnější čtvrtletí v roce. Zisk společnosti dosáhl 119 milionů dolarů (2,38 miliardy Kč), není to moc, ale řada firem v oboru je ve ztrátě. Průměrná cena za prodaný telefon dosáhla na 278 dolarů (5 560 Kč). Tudíž muselo LG prodat více telefonů vyšší kategorie, než se původně očekávalo. Na druhé čtvrtletí jsou očekávané také pozitivní výsledky, hlavním motorem bude větší dostupnost Optimus G Pro a zahájení prodeje druhé generace řady L. 

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku